dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany kasetonowy w mieszkaniu

    Witam

    czytając informacje na temat kasetonowych sufitów podwieszanych zawsze spotykam się z opinią, że są one przeznaczone do biur, hoteli itp.
    I rzeczywiście nie przypominam sobie, żeby ktoś z moich znajomych miał kasetonowy podwieszany sufit w swoim domu. Ewentualnie podwieszany z płyt kartonowo-gipsowych ale nie kasetonowy.
    A ja pomyślałem sobie, że kasetonowy sufit to super sprawa, bo cokolwiek chciałbyś w przyszłości zmienić (czy przesunąć lampę o 1 metr w prawo, żeby nie odbijała się w telewizorze, czy dołożyć czujnik temperatury do inteligentnego domu itp.) to wystarczy tylko podnieść kaseton, wykonać to co się zaplanowało, odłożyć kaset na swoje miejsce i po sprawie.
    Nie trzeba nic kuć, gipsować, ani malować.

    Jeśli chodzi o wygląd to czytałem już opinie, że kasetony stosuje się tam, gdzie estetyka nie jest aż tak ważna. No cóż 20 lat temu takie kasetonowe sufity można było spotkać w nowoczesnych biurach, więc mi one kojarzą się raczej z estetyką niż jej brakiem.
    Są też sufity podwieszane z częściowo ukrytą konstrukcją (krawędź E) lub całkowicie ukrytą (krawędź X). Jeśli są droższe więcej niż 10% od tych zwykłych to wolałbym te pieniądze przeznaczyć na coś innego.

    Czy kasetonowe sufity podwieszane mają jakieś wady w stosunku do zwykłego gołego sufitu albo do podwieszanych zbudowanych z płyt kartonowo-gipsowych? A może ich cena jest dużo wyższa?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Mam dziwne przeczucie że zaraz Ty lub jakiś inny jednopostowiec powie nam dlaczego warto i które należy sufity kupić do mieszkania.......... czekamy na reklamę

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Poczekam i ja .
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Mam dziwne przeczucie że zaraz Ty lub jakiś inny jednopostowiec powie nam dlaczego warto i które należy sufity kupić do mieszkania.......... czekamy na reklamę
    blisko, ale nie

    jestem zwykłym szarym człowieczkiem, który być może w przyszłości wybuduje dom. A ponieważ budowa domu to inwestycja na całe życie (kredyt na np. 30 lat) to chciałbym wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować wszystkie zalety i wady.
    Interesuję się elektroniką. Jest wiele ciekawych rzeczy, w które można wyposażyć swój inteligentny dom. Np. zmniejszenie temperatury jeśli w danym pomieszczeniu nikt nie przebywa, ale wtedy trzeba zamontować czujnik ruchu. A potem się okazuje, że czujnik ruchu nie działa tak jak to sobie myśleliśmy i trzeba było zamontować 2 czujniki na mniejszej powierzchni. Pomysłów jak coś zrobić lepiej jest dużo i nie sposób wszystkiego zaplanować przed budową. A po kilku latach na rynku elektroniki pojawiają się coraz to nowe rozwiązania w coraz to niższych cenach. Więc zawsze będzie coś co można zrobić lepiej.
    Napisałem "blisko" ponieważ rzeczywiście nie jestem jeszcze związany z żadną budową i wszystko to są tylko marzenia. Ale w przyszłości mam nadzieję, że to się zmieni i będę budował wymarzony dom.
    Pomysłów mam dużo i stopniowo na tym forum będę pisał nowe pytania.

    A teraz bardzo proszę o odpowiedź dlaczego w zwykłych mieszkaniach nikt nie posiada kasetonowych sufitów podwieszanych?
    Na pewno zabierają 20-40cm wysokości danego pomieszczenia, ale zakładam, że budując swój dom, nie będę brał gotowego projektu. Więc od tego kto będzie robił mój projekt będę mógł zażyczyć sobie odpowiednio wyższe pomieszczenia. Czy z tym związane są jakieś dodatkowe koszty?
    Czy oprócz tego są jeszcze jakieś inne wady?
    I jakie są orientacyjne koszty takich sufitów? Bo tego nie znalazłem.

    PS czy to dobre miejsce na takie pytanie? Może "wnętrza i aranżacje" byłoby lepsze, ale ja pytam bardziej z perspektywy rozpoczynania budowy.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Widzę że wątek szybko umarł, a czytając o możliwościach sufitów podwieszanych natrafiłem na opcję sufitu kasetonowego i tez mnie to zaintrygowało bo mam mieć sporo tego, a opcja kasetonowa wydaje mi się bardzo łatwa do ingerencji po zamontowaniu. Ktoś to robił? Jakie są wady/zalety/cena?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony