dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sp1mdo

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-354
    Posty
    3

    Domyślnie Miejsce montażu kanałów strop/nad stropem

    Witam wszystkich. to mój pierwszy post na tym forum. Sprowadziła mnie dylemat w kwestii decyzji gdzie poprowadzic kanały rekuperacji. Pacjent - domek jednorodzinny 1.5 kondygnacji. Z racji 8 metrów do kalenicy i innych uwarunkowań nie jestem w stanie zbytnio szastać wysokością parteru jak i piętra, stąd mój pierwszy pomysł aby kanały rekuperacji poprowadzić w stropie (w pustakach) teriva. Z innych źródeł słyszałem że takie rozwiązanie powoduje pewną słyszalność/szum na parterze. Czy ta bolączka dotyczy tylko stropu teriva ? Czy monolityczny z racji swojej budowy ma szanse być nieco cichszy ?

    Z drugiej strony gdyby zdecydować na kanały nad stropem, np w styropianie pod wylewką, zbliżamy się wtedy do tego że mogą być słyszalne na górze (gdzie np jest sypialnia )... Więc tak zle i tak nie dobrze...

    Doradźcie prosze, użytkownicy, jak macie u siebie i jak to sie spisuje ?

    Pozdrawiam
    Mare

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    [QUOTE=

    Z drugiej strony gdyby zdecydować na kanały nad stropem, np w styropianie pod wylewką, zbliżamy się wtedy do tego że mogą być słyszalne na górze (gdzie np jest sypialnia )... Więc tak zle i tak nie dobrze...




    Pozdrawiam
    Mare[/QUOTE]


    Ja tak mam i słychać jedynie na 3 biegu jak przewietrzam po kąpieli
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli instalacja wentyllacji mechanicznej będzie dobrana poprawnie, nie powinien mieć Pan żadnyc problemów z hałasem w kanałach wentyacyjnych. Przepływ powietrza może być słyszany jedynie przy pracy wentylatora na najwyższym biegu, co występuje jedynie sporadycznie w ciągu całego dnia. Przy wyborze kanałów do wentylacji mechanicznej warto również wziąć pod uwagę aspekty związane z możliwością ich późniejszego czyszczenia. W przeciwnym razie znacznie pogorszy się jakość powietrza nawiewanego do pomieszczenia. Nie wszystkie rodzaje rur nadają się do czyszczenia mechanicznego. Takim rozwiązaniem są przewody elastyczne, które podczas czyszczenia mechanicznego mogłyby ulec uszkodzeniu. Kolejnym aspektem jest wysokość kanału, która określa wysokość sufitu podwieszanego. W celu ograniczenia miejsca warto zastosować kanały płaskie. W ofercie marki Buderus znajdują się kanały płaskie o grubości jedynie 50mm pozwalające na prosty montaż bez taśmy uszczelniającej. Połączenie gwarantuje wysoką szczelność. Wnętrze przewodu posiada antystatyczną oraz antybakteryjną powłokę, która jest łatwa do czyszczenia.
    Więcej informacji o kanałach powietrznych znajduje się na stronie internetowej:
    http://www.buderus.pl/produkty/kateg...-powietrznych/.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony