dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie schody betonowe wewnetrzne

    Chce wylac schody 2 biegowe wewnetrzne w domku jednorodzinnym. Dach juz jest.
    Schody beda skladac sie z ok 17 stopnii i spocznik bedzie w formie prostokata podzielonego na 2 poziomy.

    Zastanawiam sie ile takie schody moga kosztowac.
    Jedna firma zaproponowala mi 230 zl za stopien netto + 500 za spocznik. Cena robocizny. Material we wlasnym zakresie.
    Czy to sa normalne ceny? wojewodztwo slaskie, 40 km od Katowic.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Za samą robociznę 17 x 230 + 500 = 4.410 PLN netto +8 % VAT = 4.760 PLN.
    Robocizna to wykonanie szalunków, ułożenie zbrojenia i zalanie betonem z gruszki lub kręconym na miejscu ?
    Do tego koszt materiałów: szalunki, zbrojenie i beton.
    Chyba drogo jeżeli to są zwykłe proste schody dwubiegowe.
    Ile tych schodów może być, z 8-10m2.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Na tym forum możesz nie dostać odpowiedzi na tak postawione pytanie - większość osób buduje całe domy, gdzie etap schodów może nie być osobno wyceniony.
    Ja w takich sytuacjach jak Twoja wysyłam zapytania na oferia.pl - zazwyczaj zgłasza się kilka lokalnych firm z konkretną wyceną.
    Dodatkowo możesz sprawdzić ceny na kb.pl - wg nich koszt m2 schodów przy założeniach: śląskie, materiał + robocizna, grubość 15 cm, beton c20/25, zbrojenie 15 kg/m2 - ceny średnie 260 zł/m2, ceny wysokie 380 zł/m2 netto.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dodatkowo możesz sprawdzić ceny na kb.pl - wg nich koszt m2 schodów przy założeniach: śląskie, materiał + robocizna, grubość 15 cm, beton c20/25, zbrojenie 15 kg/m2 - ceny średnie 260 zł/m2, ceny wysokie 380 zł/m2 netto.
    To są już ceny z robocizną i z materiałem a nie sama robocizna.
    R = 4.760 PLN / ~10m2 = 476 PLN/m2
    DROGO.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    W 2013 lub 2014 za szalunek z desek schodów dwubiegowych płaciłem coś 800zł za kondygnację. Zbrojenie i zalewanie robiła ekipa od stropu więc to było osobno. 4700 za sama robotę to dość drogo.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Terreda

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, czy w domu warto robić schody betonowe, czy drewniane w zupełności wystarczą? Chodzi mi też o trwałość.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Drewniane są trwałe ale nie wyjdą taniej.
    Zależy też od wykończenia na schodach betonowych i drewnie użytym do wykonania schodów drewnianych.

  8. #8
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanGarnek Zobacz post
    Chce wylac schody 2 biegowe wewnetrzne w domku jednorodzinnym. Dach juz jest.
    Schody beda skladac sie z ok 17 stopnii i spocznik bedzie w formie prostokata podzielonego na 2 poziomy.

    Zastanawiam sie ile takie schody moga kosztowac.
    Jedna firma zaproponowala mi 230 zl za stopien netto + 500 za spocznik. Cena robocizny. Material we wlasnym zakresie.
    Czy to sa normalne ceny? wojewodztwo slaskie, 40 km od Katowic.
    Nie to nie jest normalne. Takie schody mozna zaszalowac w jeden dwa dni (uzależnione czy to jest miedzy ścianami czy ściana z jednej strony) - koszt betonu i stali to około 300-400pln. Spocznik to jest wycięcie płyty osb na wymiar spocznika i podparciem - nie wiem za co 500pln.
    Za taka kwote to firmie ze Szczecina albo Suwałk opłaca się przyjechac nie mówiąc o Ukraińcu z Kijowa
    Ostatnio edytowane przez grend ; 12-12-2018 o 19:05

  9. #9
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terreda Zobacz post
    Witam, czy w domu warto robić schody betonowe, czy drewniane w zupełności wystarczą? Chodzi mi też o trwałość.
    beton pokryty drewnem - kompensuje wszystkie zalety

  10. #10

    Domyślnie

    4400 za jeden-dwa dni roboty dla 2 średnio ogarniętych ludzi. Jakiś dramat co sie dzieje w tym kraju. jeszcze niedawno za 2 tys robiło sie schody. mi wyceniali na ok100-120 zł stopien i ze 250zł spocznik.
    Taniej będzie zrobić prefabrykat/szalunek w betoniarni na jeden element
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 12-12-2018 o 19:57

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Nastąpiło rozpasanie .... rynek pracownika.
    2 dni pracy dwóch ludzi = 4400 PLN -1.200 PLN = 3.200 PLN czyli tylko 100,00 PLN / h.
    Bo trzeba doliczyć dojazd i ZUSy, urlopy = 1.200 PLN czyli po 300 PLN na osobodzień.
    Też zarabiacie po 800 PLN za dzień pracy ?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Zrób drewniane. Za schody dwubiegowe z barierka i dwiema bramkami żeby dziecko nie biegało zapłaciłem 12k. Plus taki ze schody są idealnie dopasowane. Minus: schody montuje się na końcu więc było sporo biegania po drabinie. Od ciebie wezmą za betony 5k a potem stolarz jeszcze 10k. I niech nikt mi nie mówi że przesadzam, takie są teraz ceny.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Napisałem że ta cena to sporo za dużo, ale Idę o zakład że za 2 dni żaden majster z pomocnikiem nie wykona całego szalunku schodów. Widziałem trochę szalunków i szczerze w 2 dni jeszcze nikt nie ogarnął schodów.

    Co do drewniane, żelbetowe. To warto zwrócić uwagę na to że jak zrobisz betonowe to na strop masz po czym wchodzić w trakcie budowy, jak plnujesz drewno to drabiny lub jakies konstrukcje tymczasowe sa potrzebne.

  14. #14
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Zrób drewniane. Za schody dwubiegowe z barierka i dwiema bramkami żeby dziecko nie biegało zapłaciłem 12k. Plus taki ze schody są idealnie dopasowane. Minus: schody montuje się na końcu więc było sporo biegania po drabinie. Od ciebie wezmą za betony 5k a potem stolarz jeszcze 10k. I niech nikt mi nie mówi że przesadzam, takie są teraz ceny.
    Koszt schodow betonowych 400pln drewno 3000pln

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    400 PLN to sam materiał na schody betonowe, reszta to szalunki i robota własna.
    Podobnie 3000 PLN to koszt materiałów na schody drewniane.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Zrób drewniane. Za schody dwubiegowe z barierka i dwiema bramkami żeby dziecko nie biegało zapłaciłem 12k. Plus taki ze schody są idealnie dopasowane. Minus: schody montuje się na końcu więc było sporo biegania po drabinie. Od ciebie wezmą za betony 5k a potem stolarz jeszcze 10k. I niech nikt mi nie mówi że przesadzam, takie są teraz ceny.
    Prawda i nieprawda. Jak ktoś nawymyśla, to i te 15k może być mało, ale na normalne, standardowe to wystarczy 5-6 tysi.
    U mnie żelbetowe, zabiegowe, stopnie z dębiny, poręcze dębowe+nierdzewka i zmieściłem się w 6 000zł, styl raczej nowoczesny.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Prawda i nieprawda. Jak ktoś nawymyśla, to i te 15k może być mało, ale na normalne, standardowe to wystarczy 5-6 tysi.
    U mnie żelbetowe, zabiegowe, stopnie z dębiny, poręcze dębowe+nierdzewka i zmieściłem się w 6 000zł, styl raczej nowoczesny.
    6 za koszt wykonania betonowych schodów i stolarza? Kiedy to było?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    6 za koszt wykonania betonowych schodów i stolarza? Kiedy to było?
    Przed 6-7 laty. Ale teraz jak podaje rząd, mamy inflację na minimalnym poziomie, przez te lata może wzrosła o 10%, to teoretycznie dałoby niewiele ponad 6000zł.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Przed 6-7 laty. Ale teraz jak podaje rząd, mamy inflację na minimalnym poziomie, przez te lata może wzrosła o 10%, to teoretycznie dałoby niewiele ponad 6000zł.
    OK. Następnym razem powolam się na Ciebie jak będę coś robil, uwzględnie inflacje i nie chce słyszeć żadnego marudzenia.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Niecałe pół roku temu w Katowicach za samą robociznę schodów płaciłem 2700 zł. Również dwubiegowe ze spocznikiem

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony