dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    U mnie grzejniki sa na 70/80-90.
    I dobrze grzeją.
    Gdybym tyle u siebie zapodał to bym musiał chyba skórę ściągnąć.Coś mi się zdaje ,że masz żeliwiaki albo jakieś małe panelowe w dużych pomieszczeniach dlatego takie temperatury.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Dzięki za cenne uwagi. Akurat piec mam systemowy więc ocieplony jest wełną po całej długości. Mam rozumieć że zaproponowany piec jest na ekogroszek?
    Czy znasz się na piecach na pellet, jeśli tak to który byś polecał.
    Szukaj podobnie ok. 12kW
    kocioł o tej mocy powinien mieć palnik 15kW
    przy palniku zwrócic uwagę oprócz samego wyglądu (co laika ma przyciągnąć) na to co ważne, tj jak sie go czyści, rozbiera do serwisu i czy wymiana zapalarki jest prosta (to z czasem będzie do wymiany), jak jest jakiś ruchomy mechanizm czyszczący, to kiedyś będzie trzeba to rozebrać i zastanowić się co prostsze.
    ogólnie laikowi polecam palniki bez udziwnień, nie patrz na tani pellet, tylko kup solidny i będziesz miał spokój. Jak się nauczysz, to dopiero wówczas zacznij rzeźbić z pelletem no-name.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No ja co prawda komin ceglany mam w domu a na poddaszu jest sporo wełny ale spaliny też pewnie nie są większe jak 60-80 stopni , ale bardziej martwi mnie przekrój mojego komina bo ma on 30x30cm i prawie pewnośc że zima będzie niewesoło , chyba by trzeba pomyśleć o wkładzie ceramicznym a potem od góry zawalić to maltą z wapna i szkłem wodnym ,
    Kocioł masz jaki? Jakiej mocy?
    Kominflex ma ofertę kominów izolowanych typu slim eko podciśnieniowe dla kotłów 5klasy, jak komin ma 30x30cm, to coś sensownego się do niego wsadzi
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #44
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zabetonujesz wymiennik---->gorące spaliny---------> nie trzeba nowego komina.
    Jak masz mieć gaz za 2 lata to po co nowy komin???????

  5. #45
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Kocioł masz jaki? Jakiej mocy?
    Kominflex ma ofertę kominów izolowanych typu slim eko podciśnieniowe dla kotłów 5klasy, jak komin ma 30x30cm, to coś sensownego się do niego wsadzi
    Kociołek Zębca, saturn 10 kw prototyp robiony pod 5 klasę i spaliny takie że rurę odprowadzającą spaliny ręką można trzymać bez obaw o oparzenie , ogrzewam stale 120m2 a czasem 160m2 choć rzadko jak są goście .

  6. #46

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie. Jeśli chodzi o piec na pellet to generalnie biorę pod uwagę Lazar Smartfire i l Edilkamin Laguna. Ostatnio byłem w dwóch sklepach. Jedni polecali mi HR-EVO 250 firmy Ravelli. Czy ktoś zna tą firmę i ten piec? Cenowo wychodzi podobnie jak lazar i laguna. W drugmi polecali BioWIN Lite, no ale tu cena trochę duża.
    Dostałem też wycenę na pompę ciepła powietrzne, wyszło około 36000 netto za system NIBE SPLIT w skład której wchodzi jednostka zewnętrzna NIBE AMS 10 -16. Szczerze jak dla mnie drogo.
    Pojawiła się nowa opcja. Jest możliwość że podłączą mi gaz ziemny za 2-4 lata. Jest to dosyć kusząca opcja. Musiałbym znaleźć jakaś alternatywę na ten czas. Myślałem o butli zewnętrznej na gaz. Tylko nie wiem czy to nie wyjdzie za drogo. Czy ktoś jest w stanie mi określić jakie są to mniej więcej koszta? Więcej czy mniej niż za piec na pellet?

  7. #47
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To jak ma być gaz kiedyś to kupno pompy bez sensu oczywiście za 36 tys zł , ja bym brał jakiegoś peleciaka ale nie za drogiego 7-8 tys i aż zdechnie go męczyć a potem skok na gaz , mam nadzieję że masz juz podłogówkę co ? bo jeśli nie to trzymaj sie tego peleciaka , polukaj sobie Zębiec agat peleciak .

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Witam po dłuższej przerwie. Jeśli chodzi o piec na pellet to generalnie biorę pod uwagę Lazar Smartfire i Edilkamin Laguna......

    ...Myślałem o butli zewnętrznej na gaz. Tylko nie wiem czy to nie wyjdzie za drogo. Czy ktoś jest w stanie mi określić jakie są to mniej więcej koszta?
    O Lagune popytaj tego użytkownika https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7769469
    O gaz możesz popytać tego użytkownika https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7766562
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #49

    Domyślnie

    Oskarowy tekst " za 2 lata będę miał gaz" takie teksty u klientów czasem padają i nic z tego nie wychodzi ale życzę szczęścia może zrobią jeśli obiecali.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Oskarowy tekst " za 2 lata będę miał gaz" takie teksty u klientów czasem padają i nic z tego nie wychodzi ale życzę szczęścia może zrobią jeśli obiecali.
    Gaz na pewno będzie, ponieważ sąsiad ma już podpisaną umowę z gazownią. No ale kiedy dokładnie to już niestety niewiadomo ....

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To jak ma być gaz kiedyś to kupno pompy bez sensu oczywiście za 36 tys zł , ja bym brał jakiegoś peleciaka ale nie za drogiego 7-8 tys i aż zdechnie go męczyć a potem skok na gaz , mam nadzieję że masz juz podłogówkę co ? bo jeśli nie to trzymaj sie tego peleciaka , polukaj sobie Zębiec agat peleciak .
    Mam mix-a większość podłogówka, 3 lub 4 kaloryfery.
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 13-01-2019 o 13:08

  12. #52

    Domyślnie

    w wiekszość podłogówka znaczy 1/4 bo 3/4 to kaloryfery ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Mam mix-a większość podłogówka, 3/4 kaloryfery.
    Ja lubiąc ciepło, z racji mixa brał bym peleciaka. Gaz czy PC najoszczedniej wychodzi na zasilaniu niskotemperatutowym. Przy dobrze ocieplonym domu, pelet naprawdę wychodzi niedrogo, no i podkręcenie temperatury na termostacie tak nie boli jak przy gazie. Najciekawsze jest to, że ludzie trzymający w domu 23*, przechodzą na gaz i nagle przy 21* jest komfortowo.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Oskarowy tekst " za 2 lata będę miał gaz" takie teksty u klientów czasem padają i nic z tego nie wychodzi ale życzę szczęścia może zrobią jeśli obiecali.
    Z tym są rzeczywiście jaja, mam nową nitkę 100 m od siebie, na moje zapytanie odpisali, że nie ma technicznych możliwości podłączenia. Nie jest to samotny dom, otoczenie kilkunastu innych. Tak wyglada ta gazyfikacja i walka ze smogiem.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    w wiekszość podłogówka znaczy 1/4 bo 3/4 to kaloryfery ?
    Chodziło o 3 lub 4 kaloryfery, poprawiłem mój poprzedni post.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony