dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 33 Zobacz post
    Proszę weźcie pod uwagę, że ja się na kominkach praktycznie kompletnie nie znam (znam się na czym innym i na innych forach sam udzielam porad). Jednak na tyle zainteresowałem się tematem, że doszedłem do wniosku, ze chce zrobić taką pseudo-akumulację zamiast zrobić zwykły kominek dekoracyjny jak to robi 90% ludzi w tego typu domach. Jednym z powodów jest właśnie bardziej liniowe oddawanie ciepła co nie powoduje takiego "przegrzania" salonu. Z tego co wyczytałem to dobry wkład z podwójną szybą (czy nawet potrójną) nawet przy niezbyt zaawansowanej akumulacji nie generuje w bezpośredniej bliskości kominka tak wysokich temperatur jak nazwijmy to "tradycyjny kominek" beż żadnej akumulacji. Mam salon połączony z kuchnią i przedpokojem i daje to powierzchnie ok. 50 m2. Dodatkowo kominek będzie w pobliżu schodów na górę. Wydaje mi się, że ciepło generowane przez kominek będzie miało dokąd pójść.
    Mam 2 alternatywy. Albo zrobię jak 90% ludzi "zwykły kominek" i dam sobie spokój z jakąkolwiek akumulacją albo zrobię kominek z prostą akumulacją (pseudo akumulacją czy namiastką akumulacji jak kto woli). Jak pisałem budżet mam ograniczony i nie stać mnie na prawdziwą akumulację/prawdziwy piecokominek to po pierwsze a po drugie z ekonomicznego punktu widzenia na dziś dzień było by to bardzo mocno dyskusyjne bo podstawowym źródłem ogrzewania jest ogrzewanie gazowe.
    Firma Godzic proponuje do "taniej akumulacji" wkład kominkowy Isty w nowej wersji specjalnie fabrycznie dostosowany do kanałów nasadowych. Koszt samego wkładu to 7150,00 zł netto. Wydaje mi się, że mogę znaleść jakąś tańszą alternatywą - może nie tak dobrą ale do krążków akumulacyjnych + płyt akumulacyjnych wystarczającą. Czy wkłady Unico Dragon można traktować jako alternatywę dla tego wkładu? Podobno nadaje się do prostej akumulacji.
    Rozumiem, ze moc wkładu powinna być dostosowana do wielkości masy akumulacyjnej. Jakie wkłady/zestawy możecie zaproponować do takiej pseudo-akumulacji? Jaki może być całkowity koszt inwestycji? Początkowo zakładałem na kominek budżet w wysokości 10 tys. złotych ale zdaje sobie sprawę, że nawet do taniej akumulacji będę musiał dołożyć. Niestety nie jestem w stanie dołożyć zbyt wiele (np. kolejnych 10 tys.) a poza tym nie potrzebuje prawdziwej akumulacji. Będę wdzięczy za wszelki porady i dziękuje wszystkim za dotychczasową dyskusję.
    Kupę kasy masz do dyspozycji! Prawie tyle ile u mnie profesjonalny zestaw z montażem kosztuje. Nie jakieś namiastki, typu krążki, wkłady....

    Robię teraz ostre czyszczenie magazynów. Zarejestrowałem muzeum, potrzebuje miejsca....Kupa rzeczy do sprzedaży ze zniżkami....Jedna aukcja już jest. Będą następne....Ale niekoniecznie to co na aukcji. Mam po ekspozycji np fajny zestaw z paleniskiem typu HKD 4 Brunnera + kostki CMA, ale to nie wszystko.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Sporo dumam nad systemami grzewczymi i moim zdaniem jeżeli robimy dwa systemy grzewcze to powinny one dążyć do wzajemnego eliminowania swoich wad poprzez stosowanie przeciwieństw. Akumulacyjny/szybki. Prądowy/bezprądowy. Zautomatyzowany/prosty.
    Nie mam podłogówki, ale z tego co o niej wyczytałem, ma ona potężny bezwład. Jest też mocno zautomatyzowana (sterowanie czujnikami temperatury). Nie da się (i nie powinno) jej tak po prostu wyłączyć. Oznacza to, że tomek 33 będzie palił w trakcie grzania podłogówką.
    Jego kominek musi to uwzględniać żeby w ogóle miał sens.
    Ja mam piecokominek jako system główny (akumulacja, prostota), dlatego planuję zamontować grzanie klimą, jako uzupełnienie (szybka, zautomatyzowana).
    Dużo można myśleć i dużo gadać....Ciężko dogodzić.

    Często jest tak, że kominek używa się przed odpaleniem podłogi, a jak już ruszy podłoga o kominku sie prawie zapomina. Potem np na początku marca, zapomina się o podłogówce....To tylko jedna z opcji....nie ma reguły. Ja zanim coś klientowi wcisnę, robię wywiad jak lekarz domowy....Ale to też nie zawsze działa...Bo ludzie nie mając doświadczeń, nie wiedzą jak będą mieszkać.....Najfajniejsi są klienci którzy na 100% przyjechali wybrać kominek wodny a wyjechali z kozą powietrzną. Albo amatorzy podłogówki w domku letniskowym, kupują piecokominek....

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek 33

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kupę kasy masz do dyspozycji! Prawie tyle ile u mnie profesjonalny zestaw z montażem kosztuje. Nie jakieś namiastki, typu krążki, wkłady....

    Robię teraz ostre czyszczenie magazynów. Zarejestrowałem muzeum, potrzebuje miejsca....Kupa rzeczy do sprzedaży ze zniżkami....Jedna aukcja już jest. Będą następne....Ale niekoniecznie to co na aukcji. Mam po ekspozycji np fajny zestaw z paleniskiem typu HKD 4 Brunnera + kostki CMA, ale to nie wszystko.
    Czy kupę kasy to nie wiem ponieważ muszę uwzględnić profesjonalny montaż. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie kiedy 1 firma zrobi wszystko od A do Z z dostawą wszystkich komponentów. Trzeba uwzględnić obudowę na gotowo itd. Co do samego wkładu/wygladu to niestety ale względy estetyczne też mają znaczenie. Chciałbym aby kominek miał w miarę prostokątny kształt z dłuższym poziomym bokiem. Nie potrzebuje szyby narożnej (przy akumulacji to chyba nawet nie jest zalecane) ale innych "bajerów" ale fajnie by było aby wygląd wkładu był w miarę tradycyjny. Napisze do Ciebie na priv z prośbą o propozycje i konkretną wycenę.

  4. #44

    Domyślnie

    Teraz będzie bezinteresowne wazeliniarstwo!
    Ja mam to za sobą, jak chcesz profesjonalnie zrobiony piecyk to jest Piotr, który dla mnie zrobił coś tak dobrego, że pięciu latach użytkowania nie żałuję wydanej kasy. Resztę przeczytasz w - "taki sobie piecyk ceramiczny" i zobaczysz co mam u siebie. Zabrzmi to jak reklama a niech sobie brzmi, ktoś na forum mi to zarzucił. Ja jestem zadowolony z tego wynalazku! Nawet żona, która raz odwaliła numer z piecykiem na szczęście nie groźny bo Piotr wykonał zabezpieczenie przed działaniem takich jak ona palaczy-artystów.
    Serdeczne pozdrowienia i życzenia Świąteczne dla enia, Piotra i ukłony dla Małżonki. Pozdrawiam wszystkich co mają i tych co zamierzają mieć oraz pozostałych, którzy jeszcze nie kumają o co w tym chodzi!

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Robię teraz ostre czyszczenie magazynów. Zarejestrowałem muzeum, potrzebuje miejsca....Kupa rzeczy do sprzedaży ze zniżkami....Jedna aukcja już jest. Będą następne....Ale niekoniecznie to co na aukcji. Mam po ekspozycji np fajny zestaw z paleniskiem typu HKD 4 Brunnera + kostki CMA, ale to nie wszystko.
    Piotrze, co tam jeszcze masz?
    HKD 4 (4.1?) to olbrzym jest.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Piotrze, co tam jeszcze masz?
    HKD 4 (4.1?) to olbrzym jest.
    https://allegro.pl/uzytkownik/Maly907?order=m

    Mam też jeszcze trochę sprzetu AKU....Nie wystawiam, bo to trzeba indywidualnie komponować.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 33 Zobacz post
    Czy kupę kasy to nie wiem ponieważ muszę uwzględnić profesjonalny montaż. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie kiedy 1 firma zrobi wszystko od A do Z z dostawą wszystkich komponentów. Trzeba uwzględnić obudowę na gotowo itd. Co do samego wkładu/wygladu to niestety ale względy estetyczne też mają znaczenie. Chciałbym aby kominek miał w miarę prostokątny kształt z dłuższym poziomym bokiem. Nie potrzebuje szyby narożnej (przy akumulacji to chyba nawet nie jest zalecane) ale innych "bajerów" ale fajnie by było aby wygląd wkładu był w miarę tradycyjny. Napisze do Ciebie na priv z prośbą o propozycje i konkretną wycenę.
    tomek 33 Daj se spokój z kombinacjami z akumulacją weź ode mnie piec kuzniecowa z czysta szyba i wizją ognia ,piekarnikiem i przepisem na drożdżówki które wypieczesz we własnym piecu.
    Ostatnio edytowane przez bagi69 ; 20-12-2018 o 20:04

  8. #48

    Domyślnie

    Czy można się dowiedzieć jakie rozwiązanie ostatecznie wybrał autor wątku?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    https://www.facebook.com/photo/?fbid...822512&__cft__[0]=AZVh5Yl7tM0jRUym98WCbL9sWN3HOkEIna33pi6eg_xohY-DVL6Qbn2KOFxLIckQPmdoEhbYjuaP-Tj9MG7eueWT6HQmA4P22EC1Ie10DsLLvGRMyKb2riBphQl-iDlrAqE&__tn__=EH-R

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    https://www.facebook.com/photo/?fbid...822512&__cft__[0]=AZVh5Yl7tM0jRUym98WCbL9sWN3HOkEIna33pi6eg_xohY-DVL6Qbn2KOFxLIckQPmdoEhbYjuaP-Tj9MG7eueWT6HQmA4P22EC1Ie10DsLLvGRMyKb2riBphQl-iDlrAqE&__tn__=EH-R
    Tak z ciekawości Piotr, to więcej ciepła daje od tego co u mnie zrobiłeś?

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ciepła to daje tyle co się paliwa spali
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Ciepła to daje tyle co się paliwa spali
    W sensie o akumulację ciepła pytam.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Tak z ciekawości Piotr, to więcej ciepła daje od tego co u mnie zrobiłeś?
    U Ciebie powinno być podobnie, przy podobnych założeniach. Jakieś 100000 kJ z jednego palenia (w granicach 9 kg drewna).

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    U Ciebie powinno być podobnie, przy podobnych założeniach. Jakieś 100000 kJ z jednego palenia (w granicach 9 kg drewna).
    Da się to jakoś policzyć, zmierzyć czy to raczej wiedza empiryczna?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Da się to jakoś policzyć, zmierzyć czy to raczej wiedza empiryczna?
    1kg drewna = 4kWh
    40 Kilowatogodzin = 144000 Kilodżuli

    Trochę trzeba pozaokrąglać, uwzględnić stratę kominową....wielkość przeszklenia (wpływ na "akumulacyjność" urządzenia)...Empira się przydaje...fakt!

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Tak myślałem, wychodzi mi że strata kominowa przy niezłej akumulacji to pikuś. Więcej wychodzi na wodę i niedopalenie.
    Ps. Czy dobrze zrozumiałem ze jak spada w spalinach CO2 to strata rośnie? Czyli duszenie drewna to drastyczny wzrost straty kominowej?
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 06-02-2021 o 19:16
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Muszę poczytać jak to liczyć i sprawdzić jakie parametry ma mój kominek pół-akumulacyjny.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    U Ciebie powinno być podobnie, przy podobnych założeniach. Jakieś 100000 kJ z jednego palenia (w granicach 9 kg drewna).
    To maleństwo ma ponad tonę masy akumulacyjnej?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To maleństwo ma ponad tonę masy akumulacyjnej?
    Bez obudowy 900 kg, z obudową 1200 - 1400 kg

  20. #60
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Akumulacje marki Romotop materiał akumulacyjny o nazwie Mammoth : górne, boczne, wymienniki stojące obok paleniska.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd11.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	452786  
    Darek B

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony