dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 261
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    nie wiem, czy nie kontrolują - tak mi powiedziala pani, ale ..licho nie śpi. ja tam się kontroli nie boję - ostatnio sprawdzałem niektóre wymiary - np. odlegość budynku od granicy działki (linia zabudowy). Mam linię zabudowy 5m a mój budynek stoi w odległości ...5,00m!!! A był wytyczany prze kierownika budowy. Nie jest więc źle.
    Generalnie obowiązują 3 tygodnie, ale ja mam wpisane w pozwolenie 2 tygodnie wiec pewnie to dlatego.

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    am - pora zacząć myśleć o świętach.....
    ja tez myślę o świętach we właśnym domku.....choc jescze nie mieszkamy to cały czas mam nadzieję że uda się wprowadzić....może nie będzie czasu na lepienie uszek, ale cóż....kupi się jakieś gotowe

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ivonesca - życzę z całego serca choinki we własnym domku..
    Pozdrawiam i zyczę wytrwałości w wykończeniowych walkach
    am

  4. #204

    Domyślnie

    Witam,
    Dlaczego napisałeś, że przy dwóch bramach wygodniej się parkuje? Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie. Poza tym, przy jednej bramie można wjechać na środek np. w celu umycia. Jedynym argumentem za dwoma bramami (pomijając względy subiektywne typu wygląd) jest dla mnie oszczędność ciepła przy ogrzewanym garażu. Proszę wyjasnij co miałeś na myśli z tą wygodą.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  5. #205

    Domyślnie

    Hey AM,
    oglądałem Twoje zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że w jednej z łazienek (tej utrzymanej w beżach i ugrach) masz takie drzwi do niszy prysznicowej, jakich poszukuję (tafla szklana z małą ilością metalu i do tego uchylna - mam mało miejsca na drzwi).
    Mógłbyś zdradzić, co to za fima i ile taka przyjemność kosztuje?

    Przy okazji - macie balustradę schodów o super kształtach...
    Pozdrowienia

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Witam,
    Dlaczego napisałeś, że przy dwóch bramach wygodniej się parkuje? Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie. Poza tym, przy jednej bramie można wjechać na środek np. w celu umycia. Jedynym argumentem za dwoma bramami (pomijając względy subiektywne typu wygląd) jest dla mnie oszczędność ciepła przy ogrzewanym garażu. Proszę wyjasnij co miałeś na myśli z tą wygodą.
    MOże trochę nieprecyzyjnie napisałem. Wszystko zależy jeszcze od tego jaka jest szerokość bramy garażowej. Jeżeli jest to np. 5m - to nie ma sprawy wygodnie parkuje się dwoma samochodami, ale przy 4m (tak jak u nas) trzeba uważać, żeby samochod zmieścił się obok drugiego, który już stoi. U nas jest tak, że jeden samochod (krotszy) musi wjeżdząć maksymalnie do ściany garażu - nie jest rownolegle do sciany garażu tylko trochę bokiem. Drugi samochod wtedy może wjeżdzać prosto. Przy dwóch bramach o odpowiedniej szerokosci każdy samochod wjeżdżałby prosto i więcej byłoby miejsca w garażu na wsiadanie/wysiadani. Przeczytałem co napisałem: nie wiem, czy wyjaśniłem - trochę chyba to zagmatwałem

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    Hey AM,
    oglądałem Twoje zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że w jednej z łazienek (tej utrzymanej w beżach i ugrach) masz takie drzwi do niszy prysznicowej, jakich poszukuję (tafla szklana z małą ilością metalu i do tego uchylna - mam mało miejsca na drzwi).
    Mógłbyś zdradzić, co to za fima i ile taka przyjemność kosztuje?

    Przy okazji - macie balustradę schodów o super kształtach...
    Pozdrowienia
    Firma Kermi, model Siesta, kosztuje - nie pamiętam - sprawdze i jutro napiszę (na pewno kosztuje za dużo )

  8. #208

    Domyślnie

    Zrozumiałem o co chodzi. W takim razie musisz mieć nieco rezerwy na ściankach bo obu stronach bramy tzn. można by również zamontować szerszą pojedynczą i też by było wygodnie.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    wg - dokładnie tak. U mnie z każdej strony garażu mam 0,5 przestrzeni miedzy bramą a scianą. Jezeli brama byłaby szersza albo dwie mniejsze bramy z poprzeczką w srodku - byłoby wygodniej

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Slawek - drzwi Kermi kosztowały coś koło 2kPLN

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    am - dzięki mam nadzieję że sie uda.....tym bardziej ze chodzą pogłoski że od stycznia ma podrożeć znów nasze dotychczasowe mieszkanko
    to może być bodziec

  12. #212

    Domyślnie

    AM,
    dzięki za info, jeśli te drzwi rzeczywiście kosztowały ok. 2 K PLN, a pasowałyby do mojej nieco przymałej łazienki, to chyba bym się na nie skusił. Zakładając oczywiście, że można je dostać w okolicach Wrocka. Ostatnio ogladałem jakieś kosmiczne Koralle, ale 3,7 K zbiło mnie z nóg i oswoiło z wizją posiadania przez dłuższy czas jakiejś planstikowej zasłonki
    Pozdrowienia

  13. #213

    Domyślnie

    Gratulacje dla szczęśliwego "domownika na całego"
    A to radosne rozporządzenie prywióz Ci listonosz czy też może odebrałeś osobiście? U mnie radosne odliczanie ma się zakończyć w najbiższą środę ( 3 tygodnie ). Miałam juz wizytę inspektora. Na razie nic więcej nie powiem - żeby nie zapeszać . Nie mogę sie doczekać. I wreszcie sie zameldujemy!
    Pozdrawiam.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    am - gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    nie masz pojęcia domowniku jak się cieszę (i troszkę Ci zazdroszczę)

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Becik - dzieki.
    Pismo odebrałem osobiście. Nie mogłem się doczekać. U mnie nie było inspektora na budowie .

    Ivonesca - ja kibicuje, trzymam kciuki i czekam na Twoje zakończenie.
    Jak tam się czuje kominek?

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    am - kominek rozparł się w zalunie - jak by powiedziała Joasia Jasia
    rureczki wszystkie są popołączane, jescze tylko kabelki i rura, która ma połączyc kominek z kominem
    własnie dzwoniłam do gościa od kominka z rańca i mam się szykowac na czwartek na rozpalanie....nie mogę się doczekać ...........
    pozdrawiam serdecznie

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    No to życzę szybkiego rozpalania - my jak pierwszy raz rozpaliliśmy w kominku, to .. było nam tak dobrze, że przenieśliśmy do salonu styropian (na gołą szlichtę) i siedzieliśmy do późnej nocy wpatrując się w kominek

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    AM - dzięki za info dotyczące kominka. Dopiero dzisiaj odsłuchałam pocztę. Za montaż kominka zapłaciłam tyle samo, obudowa ma mnie kosztować tak samo + materiały.

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    am - kominek hula jak się patrzy, kartony pietrzą się wszędzie, żarówki powkręcane......czyli święta w NOWYM DOMKU
    tak się cieszę że musiałam się podzielić dzięki za trzymanie kciuków i pozdrawiam światecznie

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    am - no to ja wyciągnęłam komentarze z 2-giej strony
    w sprawie Gebauera - nie zlicze ile razy byli już u mnie najpierw z drzwiami - strasznie ciężko chodziły zamki i Gebauer prztykał się z producentem zamków kto ma przyjechac na tę reklamację....trzeba było uzyc mocniejszych argumentów ze mnie nie obchodzi kto przyjedzie - byleby wymienili zamki. Ostatecznie były wymienione 2 i teraz jest OK.
    Przyjeżdżali też do okien - miałam kłopot z drzwiami tarasowymi- nie domykały się dołem. Na szczęście teraz jest wszystko OK i mimo wszystko dalej uważam że mamy piękne okienka, a okiennice są znakiem rozpoznawczym dla wszystkich którzy do nas jadą

    Poza tym mieszka się super....kominek działa jak się patrzy (tylko czemu tego drzewa tyle idzie ), ale ogólnie w domku jest ciepło i wody ciepłej też pod dostatkiem, no i znalazłam właśnie opiekunkę do dzieci...tak że powolutku, byle do przodu......
    pozdrawiam serdecznie

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony