dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie wykańcza(m)

    Witajcie,

    Uznałam, że warto byłoby zasięgnąć Waszych opinii i podzielić się moimi pomysłami albo po prostu pogadać. Siedem miesięcy temu kupiliśmy nasze wymarzone mieszkanie do całkowitej przeróbki. Sama je wstępnie zaprojektowałam i mam decydować o wszystkim dotyczącym remontu i wykończenia. Katastrofa murowana, bo jestem w tym wszystkim dość niepewna, niezdecydowana i mało asertywna A wszystko na mojej głowie!

    Myśleliśmy, że w listopadzie już się wprowadzimy. Niestety wielu potencjalnych wykonawców po obejrzeniu mieszkania nie przesłało nam wyceny. Liczni zwodzili: deklarowali gotowość wykonania remontu w konkretnym terminie, ale odwlekali przesłanie wyceny, aż się odwlekło ostatecznie. Jeden się trafił, który chciał wchodzić już następnego dnia, naganiając na najlepsze wyposażenie i meble w zaprzyjaźnionym sklepie, czym nas z kolei wystraszył
    Udało nam się po pół roku szukania znaleźć ekipę remontową, widzieliśmy ich prace u rodziny, nie jest to wielka firma z ekstra sprzętem, ale wydają się w miarę sprawni i wprost się przyznają, jeśli czegoś nie potrafią zrobić. To chyba dobrze, hm.

    Remont ma ruszyć w połowie grudnia...

    Mieszkanie miało pierwotnie charakter open space z ogromnymi oknami (wys. parapetu to 70cm, wys. okien 170cm, a największe ma 270 cm szerokości) i małą łazienką po środku. Sufit jest skośny, wysokość od 325cm do 260 cm, prosty sufit biegnie przez środek mieszkania na szerokości ok. 280 cm (wybranie oświetlenia to dla mnie jeden z większych problemów ;()
    Bardzo lubię w tym mieszkaniu okna (i widoki na niebo i drzewa z każdego okna!) oraz bardzo widny duży przedpokój. To właściwie powinno być uznane za wadę - stracony dodatkowy pokój, ale naprawdę jest klimat i postaram się to wykorzystać

    Stan przed remontem: https://zapodaj.net/0700e1eb46276.jpg.html

    Z kilkudziesięciu wariantów rozwiązań funkcjonalnych wybrałam wg mnie najlepszy.
    Mój projekt: https://zapodaj.net/8e6c9844036ad.jpg.html

    Kuchnię i salon chcę zamienić miejscami, będzie je oddzielać szyba loftowa na ściance wysokiej na ok. 120 cm, profile szyby loftowej planowałam czarne, ale teraz myślę o szarym lub ciemnozielonym. W kuchni nie będzie szafek wiszących, tylko półki na ścianie bez okna. Trochę mało miejsca na gary..., ale wszystkie inne rozwiązania kuchni mnie nie przekonały. Wrzucę Wam jakieś wizki, jeśli ktoś będzie zainteresowany... W salonie na jednej ścianie książki do sufitu, na drugiej ciemna lamperia i fresk starożytny z Villi Livii w Rzymie (serio, ale ten fresk to kiedyś, na razie trzeba ściany postawić
    W szafie w przedpokoju będzie pralka, a w kuchni pod oknem na całej długości ławka (zamierzam parapet zlicować ze ścianą i wymienić kaloryfer na długi i wąski)

    "Dorabiam" drugą łazienkę z oknem Od niej rozpocznie się remont i ona mnie teraz wykańcza, przez pół roku wybierałam glazurę i terakotę i nie wybrałam Miały być białe płytki kwadratowe i cementowa wzorzysta podłoga, ale za długo się chyba na to na pintereście gapiłam. Ostatnia koncepcja - po prostu machnąć ściany farbą do łazienki, przez chwilę myślałam też o tapecie panoramicznej winylowej na jednej ścianie, ale ich cena i dobór do niej podłogi mnie wykończyły. Łazienka sama w sobie to bardzo ładne pomieszczenie, duże okno i ładna stolarka okienna, także im mniej, tym lepiej. "Gołe" ściany to jak na razie chyba najlepszy pomysł (jak nie kupię kafli, będę tak czy inaczej na to rozwiązanie skazana
    Dużym odkryciem była dla mnie sztukateria do it yourself, można samemu listewkę przyciąć, pomalować i przykleić na ścianę. Może wykorzystam to własnie w łazience - delikatna listewka dookoła na wysokości geberitu (o ile ten ostatni będzie)?

    Co do stylu, wybieram to, co mi się podoba i będzie to miszmasz, bo podobają mi się elementy stylu tradycyjnego, rustykalnego, loftowego, scandi, minimalizmu, art deco i wielu innych. Oby tylko to wszystko się razem jakoś trzymało kupy

    To tyle ogólnych informacji. Wrzucam na razie rzut mieszkania przed remontem i mój schematyczny projekt. Więcej szczegółów, zdjęć i wizek w kolejnych postach.
    Ostatnio edytowane przez szawrotka ; 29-11-2018 o 02:12

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Do wizji mieszkania się nie mieszam.
    Lecz piszesz: W szafie w przedpokoju będzie pralka,

    Pralka ma odpowietrznik przez który wydostaje się para wodna. Ponadto po praniu pralka powinna zostać otwarta aby wyschła wewnątrz. Chcesz mieś hodowle pieczarek i smród? Musi być dobra wentylacja.

    Kiedyś gdzieś była skarga że pralka zamykana od góry śmierdzi. Okazało się ze porządnicka pani domu zaraz po praniu zamykała pralkę i kładła serweteczkę aby było esteticznie. To musiało sie zaśmierdnąć.
    Mamy taką zamykaną od góry, po praniu zawsze stoi otwarta, za dwie, może trzy godziny sucha. Fakt że stoi w pralni, ale obok schnie pranie i łatwo nie jest.
    Ładowana z przodu też nie powinna mieć drzwiczek stale zamkniętych - gumy się deformują.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Do wizji mieszkania się nie mieszam.
    Lecz piszesz: W szafie w przedpokoju będzie pralka,

    Pralka ma odpowietrznik przez który wydostaje się para wodna. Ponadto po praniu pralka powinna zostać otwarta aby wyschła wewnątrz. Chcesz mieś hodowle pieczarek i smród? Musi być dobra wentylacja.

    Kiedyś gdzieś była skarga że pralka zamykana od góry śmierdzi. Okazało się ze porządnicka pani domu zaraz po praniu zamykała pralkę i kładła serweteczkę aby było esteticznie. To musiało sie zaśmierdnąć.
    Mamy taką zamykaną od góry, po praniu zawsze stoi otwarta, za dwie, może trzy godziny sucha. Fakt że stoi w pralni, ale obok schnie pranie i łatwo nie jest.
    Ładowana z przodu też nie powinna mieć drzwiczek stale zamkniętych - gumy się deformują.
    Dzięki za uwagę, pralka będzie ładowana z boku i szafa będzie do tego przystosowana dobrze, mam nadzieję. Teraz tak mam w starym mieszkaniu i sprawdza się dobrze.

  4. #4

    Domyślnie

    Łazienka z oknem miała być mniej więcej w tym stylu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fmur.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	422534
    Ale teraz skłaniam się ku minimalnej ilości kafelków na ścianie albo bez nich w ogóle. Dobra farba do łazienki powinna dać radę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fmur2.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	422535
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fmur1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	422536

  5. #5

    Domyślnie

    A tutaj dwie wizualizacje, widok na kuchnię i widok z kuchni na przedpokój.
    Trochę nieaktualne - nie będzie szyb między przedpokojem i kuchnią, bo trochę mało funkcjonalne, a sporo kosztują.
    Lodówka będzie ciut wyższa i te szafki obok też równo z lodówką. Oświetlenie górne w kuchni nie takie, jakieś inne, ale nie wiem jeszcze jakie, trudno przez te skosy coś wybrać.
    Te bohomazy na ścianie to może kiedyś

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/543f6adb4cffbd8f
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/b117db522dff07b6
    Ostatnio edytowane przez szawrotka ; 29-11-2018 o 19:58

  6. #6

    Domyślnie

    Podoba mi się oddzielenie kuchni od salonu.
    Poza tym kibicuję, bo projekt wygląda obiecująco.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj będę podglądała, kibicowała i może coś niecoś się odzywała
    Po mimo, że jestem pewnie starsza od Ciebie, to nadal w głowie mam misz masz i brak zdecydowania, to już chyba tak zostanie do końca
    I najlepszym stylem dla mnie to też styl eklektyczny, tylko to nie jest takie łatwe.
    Bo niby jest brak zasad łączenia różnych stylów, ale trzeba to robić dosyć umiejętnie i pamiętać o tym, by było ono spójne stylistycznie i aranżacyjnie.

    A teraz mała podpowiedź taka od starszej pani, czyli praktyczna
    W domu jak i mieszkaniu zawsze zbiera się mnóstwo różnych dupereli i niby przydatnych rzeczy a tym bardziej w naszych czasach, gdzie co chwile technika nas zaskakuje i co rusz są nowe wynalazki typu: blendery, karchery, parownice itp ...no i trzeba to jakoś upychać po półkach.
    Dlatego wydaje mi się, że powinnaś przemyśleć tą kuchnie i np. zrobić coś podobnego jak tu:

    https://www.lovingit.pl/zdjecie,5465...ektycznym.html
    chodzi o tą wyższą zabudowę w rogu.

    Tu masz linka do fajnych architektów, co dobrze się czują w tym stylu...można trochę podpatrzyć
    https://www.homebook.pl/profil/anna-szefler
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 09-12-2018 o 10:35 Powód: dopisek

  8. #8

    Domyślnie

    "Ciężkiprzypadku" dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście zastanawiam się nad ta kuchnią i ilością miejsca do przechowywania. Niepokoją mnie półki - bo będą się kurzyć, a co do sprzętów mam niechęć do ich gromadzenia i nic nie planuję gromadzić (jeśli dostaję w prezencie jakiś sprzęt, oddaję innym w prezencie. Mam już swoje lata wbrew pozorom i raczej to się nie zmieni, mało gotuję,głownie sałatki, coś na parze, nie planuję nawet mikrofali... więc... ale będę jeszcze myśleć, mam jeszcze chwilkę Te eklektyczne kuchnie ze słupkami bardzo mi się podobają i planowałam coś takiego, ale niestety kuchnia jest w literę u, z jednej strony ta szyba, z drugiej okno, którego nie chcę zabudowywać wysoką zabudową, bo ta niska zabudowa przechodząca w okno będzie miała urok. Co najwyżej mogę zabudować lodówę, ale już upatrzyłam tę gorenje. Piekarnik pod kuchenką nie jest dla mnie problemem i na siłę nie chcę go upychać do góry - gdyby była taka możliwość pewnie bym się skusiła.
    Ostatnio edytowane przez szawrotka ; 02-01-2019 o 01:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony