dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Ile za dach?

  1. #1

    Domyślnie

    Buduję w okolicach Malborka i chciałbym wiedzieć ile można zapłacić za więżbę dachową(ok.360 m2). Robotnicy chcieli 3500 z deskowaniem i położeniem papy bez rachunku. Warto?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem za więźbę (dach ok. 200 m<sup>2</sup>):
    materiał (drewno) - 6200 zł
    robocizna (postawienie konstrukcji dachu, impregnacja) - 5730 zł

  3. #3

    Domyślnie

    Warszawa - 280 m2 więźba bez deskowania i papy = 4000 PLN, dach dość skomplikowany, wielopołaciowy, 6 lukarn.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja płacę 36zł/m kw za dach na gotowo (więźba + pokrycie + obróbki+ rynny itp.)

  5. #5

    Domyślnie

    Wilk, to dobra cena, jaka ci podali, bo wychodzi mniej niz 10zl za metr, a u nas, pod Opolem ciesle biorą 12zl za ulozenie samej wiezby.

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem właśnie po podliczeniu więźby dachowej na dachu o pow. około 350m2, mocno łamanym.
    Robocizna 5000 PLN
    Drewno na więźbę 6000 PLN.
    Jestem z okolic Warszawy.


  7. #7

    Domyślnie

    Jestem właśnie po podliczeniu więźby dachowej na dachu o pow. około 350m2, mocno łamanym.
    Robocizna 5000 PLN
    Drewno na więźbę 6000 PLN.
    Jestem z okolic Warszawy.


  8. #8

    Domyślnie

    Czy cena fachowców zależy od ich fachowości? Jak odróżnić fachowca od Fachowca? Fakt faktem- dach duży ale bez utrudnień typu lukarny- prosta koperta + garaż.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    J Wąs

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem wąśnie na etapie więźby. Dach kopertowy ok 240m2 2 lukarny, okolice Warszawy. Pierwsza ekipa zażądała 6000 za samą więźbę - pożegnałem Panów. Aktualnie rozmawiam z polecona ekipą z Mazur wytargowałem cenę 3 750. Może ktoś ma tańszą ale i sprawdzoną w boju ekipę?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Za dach 250m2 więźba, pokrycie karpiówką,obróbki blacharskie, kominy klinkierowe, rynny z deskami i podbitka ok 100m2 wzięli 8 000zł bez r-ku.
    Dach z wiązarów, poddasze nieużytkowe - kupa roboty.Chłopcy byli z gór.Trochę tylko to długo trwało i trzeba było ich pilnować.
    Ale efekt końcowy niezły.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-10-22 22:40, alex wrote:
    Wilk, to dobra cena, jaka ci podali, bo wychodzi mniej niz 10zl za metr, a u nas, pod Opolem ciesle biorą 12zl za ulozenie samej wiezby.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    patrze na te ceny i nie dowierzam 3 tys, 6 tys...
    Moj dach 320m kw, kopertowy, dwie wiezyczki, 6 lukarn, krycie to folia plus dachowka.
    1-sza ekipa powiedzala 13 tys za wiezbe plus 8 za ulozenie pokrycia - pogonilem
    2 -ga ekipa (gorale 3-4 os ekipa)powiedzieli mi 12 tys za calosc na gotowo. Sprawdzeni, porzadni, robota reczna - co cenie, spali na budowie, wiec pilnowali przy okazji. Jestem zadowolony. Bielsko-Biala, Jarek

  13. #13

    Domyślnie

    Do redakcji- bylo pytanie - ile za krycie dachu- nie znalazlem nic na temat wiezby- a sądząc po odpowiedziach- inni też nie.
    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    dach 260m, dwuspadowy, 9 okien połaciowych - cena 32zł/m2 na gotowo, okolice Poznania

  15. #15

    Domyślnie

    Misza, 32 zł na m2 dachu, ale co wchodzi w cene, jest to tylko robocizna?
    Pozdrowienia

  16. #16

    Domyślnie

    tak, to koszt m2 robocizny. W cenie jest postawienie konstrukcji, czyli więźba, deskowanie, papa, izolacja, położenie dachówki, obróbki z blachy, orynnowanie, mocowanie okien połaciowych, założenie dachowej części odgromówki.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam!
    Ja płaciłem 60 zł za metr , w tym więżba , dachówki, folia , rynny. Dach wielospadowy, z lukarnami.Budowa na Górnym Śląsku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony