dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyciek z korka Klik Klak

    Witam.
    Wczoraj wymienilem korek na nowy gdyz stary sie polamal od kamienia z twardej wody.
    Ogolnie wewnatrz korek jest szczelny. Problem zaczyna sie po ok pol godziny gdy woda zaczyna splywac pomalu po gwincie pod umywalka do szuflady.
    Probowalem poprawiac uszczelki itp ale na nic sie to zdalo.
    Jak mozna to uszczelnic?
    Dzieki

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    ja miałem to samo w obu umywalkach nablatowych... zakrecilem mocno. Przykleilem umywalki i okazlao sie nastepnego dnia ze cieknie po gwincie.... Musiałem odcinać obie umywalki. Od spodu odkręciłem korek, nawaliliśmy silikonu dookoła dokrecilem ile fabryka mi mocy dała i juz nie cieknie. CZytając neta widzalem wpisy ze hydraulicy już na wstepie daja silikon bo wiedza ze bedzie cieknac bez silikonu....
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  3. #3

    Domyślnie JUż nie cieknie!

    Przeczytałem o Waszych kłopotach, szukając odpowiedzi na pytanie „dlaczego cieknie” z mojego nowego korka spustowego z przelewem (po latach kupiłem nowy typu klik-klak). Otóż umywalka jest stara ok.26 lat i powierzchnia nie jest od góry równoległa do tej dolnej co dodatkowo utrudniało sprawę. Uszczelki silikonowe (cieniuchne) nie mają prawa utrzymać szczelność. Toteż od góry dałem starą piankową, bo jest znacznie grubsza. Od dołu cieknie po gwincie, ponieważ nic go nie uszczelnia i tam pod dolną nakrętkę dałem taśmę teflonową – ona uszczelnia teraz gwint. SUKCES!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony