dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    interiakrzysiek3

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    10-100
    Posty
    5

    Domyślnie Kocił Moderator Vento Bio Roto

    Witam wszystkich od jakiegoś czasu poszukuje pieca c.o do mojego nowego domu wybór padł wstępnie na kocioł Moderator Vento Bio Roto 15kw. Lecz mam pewne wątpliwości a mianowicie jest to kocioł na pellet a z racji tego że mam stały dostęp do drewna opałowego i nie chce uzależniać sie od jednego paliwa chciałbym mieć możliwość przepalania w nim zwykłym drewnem. Sprzedawca jak to sprzedawca zapewnia że jak uspawam sobie ruszt i wyrzucę płyty szamotowe to bez problemu będę mógł opalać drewnem twierdzi też że brak dodatkowego fabrycznie rusztu spowodowany jest tylko wymaganiami 5 klasy i eco design . I tu rodzi się pytanie czy takie rozwiązanie zda egzamin? podejrzewam że sprawności nie będzie miał tak jak w przypadku palenia pelletem co o tym sądzicie? Pytam tu ponieważ liczę na szczere odpowiedzi i sugestie bo każdy hydraulik, monter i sprzedawca ciągnie w głównej mierze stronę producenta u którego sam się zaopatruje zapewne za jakieś bonusy ale w to już nie wnikam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Paląc peletem masz czysto. Paląc tym drzewem na ruszcie, produkujesz syf, sądzę i robisz smród w okolicy.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smoqpl

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Raczej to tylko palenie awaryjne w takich kotłach. Jak raz pójdzie na pelecie to już nie będzie ci się chciało.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    interiakrzysiek3

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    10-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie chce uzależniać się od jednego paliwa stąd to pytanie a argument że polanami produkuje syf i smród to średnio do mnie będzie trafiało jak np. pelet podrożeje 2 razy a tak w ogóle to myślę że sezonowane drewno drzew liściastych wcale nie jest opałem szkodliwym i nieekologicznym

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    To zależy czy umiesz spalić to sezonowane drewno. Skoro boisz się ze pelet podrożeje dwukrotnie to w ogóle nie celuj w taki kocioł i kup sobie porządnego DSa. Ja handluje tarcica od 1996r, od zawsze palilem grabem bo miałem swoje drzewo, ale człowiek się młodszy nie robi, mam porządny kocioł peletowy i nie żałuję.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    interiakrzysiek3

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    10-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie wiem czy umiem tak palić drewnem a skoro nie wiem to pewni nie umiem ale przez miesiąc paliłem mokrym drzewem i tyle mi wystarczyło aby dowiedzieć się że drzewo musi być sezonowane. A pomysł kotła na pelet z rusztem drzewnym to plan B czy naprawdę robię jakieś przestępstwo pytając o to? bo wszyscy dookoła mnie krytykują i pukają się w głowę. Sądzę że to przez wpływ polityków i mediów każdy zmienia swoje nastawienie do tego eko projektu palić drewnem to niby smród smog syf a do piecy na ekogroszek dofinansowania dają absurd totalny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony