dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie Taktowanie WOLF CGB-2 20 KW

    Witam Szanowne forum. Jestem tu nowy więc jak coś źle pomyliłem tematy to proszę o wyrozumiałość. Mianowicie, jak w tytule.Posiadam 2 rok od 1 sierpnia 2017 rok Kocioł wolfa cgb-2 z zasobnikiem wody CSW 120 Litrów. Parametry Domu :

    Powierzchnia użytkowa 120 metrów
    Ogrzewanie podłogowe ( bez 3 pokoi ) Grzejniki przewymiarowane , Po podłodze 70 metrów ogrzewania podłogi.
    Strop 1 warstwa 10Cm Wełna , 2 Warstwa 20Cm Wełna ( Clima Cool ) Lambda 0,36 ułożona na przekładkę ( od dołu żółta folia paroizolacyjna )
    Pustak Wiadomo Solbet 24Cm
    Styropian na ścianie Genderka EPS 70 ( Lambda 0,38 ) 15 CM grubość
    Okna 6 Komorowe ( 3 szybowe ) ,MSI"
    Podłoga styropian 10CM ułożone na przemian ( fasada dachy eps 40 ) jak dobrze pamiętam

    Otóż walczę 2 sezon z ogrzewaniem domu ( SERWIS WOLFA ) jak dla mnie porażka serwisant guzik wie na temat automatyki i dobrze wystrojenia pieca moim zdaniem ( ustawienia serwisowe itp ). Problem dla nikogo nie Obcy ,,Taktowanie PIECA " tak wiem wziąłem mój projekt do ręki i według projektu moje zapotrzebowanie jest na ogrzanie domu Samymi grzejnikami ( gazem ) przy 20cm styropianu , welny 20cm 8800WAT = 8,5 KW
    Nie stety jestem bardzo tego świadomy że wcisneli mi za mocny PIEC 20 KW ... gdzie spokojnie mogła by być 14 KW ( ale panie bo PAN MA WANNE z której nie korzystam z żoną prawie w ogóle , tylko prysznic z odpływem Liniowym ) to pan nie zdąży nagrzać zasobnika wody :O sobie myśle haha dobre kto u mnie korzysta na raz z 2-3 odbiorników wody i od razu spuszcza temp wody 46 stopni którą mam ustawione .jak i tak Histerezę zasobnika wody mam że włączy ją nagrzać jak spadnie w zasobniku 12 stopni a nie jak było serwisowo 5 ( jak sam do tego doszedłem bo serwisant nie wiedział jak ) haha dobre.
    Dobra do rzeczy:

    podłoga grzejniki każdy ma swój obieg i chodzą według swojej krzywej grzewczej. i tu jest problem ekonomia,spalanie,komfort.
    temperatura teraz była od -2 do+2 nastawiłem podłogę okno czasowe żeby grzała 24 godziny po 24 h idę do licznika patrze spalił 6 metrów gazu mówie hmm OKEJ ale mówię za ciepło. Ide lekko obniżyc krzywą grzewczą tzw temperature zasilania z 39 stopni na 37 + Trzy Okna CZASOWE
    5-8 rano , 13-16 , 19-22 mówię okej zobaczymy na następny dzień temperatury partrzę są znowu podobne wczoraj od przedwczoraj -3 do +2 wczoraj idę do skrzynki Spalanie znowu 6.1 metra ? zgłupiałem co robić ?
    Podam wam krzywe grzewcze i ja sobie zadaje pytanie ? może mam za mały odbiór ciepła przez Grzejniki ?

    Krzywa grzewcza Podłoga
    Temperatura stopy 20C
    Punkt początkowy ogrzewania 13 stopni
    Normalna Temperatura Zewnętrzna -14 stopni
    Temperatura Zasilania 38 C
    Według tej Krzywej Pogodówka obliczyła temp na wyjściu z kotła przy temp Zewnętrznej -0.6 stopnia 28,7 stopnia

    Krzywa Grzewcza Grzejniki
    Temperatura stopy 22 stopnie
    Punkt początkowy ogrzewania 18 stopni
    Normalna Temperatura Zewnętrzna -16 stopni
    Temperatura Zasilania 70 stopni
    Według Tej krzywej Pogodówka obliczyła temp na wyjściu z kotła przy temp Zewnętrznej -0.6 stopnia 43 stopnie.

    Jadę na Mocy palnika górna moc palnika dla Ogrzewania czyli na mocy kotła 1% ( ustawiłem tak sam w menu serwisowym ) czyli według instrukcji to jest koło 3.3 KW
    Histereza załączenia palnika 13 stopni
    Czas pracy histerezy palnika 10 minut
    Minimalna Histereza przełączenia palnika 7 stopni.
    Blokada taktu palnika jest na 20 minut . po co ? a po to żeby piec nie włączał się co 10 min na 1-2 minuty i odpoczywał i tak w kółko ...
    przy takiej dłuższej przerwie piec potrafi w trybie obniżenia śmigać 7-8 minut , przy normalnym jakieś 14-17 minut

    Grzejniki jak by co nie wpomniałem mam ustawionę codziennie od godziny 9 do 21

    Reasumując Gdzie leży problem w moim Spalaniu ? Zadaje sobie pytania :
    Za mała krzywa grzewcza ( czyli za mała moc odbioru ciepła ? ) grzejniki są na 4 na głowicy ustawione.
    w podłogę pompować więcej ciepła ... ? ale to coś za coś czy w domu nie zrobi się sauna ? przy 24h grzania podłogi miałem 23 stopnie przy temperaturze -3 +2 ( podnieść krzywą grzewczą wrócic do temp zasilania z 37 na 39 ? )

    CHCĘ żeby kocioł pracował ciągle jak najdłużej na okrągło ... żeby spalanie SPADŁO ! w tą zime miałem największy rekord luty marzec 144 metry gazu przy -5,-15 stopni !!rachunek 285zł tarywa W 2.1 ale wtedy kocioł pracował na mocy palnika 70% czyli taktował pewnie jak nie normalny i miałem niższą krzywą grzewczą ... ale już nie mam siły .Czy blokada taktu palnika przy włączeniu IDZIE trochę gazu w komin i na liczniku na rozruchu prawda ? ( jak się mylę to proszę mnie poprawić )

    Potrzebuje naprawdę dobrej Pomocy Bajery jakieś ? brak. w instalacji dwie Pompy 1 elektryczna w piecu , druga za mieszaczem WILO elektroniczna z pokrętłem watów i ilością metrów .

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Up.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Ciągła praca kotła i niższe spalanie niestety czasem nie idą z sobą w parze.

    To wynika z parametrów i wyliczeń.
    Przyjmijmy ze moc minimalna kotła to jednak Twoje 3,3kW więc ciągła praca z taką mocą przez dobę czyli 24 godziny da zużycie na poziomie 79,2kWh
    Teraz podziel tą liczbę przez współczynnik konwersji podany na fakturze.
    Przypuśćmy ze jest on na poziomie np:11
    Spalanie więc wyniesie max 7,2m3
    Jeśli więc u ciebie wyniosło 6,1m3 to albo współczynnik jest inny albo Twój kocioł jednak się kilka razy podczas doby wyłaczył.

    Masz kocioł o mocy 4,4 - 20,4 kW.......... takie dane widnieją w instrukcji montażu dla temperatur 30/50 więc takich jakie masz.
    Zapotrzebowanie budynku na poziomie 8,8kW
    Niestety nie rozumiem Twojego podejścia i rozumowania dotyczącego ustawienia parametrów tzn. mocy kotła na poziomie 1% czyli Twoich 3,3kW.
    Nie studiowałem szczegółowo instrukcji od Twojego kotła bo na to za wcześnie ale czyżbyś przez to chciał obniżyć parametr HG04 moc maksymalną kotła do poziomu mocy minimalnej?

    Jeśli Twoim głównym problemem jest taktowanie to w tym kotle akurat w parametrach sterowania jest możliwość ustawiania parametrów HG21 i HG22 a więc indywidualnej histerezy czyli minimalnej i maksymalnej temperatury załączenia i wyłączenia kotła.

    Jeśli problemem jest spalanie i jego różnica po zmianie przez Ciebie parametrów kotła na całkowicie niejasne i nielogiczne to wróć do początku mojego wpisu czytając pierwsze zdanie.

    Zacznijmy może od tego ze opisz i wklej zdjęcia dotyczące instalacji i kotłowni.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 08-12-2018 o 11:15
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Słuchaj Marek uczę się sam, nie stety ode mnie serwisant to czysta porażka ...

    Po pierwsze Jak byś wiedział dla twojej informacji ( wiesz czym może się skończyć grzebanie samemu ,,bez serwisanta " w nastawach Fabrycznych )
    wyluzuj, więcej wyrozumiałości proszę, próbuje wszystkiego dlaczego? bo serwisant jest Cymbałem i nic w ogóle nie wie i dla mnie to On na moim Kotle ma Praktykę jak Uczeń ...

    Jeżeli masz jakiś pomysł to okej... Wysłucham ciebie szczegółowo , ale proszę nie narzucaj mi czegoś tzw jakiegoś w mojej Logice nie myślenia.
    Firma gdzie robiła mi całą hydraulikę + właściciel firmy Pan Xxx Założył mi PIEC 20 KW ... to jest Logiczne myślenie ... ?

    Sam kombinuje na LEWO / PRAWO jak koń pod górkę żeby Kocioł żył Jak najdłużej i pracował jak najdłużej ...

    na Chwile obecną podkręciłem krzywą grzewczą na dla grzejników i temp zasilania podłogi z 37 na 40 stopni i wrzuciłem na Pompie WILO elektronicznej za mieszaczem tzw wyższy bieg z przepompowania 2,1 metra na 2,9 czyli z 14 wat na 22 waty

    Proszę o n0rmalne pisanie a nie jak go Szlachty ( który ma pieniędzy nie wiadomo ile ,,a co tam głupi,bogaty ? Płać ... za 5 lat coś się ... w Kotle to Zapłacisz "
    nie na tym rzecz Polega, że POLAK MĄDRY PO SZKODZIE ....

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Słuchaj Kolego.
    Nikomu niczego nie wmawiam i to raczej Ty sam plączesz się w "zeznaniach"

    Piszesz na forum że:


    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Jadę na Mocy palnika górna moc palnika dla Ogrzewania czyli na mocy kotła 1% ( ustawiłem tak sam w menu serwisowym ) czyli według instrukcji to jest koło 3.3 KW
    Histereza załączenia palnika 13 stopni.
    Aby po mojej odpowiedzi obruszyć się wręcz i dodać ze:

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Po pierwsze Jak byś wiedział dla twojej informacji ( wiesz czym może się skończyć grzebanie samemu ,,bez serwisanta " w nastawach Fabrycznych )
    wyluzuj, więcej wyrozumiałości proszę, próbuje wszystkiego dlaczego? bo serwisant jest Cymbałem i nic w ogóle nie wie.......

    Zdecyduj się wiec czy na pewno chcesz pomocy czy tylko pragniesz na forum poskarżyć się na serwisanta.

    Twoje spalanie Cię nie zadowala i podajesz rachunki za gaz (według taryfy W 2-1 czyli jeden odczyt w roku i faktura płatna za 2 m/ce) na poziomie 285 zł co daje za cały rok kwotę 1710 zł
    Niestety niewiadomym jest czy na następny rok nie miałeś np. nadpłaty ponieważ kwota podana była tylko prognozą więc kwota całkowita za rok jest tylko domniemana.
    Spalanie według mnie nie jest jakieś nadmierne ale coś można by tu jak zawsze uszczknąć.
    Niestety praca jest mozolna i wymaga jak zawsze kilkudziesięciu roboczogodzin w miesiącu przesiedzianych w kotłowni z codzienną wędrówką do gazomierza eliminując bezsensowne nastawy i analizując poczynione zmiany

    Moja porada dotycząca całości jest jedna.

    Jeśli serwisant kotła nie zna się to go po prostu zmień.
    Jeśli trzeci kolejny serwisant po zmianie także nie będzie odpowiadał Twoim wymaganiom to prawdopodobnie czas zrobić rachunek sumienia i zastanowić się czy to czasem nie Ty sam masz za spore wymagania w stosunku do serwisu i swojego kotła .
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 09-12-2018 o 13:08
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Słuchaj Kolego.
    Nikomu niczego nie wmawiam i to raczej Ty sam plączesz się w "zeznaniach"

    Piszesz na forum że:




    Aby po mojej odpowiedzi obruszyć się wręcz i dodać ze:




    Zdecyduj się wiec czy na pewno chcesz pomocy czy tylko pragniesz na forum poskarżyć się na serwisanta.

    Potrzebuje POMOCY ... zdecydowanie nie użalam się nad sobą ( piszę jaka jest prawda )

    Twoje spalanie Cię nie zadowala i podajesz rachunki za gaz (według taryfy W 2-1 czyli jeden odczyt w roku i faktura płatna za 2 m/ce) na poziomie 285 zł co daje za cały rok kwotę 1710 zł
    Niestety niewiadomym jest czy na następny rok nie miałeś np. nadpłaty ponieważ kwota podana była tylko prognozą więc kwota całkowita za rok jest tylko domniemana.
    Spalanie według mnie nie jest jakieś nadmierne ale coś można by tu jak zawsze uszczknąć.
    Niestety praca jest mozolna i wymaga jak zawsze kilkudziesięciu roboczogodzin w miesiącu przesiedzianych w kotłowni z codzienną wędrówką do gazomierza eliminując bezsensowne nastawy i analizując poczynione zmiany

    Niestety PGN przerzuciło mnie własnie do taryfy W-3 z W 2.1 spalanie na rok koło wyszło 1500 metrów :/ ... przez ustawienia serwisu kotła od samego poczatku gdzie wrzesien , październik listopad miałem po 270 metrów spalanie gazu ... nie stety RÓWNIEŻ DO tego wszystkiego SAM DOSZEDŁEM dla twojej Informacji jak tak bardzo chcesz być wtajemniczony nie wierząc mi nadal jaki mój serwisant jest SUPER.
    Odczyt gaz0mierza podaje sam RAZ w miesiącu ...

    Moja porada dotycząca całości jest jedna.

    Jeśli serwisant kotła nie zna się to go po prostu zmień.
    Jeśli trzeci kolejny serwisant po zmianie także nie będzie odpowiadał Twoim wymaganiom to prawdopodobnie czas zrobić rachunek sumienia i zastanowić się czy to czasem nie Ty sam masz za spore wymagania w stosunku do serwisu i swojego kotła .
    Inny dwa serwisanci z mojego Rejonu to Jeden Niby KUMA BAZĘ On może w tym roku już nie da rady przyjechać.
    Inny to po GADCE z nim przez telefon tłumacząc mój problem to nie wiedział o co kaman ... wiec na starcie dałem sobie od razu spokój

    ZMIANY JAKIE SAM zrobiłem na chwilę obecną sam są nastepujące :
    -MOC kotła podniosłem faktycznie z 1% na 30 % PRZEZ TO Piec przy temp +5 PRACUJE 30 MINUT równe z ( Histereza załączenia palnika Hg 01 - 10 C )
    -Wybieg Pompy CO z 3 minut na 7 minut
    -Podniosłem krzywą grzewczą na grzejniki ( obecnie przy temp +6 na wyjściu z kotła według pogodynki jest 41,2 C )
    - Pompy nie ruszałem jest na 22 wat czyli 3,0 metry pompuje na godzinę jak się nie mylę ...

    Twoje porady dotyczące Minimalnej / Maksymalnej temp HG 21 HG 22 nic nie stety nie dały wręcz dały Gorszy Odwroty SKUTEK ... piec nie grzał 40 min , właczał się na 30 sek po 40 minutach na HG 22 maksymalna temp kotła z 80C na 60C była porażką

    widzę że próbujesz troche tak jak by zabłysnąć tutaj trochę na tym Forum jak byś zjadł wszystkie rozumy ja do ciebie grzecznie z sercem a ty zaraz z kamieniami wytykasz mi zrób sobie rachunek SUMIENIA ... ? Sory za OT ale widzę że ty za bardzo mi chyba nie POMOŻESZ ....

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Twoje porady dotyczące Minimalnej / Maksymalnej temp HG 21 HG 22 nic nie stety nie dały wręcz dały Gorszy Odwroty SKUTEK ... piec nie grzał 40 min , właczał się na 30 sek po 40 minutach na HG 22 maksymalna temp kotła z 80C na 60C była porażką .
    Widzisz ......problem leży w tym że ja wcale nic nie doradzałem a tylko podałem dwa parametry które są kluczowe i odpowiadają za częste załączanie kotła.
    Jeżeli więc sam je zmieniasz i to w odwrotny sposób aniżeli powinieneś to nie miej przynajmniej pretensji do mnie,

    Jeśli tak wyglądają zmiany które wcześniej wprowadzałeś i do których jak sam mówisz sam doszedłeś to ostatnią moją poradą dla Ciebie będzie poszukanie w menu powrotu do ustawień fabrycznych.


    Myślę że użytkownicy i czytający ten temat sami ocenią tą nieudaną próbę pomocy.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 09-12-2018 o 22:45
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post

    Jeśli tak wyglądają zmiany które wcześniej wprowadzałeś i do których jak sam mówisz sam doszedłeś to ostatnią moją poradą dla Ciebie będzie poszukanie w menu powrotu do ustawień fabrycznych.


    Myślę że użytkownicy i czytający ten temat sami ocenią tą nieudaną próbę pomocy.
    Tak masz 100% racje. Własnie idę tak zrobić ( wrócić do punktu wyjścia ) ...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    a może mi jeszcze doradzisz żebym sprzęgło założył ? albo Wewnętrzny Regulator pokojowy oryginał Wolfa za 800 pln. hmm ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Reasumując mój problem został rozwiązany na 90 % a więc tak :

    -Moc Kotła jest ustawiona na 40% czyli według instrukcji około (8,7 KW )

    -Okna Czasowe zostawiłem 5-8 , 13-16 , 19-22 , weekend 7-22 ( w domu ciągle 22-23 stopnie )
    Kominek odpalam w piątek,sobotę dla Klimatu lub jak przyjdą goście na drineczka.

    -Krzywą grzewczą zostawiłem jak jest, Temp w obiegu przy -2 według pogodynki w trybie normalnym 29 stopni w rurkach. Tryb obnizenia 27 stopni. tak że w ciagu doby temp ciągle w domu +22 +23 ( nie bawię się w żadne tryby nocne , oszczędzania itp ) praktykowałem to na własnej skórze i szczerze nie POLECAM żadnego trybu obniżenia w jakikolwiek sposób ... to są mity i żadnych Oszczędności one nie dają a przynoszą straty ( To co obniżyłeś w nocy i wychłodziłeś = pamiętaj twój kocioł zawsze musi to nadrobić od rana żeby dojść do żądanej temperatury )

    -Blokada taktu palnika zacząłem od 15 minut na chwilę obecną po 2 tygodniach zabawy doszedłem do 28 Minut więc :
    Kocioł załącza się co 28 minut w trybie Obniżonym pracuję 20 minut , w Normalnym 40 minut i nie jest do żadne TAKTOWANIE PIECA ...
    Przy starcie Kotła piec startuje do maks 47 stopni,Potem moduluje do 33 i grzeje do 45 ... więc kondensat kipi jak BIMBER

    -Grzejniki grzeją 24 H na dobę z małą mocą około przy -2 32 stopnie na zasilaniu dochodzą do 45 stopni więc w pokojach mam +22 ciągle ( oczywiście w Sypialni mam skręcony na 2 ) bo lubię chłodno do spania ...

    -Wybieg pompy podniosłem Pompa WILO z 14 wat na 19 wat czyli z 2,2 na 2,9 metra tłoczenia na godzinę w obiegu CO wody.

    -Początek Histerezy zostawiłem fabrycznie na 12 stopni ,( Im większa tym gorzej gorszy dyskomfort nieosiąga temp zadanej w domu ) Minimalna histereza palnika również fabrycznie na 7stopni

    -Wybieg pompy CO również zmieniłem z 1 minuty fabrycznie na 10 minut ( serwisant z centrali tak podpowiedział z WOLFA że tak może zostać )

    -Moc palnika Grzania CWU również zmieniłem z 70 % na 40 % ( tak że grzeje dłużej wodę o 10 minut ale pięknie kondesuje i temp maxymalna grzania wody na piecu to +50 stopni )

    Spalanie przy mojej powierzchni obecnie przy -2 stopnie wynosi na dobę 5,8 metra sześciennego = ( komfort i zadowolenie )

    Korci mnie podnieść kotła z 40 na 50% ale hmm czy kocioł nie będzie miał krótszych cyklów pracy np przy już plusowych temperaturach a teraz w ujemnych będzie grzał mocniej ale będzie chodził krócej = co przekłada się na żywotność kotła

    Także mówią ,że się nie da ,a ja ogarnąłem sobie to jak trzeba ...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Dejson ; 17-12-2018 o 18:57

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    a może mi jeszcze doradzisz żebym sprzęgło założył ? albo Wewnętrzny Regulator pokojowy oryginał Wolfa za 800 pln. hmm ?
    Przeciez regulator BM to takie minimum które trzeba mieć do obsługi kotła. Bez tego to możesz sobie 1000 tematów na forum pisać i rzeźbić w g.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Przeciez regulator BM to takie minimum które trzeba mieć do obsługi kotła. Bez tego to możesz sobie 1000 tematów na forum pisać i rzeźbić w g.
    A kto tobie to powiedział że nie mam bm na ścianie... ? Samym AM co jest na piecu mógł bym sobie w tyłku pogrzebać.

  13. #13

    Domyślnie

    Dejson jesteś niesamowity. Chylę czoła przed rozmówcami bo ja zaplątałam się już po kilku Twoich zdaniach. Ta rozmowa powinna być gdzieś pokazywana jako przykład anielskiej cierpliwości forumowiczów. Kudos moi drodzy i chapeau bas.

    Dejson, Ty na pewno znasz j. polski?

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wyros

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej Dejson
    Znam ten ból walczyłem z taktowaniem przez jakieś pół roku

    Udało mi się osiągnąć przyzwoitą liczbę załączeń ale od czasu do czasu zdarza się że piec załącza się dosłownie na minute.

    Czy wiesz może który parametr odpowiada za HISTEREZE ZAŁąCZANIA a nie WYŁączania Palnika?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sados90

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy może Pan napisać ustawienia krzywej grzewczej?

  16. #16

    Domyślnie

    Kolego wyros, możesz napisać jakie parametry zmieniłeś w danych pozycjach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony