dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jazz89

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie Ile cm wykuć pod ogrzewanie podłogowe

    Planuje generalny remont domu, chcemy zrobić w całym domu ogrzewanie podłogowe. Ile cm będziemy musieli wykuć na dole i na poddaszu, aby optymalnie było pod ogrzewanie podłogowe wodne.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ile wykuć , dziwne pytanie bo niby jak my mamy coś powiedzieć nie wiedząc jaka wysokość pomieszczeń u ciebie , ale na parterze to minimum styropianu jest 10cm na zakładkę 2x5cm chyba że masz wiecej placu to można szaleć ale poniżej tych 10 -ciu bym nie schodził . na poddaszu nic nie trzeba kuć tam wystarczy nawet 5 cm styro .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jazz89

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, czyli minimum to 10cm styropianu + ok 6-7cm wylewki. U góry chyba rzeczywiście nie będę skuwać.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Wylewki z reguły mają od 6-8cm ale jak kiepsko z ilością-wysokością to mozesz np dodać te 3-4 cm styro a zastosować wylewkę anhydrytową , wiem droższa ale wtedy nawet 4 cm wystarczy , nie rób sam wylewki bo to nie opłacalne i niewdzięczne , ja za 90m2 płaciłem 2400 zł i tylko patrzyłem , zaczynali o 7 rano a o 13 już ich nie było .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jazz89

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem żeby zrobić wylewkę anhydratową, tylko nie byłem pewny czy u góry też muszę dawac taka samą grubość styropianu. Rozsądek podpowiadał mi że aż tyle nie potrzebuje jak na dole ale wolałem się upewnić. Dziękuje jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jazz89

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Właśnie dowiedziałem się odnośnie podłogi w remontowanym domu. Mam 5cm wylewki, siatka zbrojeniowa, styropian twardy 5cm, folia, pierwsza wylewka, łupek,gruz. Co myślicie jak się za to zabrać. Skuć tylko do folii i zastosować np. 8cm lepszej jakości styropianu + 5-6cm wylewki anhydrytowej, dzięki temu podłoga podniesie mi się tylko kilka centymetrów. Czy skuwać podłogę do samego łupka? Nie znam się na tym za dobrze a nie chciałbym się wpadowac w nie potrzebne dodatkowe kłopoty.

  7. #7

    Domyślnie

    W tym przypadku to zrobiłbym 10 dobrego styro i 4 anhydrytu - to są takie minima, lub skuć głębiej i już jesteś w możliwości położenia lepszej izolacji.
    myślenie jest przyszłością

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    styropian , skoro tylko 10 cm to szukaj z jak najmniejszą lambdą
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Nie musicie też skuwać, można zastosować np. ogrzewanie podłogowe frezowane, więcej info: http://www.termolit.pl/frezowanie-po...podlogowe.html , mniej roboty, nic nie skuwasz, nie robisz nowych izolacji, nie robisz nowych wylewek.

    A jak już chcecie skuwać i robić od nowa to daj więcej styropianu, a mniej wylewki np. anhydryt wystarczy 3,5cm bez ogrzewania podłogowego, 5cm z ogrzewaniem podłogowym.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pio_trekr

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-698
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Przyłączam się do tematu.
    Planuję generalny remont oraz wykonanie ogrzewania podłogowe wodne na parterze domu szeregowego (rok budowy 1997) (parter około 58m2).
    Problemem jest grubość posadzki na gruncie. Mam około 12cm poniżej wyszczególnione warstwy. Jak należałoby wykonać podłogówkę żeby nie było strat ciepła. Proszę o pomoc.

    terakota około 3cm (aktualnie są dwie warstwy płytek)
    gładź cementowa 4cm
    styropian 5cm
    folia izolacyjna
    beton 10cm
    piasek 5cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony