dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    savvy

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Chyba oszaleję. Za dużo producentów, technologii i rozbieżnych informacji. Ludzie, powiedzcie po ludzku z czego budujecie i ile was to kosztuje w przeliczeniu na m2. Mam na myśli koszt gotowej ściany z ociepleniem i elewacją na zewn. oraz wykończeniem wewn. Please!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Jak bym miał wybór to bym zrobił Ytung jednowarstwowy. Czysto. Równo. Odpada dodatkowe ocieplenie. Większy i droższy fundament przy ścianie 3 warstwowej. Łatwiejsze i mniej materiałochłonne tynkowanie wewnątrz i na zewnątrz. Nic nie pęka brak mostków termicznych przy zachowaniu właściwej technologii murarki. PZDR.

    Sam niestety budowałem inaczej. Ale to raczej kwestia początkowego braku gotówki.

    Na początku to wyjdzie drożej, ale następne etapu są za to mniej kosztowne.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    savvy - nie podniecaj się. Sądząc po Twoim pytaniu chcesz pobudować najtańszy dom. Nie ma takiego. Wszystko ma "zady i walety", a jak wejdziesz w dalsze etapy, to narobi Ci się tyle dylematów "to czy tamto", że zwariujesz. Naucz się też podejmować decyzję i nie rozdrabniać się. Artykułów i wątków o materiałach jest tyle, że Ci wystarczy do podjęcia decyzji/zamącenia (niepotrzebne wybrać )

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    I tu bym się nie zgodził (chodzi o Tomaszos'a nie Frankai'a).

    Ytong to nazwa handlowa bloczków z betonu komórkowego o podwyższonej jakości wykonania z krawędziami bocznymi na pióro-wpust i z uchwytami montażowymi.

    Takie bloczki poza Ytongiem oferuje wielu innych producentów BK. Oczywiście istnieją między nimi różnice w jakości i cenie. Chodzi o to że różnice w cenie mają inne proporcje niż te w jakości.

    Najlepsza ściana jednowarstwowa z Ytonga ma wsp.U>=0,3 W/m2K (sam Ytong ciut mniej, ale z uwzględnieniem nadproży i wieńców tak właśnie wychodzi). Sciana dwuwarstwowa ocieplona 12 cm styropianu lub wełny ma wsp.U<0,27 W/m2K. Budując z bloczków "pod klej" (czyli o podwyższonej jakości wykonania) - ściany od wewnątrz masz takie same jak przy Ytongu.

    Jeśli chodzi o ceny kompletnych ścian to dwuwarstwowa wychodzi trochę taniej, ale nie są to oszałamiające różnice. Chyba że budowałbyś z max'a albo bloczków popiołowych na zaprawę - tyle że wtedy oszczędzasz kosztem jakości.

    Odrębną sprawą jest Porotherm (Poroton). Z grubsza bloczki BK i Poroton cenowo wychodzą podobnie, podobnie jest też z jakością - ot Porothon ma parę wad, których nie ma BK i vice versa.

    _________________

    Jasiu ze Szczecina

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2002-10-21 14:21 ]</font>

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    On 2002-10-21 14:21, Jasiu wrote:
    ... Chyba że budowałbyś z max'a .... - tyle że wtedy oszczędzasz kosztem jakości.
    Jasiu,
    Dlaczego twierdzisz, że budowanie z max'a oznacza oszczędzanie na jakości?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tomaszos jako dowód wysokiej jakości Ytonga podał gładkie ściany po wymurowaniu nie wymagające specjalnej obróbki przed tynkowaniem. Max już nie spełnia tego kryterium - ergo oszczędność na materiale oznacza większy koszt tynków wewnętrznych (w stosunku do Ytonga).
    Jasiu

  7. #7

    Domyślnie

    Jasiu! "Przecież i tak istnieją określone minimalne grubości tynku - równo i czysto wymurowana ściana z maxa i z ytonga to teoretycznie taka sama powierzchnia bazowa, ba ceramiczna wolniej odbiera wilgoć - nie trzeba preparatów gruntujących" - takie jest zdanie laika może jestem w błędzie???

    Ps. Gratuluję Sławoszewa - piękna okolica! Pozdrowienia!

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Jak szukałem ekipy do tynkowania, to wszyscy podawali cenę za 1m2 - nikt się nie pytał o materiał ścian. Tynk to tynk - prace trzeba wykonać. Poza tym temat przygotowania podłoża (moim zdaniem każde trzeba gruntować, żeby wyrównać warunki wilgotnościowe) - wcale nie jest dla mnie takie oczywiste, ze Ytong wychodzi taniej. Być może przy tynkach z płyt gipsowych Ytong może wyjdzie taniej.
    Dalej nie rozumiem tezy o oszczędzaniu na jakości przy ścianie z maxa.
    Jakość muru to jakość muru. Tynki to odrębny temat i moga być wykonane z wysoką jakością na maxie oraz mogą zostać zepsute (czylimieć niską jakość) na Ytongu.



  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do tynkowania jeszcze mi daleko - powtórzyłem tylko argument Tomaszos'a. I chyba mój kerownik był uprzejmy pochwalić mnie za wybór bloczków (typ D - gładkie pod klej), że to niby łatwiej będzie je stawiać i wykańczać.

    W zasadzie mi to w pompkę, bo ja tego robił nie będę (mam zamiar położyć tynk maszynowy), więc i kłócić się nie mam zamiaru. Możemy w takim razie max'a dołączyć ogólnie do ceramiki poryzowanej.

    Zgoda ?
    Jasiu

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do Szkapeusza.

    Jest jeszcze sporo działek do kupienia. Ponoć niedrogo

    Tyle że okolica trochę straci na uroku - w tym roku położyli gaz, teraz robią kanalizę, a następna będzie droga asfaltowa z Bartoszewa do Grzepnicy.
    Jasiu

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Pewnie że zgoda Wcale nie uważam maxa za materiał lepszy od Ytonga,porothermu, czy silikatu. Sam też myślałem o Ytong, później o porotherm - ostatecznie wyszło coś innego. Każdy musi coś wybrać, co nie oznacza, że inni wybierają żle . Pozdrawiam
    Aha - ten pomysł z tynkiem maszynowym popieram. Sam tak zrobiłem i wyszło naprawdę SUPER.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-21 23:48 ]</font>

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    am - dokładnie to samo sądzę o wyborach co Ty. Każdy ma swoje preferencje, każdy dom stoi gdzie indziej i każdy stawia inna ekipa, więc nie wszystkie muszą być z jednego materiału. Gdyby były z jednego, ale byłaby nuda. I Forum nie byłoby potrzebne

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Tradycyjny Max nie jest poryzowany.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2002-10-22 09:08, pitbull wrote:
    Tradycyjny Max nie jest poryzowany.
    Ale ma dziurki
    Jasiu

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ale powstale inaczej w procesie produkcji: innej wielkosci i ilosci
    Ser szwjcarski tez ma dziurki a nie jest poryzowany , chyba ze .... ?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Pitbull nie widziałes poryzowanego sera ? A pleśniowy ? Mówie o tym z zieloną pleśnia wewnątrz a nie białą na zewnątrz

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Takiego nie widzialem ale to pewnie dlatego ze jestem miesozerny.
    Do czegoTy mnie namawiasz?. Juz sam widok spowodowalby przewlekle zatrucie a co dopiero kontak organoleptyczny pierwszego stopnia

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda1

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed dylematem z czego budować. Zakładam, że będzie to ściana jednowarstwowa i tu właśnie jest problem - ytong, porotherm czy optiroc. Chętnie wybudowałabym z ytonga ale tak naprawdę nie znam tego materiału i zastanawiam się skoro jest taki miękki ,że bardzo łatwo robi się bruzdy do instalacji to jak wygląda sprawa z powieszeniem np. szafek w kuchni? Może ktoś mnie oświeci?!

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda1

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed dylematem z czego budować. Zakładam, że będzie to ściana jednowarstwowa i tu właśnie jest problem - ytong, porotherm czy optiroc. Chętnie wybudowałabym z ytonga ale tak naprawdę nie znam tego materiału i zastanawiam się skoro jest taki miękki ,że bardzo łatwo robi się bruzdy do instalacji to jak wygląda sprawa z powieszeniem np. szafek w kuchni? Może ktoś mnie oświeci?!

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Magda1 - Ytong to odmiana betonu komórkowego, a ten używany jest od lat. Jakoś do tej pory nikt nie martwił się wieszaniem niczego. No chyba, że chcesz powiesić słonia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony