dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Montaż okien tarasowych - poszerzenia 30cm

  1. #21

    Domyślnie

    Mam ten sam problem co autor watku. 2 okna do podłogi: fix 2,1m oraz balkonowe 3m i około 28 cm przestrzeni do wypełnienia pod okna.
    W wybranej ofercie mam cenę za klinaryt 10 cm za 570 i dodatkowe brakujące centymetry muszę ogarnąć we własnym zakresie czyt. podmurować.
    Mam też opcję pełnego klinarytu 28 cm za dodatkowe około 400 zł. Odliczając cenę pustaków około 100 zł i zakładając robotę za darmo(a może trzeba będzie zapłacić coś) to czy warto dla 300 zł podmurowywać np. BK?

    Jeszcze jedna kwestia czy folia EPDM na tych oknach za 320 zł to bajer i można sobie darować czy raczej podstawa?

    Kwoty może nie są oszałamiające ale trochę się tego zbiera na całej budowie.

  2. #22

    Domyślnie

    Ostatecznie zdecydowalem sie na poszerzenia. Okna Vetrex. Te 3,5m beda na poszerzeniach i dodatkowych wzmocnieniach. Montujemy na początku kwietnia. Dam fotki z montarzu i zakończeniu na blogu. Zaryzykowałem i nie podmurowywałem. Obie firmy ktoŕe były faworytami proponowały poszerzenia. Choć w jednej podmurowanie na 15cm nie było jakoś negatywnie odebrane i konsultant powiedział ze można tak zrobic.

  3. #23

    Domyślnie

    Ciekawy temat Panowie,

    troche rozumiem troche nie więc jeżeli możecie mi pomóc byłbym wdzięczny.
    szkopuł w tym że okna kupuje sam od producenta ( ojciec kiedyś handlował i montował okna więc są fajne rabaty , ale technologicznie poszło to do przodu i wole zweryfikować bo nie mam kontaktu z firmą która brałaby to na barki) co wiąże się z kwestią wyboru technologii.

    mam okno fix 230x200 i psk 230x300
    i teraz zdecydowaliśmy się podmurować 18 cm solbetem pod okna przy posadce 22cm
    czy to rozwiązanie jest ok ? czy tak jak mówiliście wcześniej cięzko będzie to wykończyć stryo przy ociepleniu i bedą mostki ?
    czy poszerzenie systemowe zastępuje ocieplenie ? rozumiem że musiałoby mieć grubość okna 8 cm i wychodzić poza mur 20 cm aby wyrównać się z ociepleniem .

    czy ktoś mógłby troche mi to bardziej rozłożyć na części ? byłbym MEGA wdzięczny bo to akurat temat który mnie teraz najbardziej "grzeje "

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Strasznie ciężko jest mi pominąć milczeniem określenie 'fajne rabaty", zwłaszcza po znajomości. Zawsze się wtedy zastanawiam z czego te firmy żyją..
    Rada pierwsza: sprawdź porównywalne okna w innym punkcie. Odwiedź 2-3 lepsze salony okienne, a dowiesz się wiele o rzeczach, które małemu producentowi sprzedającemu bez faktury mogło się nawet nie śnić. Wysuwam daleko idące wnioski, ale robię to z dwóch powodów:
    - kupując bez montażu powinieneś mieć 23% Vat. Więc już "mało ciekawe" ceny.
    - dobry doradca na etapie zakupu zaproponowałby odpowiednie podwaliny.

    A teraz do sedna Twojego pytania:
    Nie wiem czy się dobrze przekopiuje link:
    https://pl.pinterest.com/pin/5313544...1&cropSource=6

    ale to w miarę bardzo dobry (idealny) schemat. Jedynie parapet zewnętrzny powinien być na nim wyżej albo zostać zastąpiony innym wykończeniem tarasu, np:. kostką.

    O ile montaż okna stałego, można potraktować jak pozostałe (pozostanie tylko mały problem połączenia wylewki z podmurówką), to PSK wymaga uwagi - z racji ciężaru 3 szyb obowiązkowe jest teraz podparcie szyny (zawsze było, ale kiedyś nie tak szybko dawało o sobie znać).
    Film instruktażowy, który zarazem pokaże inny rodzaj podwaliny:
    https://oknotest.pl/filmy/przesuwne-...lkonowe-montaz

    Ps. I tak przy tym PSK jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje: mam nadzieję, że masz je ze wspomaganiem?


    Edit: link do postu na fb:
    https://www.facebook.com/groups/1029...60006711070477
    - jest w nim mnóstwo przerysowań wyolbrzymiających problem, ale masz też parę zdrowych odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-12-2020 o 10:30 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,

    Osobiście pod hst stosuje tzw. konsole montażowe, wszystkie wspominane wcześniej sposoby montażu są dobre poszerzenia ze stalą, podwaliny etc ale co w przypadku gdy podmurówka, fundament lub co tam mamy innego jest wykonany niezbyt dokładnie? Konsole eliminują nam ten problem ponieważ jest możliwość poziomowania takiego okna. W przypadku nie zastosowania konsol biedzimy stosować, kliny , podkładki aby go wypoziomować? , Pamiętajmy ze w hst nie ma możliwości żadnej regulacji i montaż musi być wykonany idealnie.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Z Twojego wpisu wynika, że stosowanie podkładek pod poszerzenia jest czymś "niebardzo" ?
    Absolutnie się nie zgadzam. Poziomowanie okna podkładkami (raczej nie klinami, acz wyobrażam sobie skośną wylewkę gdzie klin się sprawdzi ) odbywa się zawsze i jest to poprawne. Założę się, ze Ty identycznie poziomujesz okna, w tym duże, ciężkie okna balkonowe.

    Idąc tym tropem: konsola (mam nadzieję że dobrze kojarzę taką podwójną śrubę z dwoma płaskownikami i odpowiednimi nakrętkami za niemal 40zł sztuka) też będzie miała problem na krzywej wylewce, bo nie będzie się równo wypierać..
    Kolejna sprawa - nadal trzeba to uszczelnić poniżej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z Twojego wpisu wynika, że stosowanie podkładek pod poszerzenia jest czymś "niebardzo" ?
    Absolutnie się nie zgadzam. Poziomowanie okna podkładkami (raczej nie klinami, acz wyobrażam sobie skośną wylewkę gdzie klin się sprawdzi ) odbywa się zawsze i jest to poprawne. Założę się, ze Ty identycznie poziomujesz okna, w tym duże, ciężkie okna balkonowe.

    Idąc tym tropem: konsola (mam nadzieję że dobrze kojarzę taką podwójną śrubę z dwoma płaskownikami i odpowiednimi nakrętkami za niemal 40zł sztuka) też będzie miała problem na krzywej wylewce, bo nie będzie się równo wypierać..
    Kolejna sprawa - nadal trzeba to uszczelnić poniżej.
    Czy jest " nie bardzo " .. osobiście nie stosuje podkładek pod hst ale jak wiadomo ile osób tyle zdań i opini.

    Dobrze kojarzysz , konsole o tym samym myslimy.... jeśli np różnica podmórwki to np dwa centymetry na szerokości dwóch metrów to według mnie ciężko to wypoziomować podkładkami w sposób sabiny oraz taki który zapewni nam to ze podkładki nie zdeformują siępod ciężarem całej konstrukcje.

    Osobiście nie montuje hst bez konsol tez z jednej przyczyny, jeśli mamy używać podkładek do wypoziomowania, podarcia hst to jeśli cokolwiek wydarzy się z progiem po montażu, ugnie się w dół czy wybrzuszy nie zależnie od przyczyny będzie od razu kwalifikowane na błędny montaż. Większość dostawców profili w instrukcji montażu hst ma jasno podane iz hst powinno być podarte po progiem co 300mm, w sposób który zapewni stabilne podparcie

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Chyba mamy inne wyobrażenie o stosowaniu podkładek. Nie w trzech punktach, jak to się może wydawać osobie patrzącej na zwykłe okna.
    Pod HS daje się gęsto podkładki /kliny. To montażysta klęczący przed HS przez blisko godzinę decyduje, co i jak tam włoży by było równo. Do tego stosuje się je pod obydwoma rzędami poszerzeń.
    Ja dla odmiany mam poważne wątpliwości co do wytrzymałości tych konsol
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony