dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Styropian grafitowy i biały na jednym domu

    Mam zamiar w przyszłym roku ocieplić dom i zastanawiam się czy styropian grafitowy 15 cm i na niego styropian biały 10 cm to dobre rozwiązanie? Chce to zrobić aby wyeliminować mostki na połączeniach płyt oraz dlatego że nie chce dawać na dom 30cm tylko Max 25, a Knauf etixx o grubości 25cm nie występuje?

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Sąsiad z naprzeciwka jest w trakcie docieplania tą metodą tylko od daje 8 cm grafitowego a na to 5 cm białego , ja docieplałem tylko samym grafitem ale w całości 12 cm tylko z tym że robiłem to pedantycznie dokładnie tzn szlifowałem boki jak była nawet mikromilimetrowa nierówność.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek331 Zobacz post
    Mam zamiar w przyszłym roku ocieplić dom i zastanawiam się czy styropian grafitowy 15 cm i na niego styropian biały 10 cm to dobre rozwiązanie? Chce to zrobić aby wyeliminować mostki na połączeniach płyt oraz dlatego że nie chce dawać na dom 30cm tylko Max 25, a Knauf etixx o grubości 25cm nie występuje?
    Nie powinno się kleić styropianu w dwóch warstwach. Wystarczy, że kupisz styropian frezowany i po sprawie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek331 Zobacz post
    Mam zamiar w przyszłym roku ocieplić dom i zastanawiam się czy styropian grafitowy 15 cm i na niego styropian biały 10 cm to dobre rozwiązanie? Chce to zrobić aby wyeliminować mostki na połączeniach płyt oraz dlatego że nie chce dawać na dom 30cm tylko Max 25, a Knauf etixx o grubości 25cm nie występuje?
    Też miałem ten dylemat. Ostatecznie ociepliłem ściany 20cm Etixx, (najlepsze styro. dostępne w Polsce), ale w planach wcześniej miałem 16cm płyt PIR w w welonie mineralnym. Ekwiwalent 23cm tego styro.
    Niestety polski producent systemu z PIR spóźnił się z wprowadzeniem technologii lekkiej mokrej i zakupiłem etixa.

    Nowoczesny dom powinien mieć ocieplenie wszystkich przegród tylko pianką/płytami PIR, z pewnymi wyjątkami.
    Te wyjątki:
    szkło piankowe pod PF, prlit nad PF (super ocieplenie)
    wełna skalna w szkieleciaku
    wełna skalna w metodzie lekkiej mokrej przy ciemnej elewacji (PIR-u ciemne kolory elewacji mogą nie dotyczyć)
    Wszędzie tam gdzie decydują względy p-pożarowe.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5

    Domyślnie

    Są na forum osoby które ocieplaly w ten sposób i problemów nie zauwazyly. Plus jest bardzo duży bo zlikwidujemy pewno z 99% mostków a to duży plus, a nawet gdybym chciał to etixxa 25 nie ma,a z tym frezem podobno jest różnie gdyż bywa krzywy.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wychodzi na to, że miałem szczęście bo w moim przypadku problemów z krzywiznami nie zouważyłem. Prawdą jest, że w przypadku izolacji budynku frezowanym styropianem trzeba się liczyć z sporą ilością odpadów.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem i wielkim fanem etixxa. Natomiast gdy nie ma grubości danej warto wziąć pod uwagę Swisspor lambda white i w sumie może to być alternatywą dla etixxa , nie mniej jednak kolejność taka:
    Etixx
    Lambda white gdy nie ma danej grubości w etixx
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek331 Zobacz post
    Mam zamiar w przyszłym roku ocieplić dom i zastanawiam się czy styropian grafitowy 15 cm i na niego styropian biały 10 cm to dobre rozwiązanie? Chce to zrobić aby wyeliminować mostki na połączeniach płyt oraz dlatego że nie chce dawać na dom 30cm tylko Max 25, a Knauf etixx o grubości 25cm nie występuje?
    20cm grafit nie wystarczy? Dodatkowe 5cm robi taką różnicę? Z tego co czytałem ten Knauf jest na tyle dokładny i trzymający wymiary, że szczeliny między płytami nie stanowią takiego problemu. A jeśli już dawać druga warstę by niwelować mostki na łączeniach to po co przepłacać za Etixxa?
    Piszę, bo w planach u siebie myślę właśnie o 20cm Etixx, żeby było szczelnie, ale też zastanawiam się nad różnymi wariantami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony