dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Domyślnie Pomoc przy wyborze pieca na pellet

    Witam wszystkich,
    Poszukuje pieca do nowego domu 164m2 a raczej pomocy w wyborze bo mam 4.Wiem ze wiekszosc z was ma albo miala styczność z tymi firmami albo moze modelami.Moglibyscie mi doradzic ktory mialbym wybrac?chodzi mi o serwis,awaryjnosc i komfort (jestem zupelnie zielony )moc i reszte dobierze hydraulik.Dom jest parterowy a raczej bedzie bo jak narazie jest dzialka,ogrzewanie podlogowe(myslimy nad rekuperacje z odzyskiem ciepla ale to nie jest jeszcze pewne),grzejnik jeden bedzie w lazience,kominek.Dom bedzie ogrzany szarym styropianem.Moze macie inne kotly ktore warte sa uwagi niz te ktore wymienilem?Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam wszystkich.

    Defro Spectra albo Alfa
    Kocioł na pellet Blackstar +
    Kocioł DuoKo firma Kotłospaw

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Z tych 3 oczywiście Blackstar. Bezkonkurencyjny z tej trójki i najniżej moduluje, co w przypadku Twojego domku będzie bardzo ważne. Tak naprawdę nie powinieneś w ogóle pchać się w paliwo stałe i taką chatke po prostu grzać prądem.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Domyślnie

    Eliks dziekij za odpowiedz.Nierozumiem jak pradem ?tzn czym?Rachunki chyba by mnie zjadly ale posluchalbym tego rozwiazania z ciekawosci.Jak bys mogl rozwinac to bardziej ?Dziekuje i pozdrawiam

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jeszcze Zębiec agat do wyboru.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał anglia92 Zobacz post
    Eliks dziekij za odpowiedz.Nierozumiem jak pradem ?tzn czym?Rachunki chyba by mnie zjadly ale posluchalbym tego rozwiazania z ciekawosci.Jak bys mogl rozwinac to bardziej ?Dziekuje i pozdrawiam
    Pomyślicie o pompie ciepła jak wszedzie podłogówka i koniecznie rekuperacja(naprawdę warto).
    Wersja tańsza w inwestycji jednak drosza w eksploatacji. Podłogówka grzana grzałką w taniej taryfie a w dzień klimatyzatorem Jak parterówka i jeszcze nie gotowa to kanałowym.
    W wszystkich powyższych koszty ogrzania mogą zejść praktycznie do 0 zakądjąc panele PV
    Przy węglu/plecie sama instalacja jest droga eksploatacja do najtańszych nie należy a roboty trochę jest.

    Najważniejsze pilnować roboli przy ociepleniu oraz jakości montażu instalacji oraz okien i drzwi. Nigdy niewierze fachowcowi zawsze weryfikuj to co powie.
    Mega minimum ocieplenia to 15podłoga 20 ściana 30dach i rekuperator najlepiej więcej .Postaraj się o grubą wylewkę w podłodze aby mieć gdzie akumulować ciepło a ściany nośne i działowe z silikatu z tego samego powodu.

    Tu policz ogrzewanie.
    http://cieplowlasciwie.pl/
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Domyślnie

    kryzys dziekij za inny przyklad pieca ale Ziębiec odpada.Nie ublizajac piecowi oczywiscie.Chodzi o to ze piece sa wybrane te na gorze i chcialbym uslyszec w wiekszoci o nich albo jezeli by byly podobne z jakiejs innej firmy.kulibob ciekawa propozycje do rozpatrzenia.dziekij za wyczerpujaca opinie.Madrego to az milo posluchac .Dziekuje i Pozdrawiam wszystkich.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Domyślnie

    kulibob moglbys mi powiedziec mniej wiecej ile cala instalacja by kosztowala ?tzn pompa ciepla,rekuperator i ogrzewanie podlogowe?jakie sa rachunki za prad?mniej wiecej moze sie orientujesz ?Moze ty masz taka instalacje?Z gory dziekuje za odpowiedz

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Rekuperację można zrobić samemu szkoda pieniędzy na fachowca.
    Jest tu pełno wątków o pompach ciepła i grzaniu prądem.
    To ile będa wynosiły rachunki zależy od wielu rzeczy strefy klimatycznej, preferowanej temperatury i głównie od ocieplenia i wentylacji.
    Tu w przybliżeniu masz kalkulator http://cieplowlasciwie.pl/
    na moje trochę zawyża jakch chcesz mieć pewność to zjeć OZC koszt ok 400zł.


    Nowe domu nie nadają się do paliw stałych. Sam grzeje ekogroszkiem CO i CWU za 1300-1500zł na sezon zimowy a mógłbym pompą ciepła 700-800 grzejąc w g12W lub 1500 w G11.
    Prądem wyszłoby mi za ok 2000-2200 w taryfie nocnej.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 29-11-2018 o 14:52
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Cool

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Rekuperację można zrobić samemu szkoda pieniędzy na fachowca.
    Jest tu pełno wątków o pompach ciepła i grzaniu prądem.
    To ile będa wynosiły rachunki zależy od wielu rzeczy strefy klimatycznej, preferowanej temperatury i głównie od ocieplenia i wentylacji.
    Tu w przybliżeniu masz kalkulator http://cieplowlasciwie.pl/
    na moje trochę zawyża jakch chcesz mieć pewność to zjeć OZC koszt ok 400zł.


    Nowe domu nie nadają się do paliw stałych. Sam grzeje ekogroszkiem CO i CWU za 1300-1500zł na sezon zimowy a mógłbym pompą ciepła 700-800 grzejąc w g12W lub 1500 w G11.
    Prądem wyszłoby mi za ok 2000-2200 w taryfie nocnej.
    dziekij za szybka odpowiedz oblicze i zerkne.Pozdrawiam

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    kiedyś też stałem przed takim wyborem , teraz w kotłowni mam pralnie
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    kiedyś też stałem przed takim wyborem , teraz w kotłowni mam pralnie
    nie chcesz mi powiedziec ze pralnia ci ogrzewa dom?? to jakies nowe rozwiazanie?? oczywiscie humorystycznie do tego podchodzac.Pozdrawiam

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Zamiast brudnego paliwa , mam czyste , przez to czyste pomieszczenie i z nazwy kotłownia pasuje bardziej pralnia
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  13. #13

  14. #14
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał anglia92 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Poszukuje pieca do nowego domu 164m2 a raczej pomocy w wyborze bo mam 4.Wiem ze wiekszosc z was ma albo miala styczność z tymi firmami albo moze modelami.Moglibyscie mi doradzic ktory mialbym wybrac?chodzi mi o serwis,awaryjnosc i komfort (jestem zupelnie zielony )moc i reszte dobierze hydraulik.Dom jest parterowy a raczej bedzie bo jak narazie jest dzialka,ogrzewanie podlogowe(myslimy nad rekuperacje z odzyskiem ciepla ale to nie jest jeszcze pewne),grzejnik jeden bedzie w lazience,kominek.Dom bedzie ogrzany szarym styropianem.Moze macie inne kotly ktore warte sa uwagi niz te ktore wymienilem?Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam wszystkich.

    Defro Spectra albo Alfa
    Kocioł na pellet Blackstar +
    Kocioł DuoKo firma Kotłospaw
    Do takiego domu kocioł o max.mocy 6kW bo mniej więcej tyle będziesz potrzebował przy -20st.C.

    Eliks i kulibob dobrze gadają.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do takiego domu kocioł o max.mocy 6kW bo mniej więcej tyle będziesz potrzebował przy -20st.C.

    Eliks i kulibob dobrze gadają.
    Jak to obliczyłeś że podajesz konkretnie tyle i tyle ,, ?
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anglia92

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    18

    Domyślnie

    dziekuje Arturo i Kroitz bede sie rozgladal

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony