dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    @cuuube a jaki Ty masz piec? Jesteś zadowolony?
    I pytanie do użytkowników laguny: czy zasobnik 60 l to nie za mało? Co ile dosypujecie pellet?
    Ja mam teraz w moim piecu na ekogroszek 150l i jak mam wsypywać 2 x w tygodniu to mnie krew zalewa - ale to ekogroszek i bardziej mnie odrzuca syf

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Granpal 15kW . Jest ok , ale nie obyło się bez problemów - szwankował sterownik a producentowi się nie paliło do wymiany ( w środku zimy).

    Nie pamiętam ile ma zasobnik litrów , ale do pustego wchodzi 135kg , zasypuję w chwili obecnej co 9 dni 125kg na 160m² (jakieś 500m³ kubatury) starego domu po generalnym remoncie. Co 4 dni przy ciężkich mrozach.

    W tym jest CWU na 5 osób.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 18-12-2018 o 09:21

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał longlay1 Zobacz post
    I pytanie do użytkowników laguny: czy zasobnik 60 l to nie za mało? Co ile dosypujecie pellet?
    Przy obecnych temperaturach zasypywałem raz na trzy dni ( 100 m2 średnio ocieplonego domu + CWU dla 2+2 ). Jak przyjdą mrozy napewno będę częściej. Dla mnie wsypanie czterech woreczków pelletu raz na trzy dni nie stanowi problemu, zajmuje to raptem 5 minut. Włosi zastosowali fajny "patent" niby taki drobiazg ale fajna sprawa, na górze zbiornika jest taki "ala" koszyk, rozcinasz worek wstawiasz worek w ten koszyk i pellet sobie powoli spada do zbiornik a Ty w tym czasie przygotowujesz kolejny worek z pelletem. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że praktycznie nic się nie kurzy cały pył zostaje w worku odwróconym do góry dnem. Jak chcesz to mogę zrobić fotę jak to wygląda.
    Jeśli chodzi o sam zbiornik to jest możliwość dostawienia dodatkowego zasobnika.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    @radik81 bardzo chętnie obejrzę zdjecia
    Właśnie też szukałem jakichś info odnośnie tego zasobnika ale nic nie mogłem znaleźć i nie wiem jakie to są koszty.
    Ale to z tym koszykiem to super rozwiązanie jeśli faktycznie się nie pyli. Można by w końcu pomyśleć poważnie o pralni
    Czekam na więcej info

  5. #25

    Domyślnie

    Pylić się pyli ale nie jakoś strasznie, koszyk to minimalizuje. Sypiąc mąkę podczas pieczenia też się pyli .Wrzucę foty wieczorem jak będę zasypywał, teraz jestem w pracy. Jeśli chodzi o koszty to pytaj Puławiaka.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dzięki za wszelką pomoc szczególnie dla radik81 za zdjęcia i opis zachowania kotłowni. Niestety ciągle się waham. Wiem już jaki palnik ma Laguna i że jest w pełni automatyczna, ale czy blackstar tego nie ma? Trzeba ręcznie dobierać ustawienia nadmuchu i czas podawania pellet? Niby dużo przemawia za Laguna i wszystko mi pasi ale zasobnik troszkę mały i obawiam się że jak wyjedziemy gdzieś na kilka dni to zabraknąć pelletu.
    To jedyne co mnie martwi. Za dodatkowy zasobnik do laguny 4500 zł to trochę dużo. Nawet za podrobke 2500zl bo sam kociol nie jest tani.
    Dlatego interesuje mnie jeszcze jak jest z blackstar em jeśli chodzi o sterowanie? Bardzo mało jest w sieci info o tych kotlach ogólnie...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tak. Blackstara trzeba ustawiać do peletu. Nie rozumiem tylko skąd cena zasobnika. Dokupujesz tylko mechanizm podający a pojemnik zbijasz z OSBy albo pakujesz go chamsko w big baga. To że się nie zostawia kotła na kilka dni to już inna sprawa, a jeśli musisz to ustawiasz termostat na 18 stopni i zasobnik starcza na parę ładnych dni.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    No i dzięki to już mi dużo dało
    A orientujesz się czy można taki mechanizm dokupić z laguny bo pewnie innych producentów będzie się zapychal

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Można. Pisz albo dzwoń do Puławiaka to Ci powie dokładnie.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    A jak masz kasę to jest również system pneumatyki i pelet np. zrzucasz prosto z cysterny ☺

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    No cysterny nie potrzebuję - jeszcze
    Puławiaka już dużo męczę - od niego mam te ceny. Jeszcze się nie dogadaliśmy co do kotłowni a za chwilę mnie będzie miał dosyć

    Co do pozostawiania kotła - mam obecnie na ekogroszek już ponad 10 lat i zawsze jak gdzieś jechaliśmy to zostawiałem włączony, więc mam nadzieję, że z pelletem będzie podobnie.

  12. #32

    Domyślnie

    Na paskudny okres trafiłeś - strasznie dużo telefonów jeszcze wiecej roboty i brak czasu na wszstko. A tak od połowy stycznia to człowiek za każdy telefon będzie wdzieczny.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Spoko rozumiem, dzisiaj kotłowni nie montuje
    Pytanie tylko czy ceny się utrzymają na lagune bo jeszcze dotacje muszę ogarnąć a tam się też trochę na kasę czeka.

  14. #34

    Domyślnie

    jeszcze nic nie wiem na temat podwyżek
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #35

    Domyślnie

    Blackstar i Laguna to trochę odmienne koncepcje Zależy kto co lubi .

    Tak w Blackstarze trzeba policzyć wydajność ślimaka ze względu na jego długość. Wklepujesz do sterownika a później kocioł sam przelicza. Dzięki temu możemy ustawić precyzyjną dawkę i kocioł wtedy pracuje bardzo dobrze. No i zasobnik 150kg, nie musisz dokupywać większego.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    @kroitz odmienne? W sumie obydwie mają dogrzać dom W miarę jak najmniej obsługowo. A to przeliczanie trzeba robić za każdym razem, jak kupuję inny pellet?

    P.S. czekam na wycenę

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomylee

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Kod pocztowy
    21-143
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    mam dylemat w doborze pieca na pellet zastanawiam się między BlackStar, Laguna lub Lazar. Firma lazar jest często pomijana zastanawiam się dlaczego.
    Dom piętrowy około 200m2, ściana 50cm (pustak-pustka powietrzna-cegłą-styropian 8cm) strop i poddasze docieplone. W domu stara instalacja na śmieciucha. Planuję zmianę instalacji i dobudowę kotłowni (parter podłogówka piętro grzejniki). Proszę o poradę.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał longlay1 Zobacz post
    To jedyne co mnie martwi. Za dodatkowy zasobnik do laguny 4500 zł to trochę dużo. Nawet za podrobke 2500zl bo sam kociol nie jest tani.
    .
    Co raz "lepiej" to zaczyna wyglądać 4500 pln za większy zasobnik? to z czego on jest zrobiony, ze złotych blach?
    Do polskiego kotła można kupić zasobnik ponad 300L z blachy o grubości 2mm malowany proszkiem za 1200 czy 1500 ale to polski
    kocioł 23 zasobnik 4500, termostat 360 bodajże ktoś pisał, reszta klamotów + robocizna któryś user podawał wycenę podpięcia dwóch rurek do kotła na 10 tysi bo to przecież zagraniczny kocioł to wszystko musi kosztować
    A ktoś nie dawno pisał że ciepła pompa z zasobnikiem CWU za 17 czy 19 tysi to drożyzna?
    Może Ci zadowoleni podadzą ile wyszły im kotłownie ze wszystkim? bez kitowania?
    Na jakie kwoty były wystawione faktury i za co?
    Ja najwyższą fakturę jaką wystawiłem na peleciaka 13kW w zeszłym roku to było 14850pln ( najwyższa ).
    Usunięcie starego kotła, instalacja nowego kotła do komina, zawór 4D z siłownikiem, 2 energooszczędne pompy obiegowe, drugi zawór 3d na dwa nowe obiegi podłogówki które trzeba było podłączyć, podłaczenie sterownika do internetu ( w cenie nowy AP żeby nie ciągnąć przewodu do sterownika ), montaż radiowego czujnika pogodowego i pokojowego, wszystkie rury, kształtki, zawory odcinające, zwrotne, filtry, dosłownie wsio i dojazd około 50km w jedną stronę do klienta.
    No pochwalcie się panowie jak wychodzi to przy zagranicznym kotle u forumowych zaufanych instalatorów?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #39

    Domyślnie

    Prosiłem kiedyś wrzuć fotki tych twoich instalacji chętnie sobie zobaczę jak to wygląda
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    @Karoka, znów gorszy dzień? Uśmiechnij się. Myślę że jeśli ktoś by został "skrzywdzony" przez Puławiaka to internet by to szybko wychwycil. Co do ceny zbiiornika (nie wiem skąd) to rozwiązanie podałem zaraz post niżej.
    Aha, kocioł mi nadal działa i odpala bo wiem że się martwiles jak to będzie w trakcie sezonu. W tym momencie ma przelatane 1400 godzin i 636 odpalen.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony