dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To Ty mów, że hydraulik jesteś Czyli mam rozumieć, że jednak grzejniki niż podłogówka? Jak masz miejsce, prawo pozwala, lubisz posiedzieć przy kotle to będzie najlepsza opcja.
    P.S. Mój domek jeszcze długo nie będzie do zamieszkania i póki co czasami śpię u sąsiada (od którego z resztą kupiłem działkę) i powiem Ci, ze dla mnie nie ma lepszego miejsca na kieliszek siwóchy niż kotłownia gdzie pachnie drzewem i cieplutko od kotła. Na codzień to raczej bym odpuścił.
    Siwuchę?

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Siwuchę?
    Czy tam samogon Jak kto woli

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Czy tam samogon Jak kto woli
    to nie to samo

    Załącznik 451288

  4. #84

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak podejść do tematu CWU w domu, który jest uzytkowany tylko w weekendy. Po przeczytaniu kilkunastu wpisów najbliższa jest mi opcja z ogrzewaniem grzałka (lub dwiema grzałkami) bojlera. Zakładam, że będzie PV ale musze się też wspierać prądem z sieci. Jeśli zagrzeję wodę w taryfie nocnej to jak szybko wychłodzi mi się woda? Oczywiście wszystko zarządzane przez internet, więc w czasie naszej nieobecności będzie utrzymywana temperatura minimalna.
    Dodatkowo będę miał kominek i też się zastanawiam czy razem z grzałkami jest mozliwość jakiejś integracji tak aby podgrzewać również CWU? Obawiam się, że wtedy można stracić kontrolę nad temperaturą wody jeśli w kominku będzie za bardzo napalone. Jakie macie tutaj doświadczenia?

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał narciarz_2 Zobacz post
    Zastanawiam się jak podejść do tematu CWU w domu, który jest uzytkowany tylko w weekendy. Po przeczytaniu kilkunastu wpisów najbliższa jest mi opcja z ogrzewaniem grzałka (lub dwiema grzałkami) bojlera. Zakładam, że będzie PV ale musze się też wspierać prądem z sieci. Jeśli zagrzeję wodę w taryfie nocnej to jak szybko wychłodzi mi się woda? Oczywiście wszystko zarządzane przez internet, więc w czasie naszej nieobecności będzie utrzymywana temperatura minimalna.
    Dodatkowo będę miał kominek i też się zastanawiam czy razem z grzałkami jest mozliwość jakiejś integracji tak aby podgrzewać również CWU? Obawiam się, że wtedy można stracić kontrolę nad temperaturą wody jeśli w kominku będzie za bardzo napalone. Jakie macie tutaj doświadczenia?
    Jeżeli dom tylko weekendowy i zakładam ze będzie prysznic to żadne bojlery bo woda może zamarznąć i po zawodach, przepływowy ogrzewacz max jaki się na 230v
    np taki https://allegro.pl/oferta/przeplywow...5kw-9456350604 3,2 l/min przy delcie +30*c

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jeżeli dom tylko weekendowy i zakładam ze będzie prysznic to żadne bojlery bo woda może zamarznąć i po zawodach, przepływowy ogrzewacz max jaki się na 230v
    np taki https://allegro.pl/oferta/przeplywow...5kw-9456350604 3,2 l/min przy delcie +30*c
    Ok ale zostaja problemy:
    - ilość przepływowych ogrzewaczy: 2 lazienki, kuchnia a i w garażu fajnie było by mieć trochę ciepłej wody
    - wielkość przyłącza elektrycznego przy korzystaniu w sobote z dwóch łazienek + czajnik + płyta
    - wciąż mamy wodę w rurach - zimą w czasie nieobecności trzeba ją spuszczać - podobnie jak z bojlera. Zimną wodę mam za darmo więc pozostaje tylko robocizna
    - zakładam, że będę utrzymywał temperaturę między 5 - 10 stopni powyżej zera, jeśli braknie prądu to monitoring mi to powie, podjadę i spuszczę wodę z układu CWU

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to nie to samo

    Załącznik 451288
    Też na owocach, przeróżnych. Dobra, ciach bajera na temat trunków.

  8. #88

    Domyślnie

    Polecam grzejniki Aeroflow firmy Henimax. Jak pisałem na poprzednim forum są sprawdzone. Grzejnik kupiłem do ogrzewania biura z oknem wystawowym i drewnianą ramą. Sprawdził się znakomicie. Koszt ogrzania zimą dużego 32 m biura i trochę działu socjalnego ( kolejne 15 m ) zamykał się w kwocie 250 zł. Czysto ciepło i ekologiczne.
    Teraz przeniosłem ten grzejnik do nowego domu i ogrzewam od stycznia salon z aneksem. 27 m. Rewelacja. Grzejnik miał być tylko alternatywą dla gazu ( bo gaz jeszcze z butli na 5 domów ) .
    Okazało się , że to strzał w ,, 10 " Nawet firma instalatorstwa elektrycznego była zaskoczona jego funkcjonalnością. Dziś przy otwartym oknie mimo nastawy grzejnika na 21st. grzejnik jest zimny , bo czuje że nie ma potrzeby grzać. Jestem zadowolony z takiego grzejnika. Żaden olejak nie ma startu , a za prąd za 2 miesiące zapłaciłem 264 zł. Polecam.
    https://henimax.pl/aeroflow/

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulas1 Zobacz post
    Dziś przy otwartym oknie mimo nastawy grzejnika na 21st. grzejnik jest zimny , bo czuje że nie ma potrzeby grzać. Jestem zadowolony z takiego grzejnika]
    Noo...w sieci wrze! Nareszcie jest grzejnik, który w środku upalnego lata jest nastawiony na 21stC i się nie włącza
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #90

    Domyślnie

    fajne rozwiązanie, fajnie to wygląda, co sądzicie o tym filmiku


Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony