dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek 33

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    5

    Domyślnie Tani kominek akumulacyjny

    Witam serdecznie
    Przymierzam się do zrobienia kominka w nowo wybudowanym (jeszcze nie wykończonym) budynku o powierzchni użytkowej 140 m2 (Sosnowiec). Budynek jest dobrze ocieplony i posiada wydajne ogrzewanie gazowe (dół podłogówka, u góry kaloryfery + podłogówka w łazience) i nie ma potrzeby posiadania dodatkowego źródła ogrzewania jednak mimo wszystko chciałbym aby kominek nie pełnił tylko funkcji dekoracyjnej ale skoro już ma być i będzie w nim palone to aby "para nie szła w gwizdek" tylko aby wykorzystać bardziej efektywnie energię ze spalania. Dlatego pomyślałem o jakiejś prostej akumulacji czy takiej pseudo akumulacji, która nie podniesie jakoś drastycznie kosztów inwestycji bo budżet niestety mam ograniczony. Chciałbym zlecić jakiejś firmie lub profesjonaliście wykonanie wszystkiego od A do Z bo to chyba najlepsze rozwiązanie ale chciałbym jak najlepiej wiedzieć w kierunku jakiego rozwiązania czy konkretnych produktów pójść.
    Myślałem nad wkładem Unico Dragon 2 + krążki akumulacyjne + płyty akumulacyjne (cp. CEBUD) i to chyba jest najtańsza sensowna opcja. Fajne rozwiązania ma firma Godzići -mam od nich ofertę ale niestety wychodzi dość drogo - zmienili nieco ofertę na 2019 rok i jest niestety drożej. Na tyle drogo, że raczej aż tyle budżetu nie nagnę.
    Proszę o poradę co sensownego można zrobić i poczynając od wkładu kominkowego bo on jest chyba podstawowym elementem.
    Nie oczekuje od kominka, że ogrzeje mi cały dom ani nawet porządnie cały dół ale, że mimo wszystko będzie pełnił funkcję dodatkowego ogrzewania (jak już będę palił) i alternatywne źródło ciepła w przypadku awarii czy innych nieprzewidzianych sytuacji.
    Konkludując będę wdzięczny za wszelkie porady w powyższym temacie.
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Ile "wsadzisz" w budowę kominka akumulacyjnego i jak to się ma do kosztów rocznego ogrzewania ?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek 33

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czynnik ekonomiczny jest tutaj w sumie drugorzędny. Szacunkowy koszt ogrzewania gazem to 2,5-3 tys zł na sezon. Większego kosztu ekonomicznego to nie ma a w każdym razie perspektywa zwrotu jest bardzo odległa. Ale kominek robi się raz a akumulacja ma szereg innych zalet a dodatkowo nie wiadomo czy za 10-20-30 lat gaz nie podrożeje np. 5-krotnie i się okaże, że dogrzewanie się kominkiem daje naprawdę spore wymierne oszczędności.
    Może jestem w błędzie bo się na tym kompletnie nie znam ale wydaje mi się, że "normalny" wkład kominkowy dobrej jakości "swoje" kosztuje i taki wkład nadający się do PROSTEJ akumulacji nie musi być dużo droższy a wręcz może to być ten sam wkład. Rozbudowany system akumulacyjny jest drogi ale wydaje mi się, ze prosta akumulacja w postaci nieskomplikowanych kanałów nasadowych/krążków + płyty akumulacyjne nie podnosi jakoś drastycznie kosztów inwestycji.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 33 Zobacz post
    Rozbudowany system akumulacyjny jest drogi ale wydaje mi się, ze prosta akumulacja w postaci nieskomplikowanych kanałów nasadowych/krążków + płyty akumulacyjne nie podnosi jakoś drastycznie kosztów inwestycji.
    Krążki 100 czy 200kg to jak plaster na rozerwaną tętnicę. Tona, dwie czy więcej akumulacji - to ma sens. A to tanie nie będzie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Ale kominek robi się raz a akumulacja ma szereg innych zalet a dodatkowo nie wiadomo czy za 10-20-30 lat gaz nie podrożeje np. 5-krotnie i się okaże, że dogrzewanie się kominkiem daje naprawdę spore wymierne oszczędności.
    A ile w tym czasie podrożeje drewno do kominka ?
    Ile kosztuje ogrzewanie kominkiem a ile gazem ?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz to komuś zlecić, to tanio nie będzie. Gdybyś chciał zrobić piecokominek samemu to inna sprawa.
    Pomyśl, czy nie wykorzystać podłogówki jako akumulacji, bo tak jak Kaizen napisał kilkaset kg akumulacji to śmiech na sali. Tylko użyj wymiennika spaliny/woda na zwykłym kominku/kozie, a nie kominka z płaszczem wodnym.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Palenisko do akumulacji to podstawa. Co dalej to juz Ci chłopaki sugerują, mają własne doświadczenia, poza tym umieją wyciągać wnioski z dyskusji forumowych... Możemy pogadać, mam sporo wyprzedaży, brakuje mi miejsca na właśnie otwarte muzeum pieców.... pewnie jakiś piecokominek też będę chciał wywalić z eXpo. Na razie wkleję linke do mojej licytacji, gdzie sa dwa czeskie wkłady z serii AKU - nadające się, ale to dizajny z boczną szybą. Jeden z nich ma podwójną boczną... https://forum.muratordom.pl/showthre...I-PIOTR-BATURA

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A ile w tym czasie podrożeje drewno do kominka ?
    Ile kosztuje ogrzewanie kominkiem a ile gazem ?
    Taka sytuacja na jednej z grup Fb....

    Piotr Batura

    Nowy członek · 1 godz.







    Prędzej czy później z paliw kopalnych trzeba będzie zrezygnować. Dlaczego więc nie zrobić tego prędzej? Nawet przy perspektywie zasobów na 200 lat ( ), kombinowanie z przechodzeniem z węgla na gaz, to tylko proteza, która na chwilę załatwia problem wyłącznie czystości powietrza. Jest tyle możliwości w zasięgu ręki, ale problem tkwi w .....posłuchajcie dziewczynki ze Szwecji. Ja się troszeczkę znam na spalaniu drewna. Właśnie podsumowałem 2 letni eksperyment z piecem na biomasę w domu zbudowanym w technologii pasywnej. Tylko mądrze, bez fajerwerków i kosztów zwalających z nóg. Taki dom jest raptem o 10% (!) droższy od budowanych obecnie z technologiach dominujących. W domu tym jest mały piecokominek. Dom nie ma żadnego innego ogrzewacza. Jest oczywiście kilka pośrednich źródeł ciepła: system rekuperacji, oddawanie ciepła przez domowników (jedna, w porywach dwie osoby), czajnik do grzania wody czy kuchnia do przygotowywania potraw...Zużycie opału w tym domu (głównie drewna z palet jednorazowego użytku), to 1m3 na rok. Średnia z dwóch sezonów. Dom ma 100 m2 powierzchni mieszkalnej. Palenie w takim urządzeniu, w takim domu odbywa się trzy razy w tygodniu ( (1 cykl palenia - uśredniony). Czas palenia to ok 1 h . Czyli nawet jakby dymił, to krótko...Urządzenie spala drewno czysto, bez dymu (poziom czystości może być dwukrotnie wyższy od zakładanego ekoprojektem). Moje dotychczasowe doświadczenia to średnie zużycie drewna w 100 m2 domu zbudowanym w technologii powszechnej to ok 6 m3 przy porównywalnych założeniach - kominek lub piec na drewno jako jedyne źródło ciepła.
    Ile mamy w Polsce drewna tu: https://www.google.com/url…



    A tu dziewczynka ze Szwecji https://www.facebook.com/greenpeacep...c_location=ufi

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tomek. To propozycja również dla Ciebie. Odpowiednie zabezpieczenie termiczne budynku. Od tego zacznij. Jasne, że taki dom można ogrzać prądem czy gazem za grosze. To propozycja dla ludzi mających na uwadze nie tylko to jak żyjemy. To oferta dla ludzi zastanawiających się na czym faktycznie polega ochrona środowiska, ekologia. Zastanawiających się skąd czerpiemy prąd? Z dachu? A jak to ma się do produkcji i utylizacji paneli? Z ziemi? Znów prąd....Piec można zbudować z gliny, drewno posadzić na działce....To oczywiście żartobliwe podsumowanie...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Taka sytuacja na jednej z grup Fb....
    Właśnie podsumowałem 2 letni eksperyment z piecem na biomasę w domu zbudowanym w technologii pasywnej. Tylko mądrze, bez fajerwerków i kosztów zwalających z nóg. Taki dom jest raptem o 10% (!) droższy od budowanych obecnie z technologiach dominujących. W domu tym jest mały piecokominek. Dom nie ma żadnego innego ogrzewacza. Jest oczywiście kilka pośrednich źródeł ciepła: system rekuperacji, oddawanie ciepła przez domowników (jedna, w porywach dwie osoby), czajnik do grzania wody czy kuchnia do przygotowywania potraw...
    Zużycie opału w tym domu (głównie drewna z palet jednorazowego użytku), to 1m3 na rok. Średnia z dwóch sezonów. Dom ma 100 m2 powierzchni mieszkalnej. Palenie w takim urządzeniu, w takim domu odbywa się trzy razy w tygodniu ( (1 cykl palenia - uśredniony). Czas palenia to ok 1 h . Czyli nawet jakby dymił, to krótko...Zużycie opału w tym domu (głównie drewna z palet jednorazowego użytku), to 1m3 na rok. Średnia z dwóch sezonów. Dom ma 100 m2 powierzchni mieszkalnej. Palenie w takim urządzeniu, w takim domu odbywa się trzy razy w tygodniu ( (1 cykl palenia - uśredniony). Czas palenia to ok 1 h . Czyli nawet jakby dymił, to krótko...Urządzenie spala drewno czysto, bez dymu (poziom czystości może być dwukrotnie wyższy od zakładanego ekoprojektem). Moje dotychczasowe doświadczenia to średnie zużycie drewna w 100 m2 domu zbudowanym w technologii powszechnej to ok 6 m3 przy porównywalnych założeniach - kominek lub piec na drewno jako jedyne źródło ciepła.
    Moje dotychczasowe doświadczenia to średnie zużycie drewna w 100 m2 domu zbudowanym w technologii powszechnej to ok 6 m3 przy porównywalnych założeniach - kominek lub piec na drewno jako jedyne źródło ciepła.
    Dom pasywny to 1m3 drewna to gazu pewnie było by 200m3.
    Koszty odpowiednio ok. 220 zł za drewno i może 400 zł za gaz.
    W tradycyjnym odpowiednio 6m3 drewna i 1200 m3 gazu.
    Ceny odpowiednio ok. 1.320 zł i może ok. 2700 zł za gaz..
    Różnice w kosztach paliwa to 180 zł rocznie lub 1.400 zł rocznie.
    Który system jest bardziej EKO i który jest wygodniejszy ?

    Czyli nawet jakby dymił, to krótko...Urządzenie spala drewno czysto, bez dymu (poziom czystości może być dwukrotnie wyższy od zakładanego ekoprojektem).
    Na jakiej podstawie takie stwierdzenie o dwukrotnie lepszym poziomie czystości spalin od zakładanego ekoprojektem?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Żartobliwe, owszem, ale prawdziwe Poza tym, co zrobić jak słoneczko nie działa, a prad wyłączyli? My dzięki kominkowi nawet ciepłe posiłki jedliśmy, gdy przez 3 dni prądu nie było, a zima przez 2 tygodnie nie odpuszczała serwując nam -20 i więcej.

    d7d, jako użytkowniczka drewna w dwóch postaciach, szczapy w kominku i pellety w kotle, uważam, że znacznie przsadziłeś z ceną drewna kominkowego. Trzeba posiadając kominek lub piecokominek myśleć perspektywicznie. My kupujemy grabinę w leśnictwie. Najczęściej jest cięta wczesną wiosną i przyjeżdża do nas w szczapach, albo w pełnych pniakach o długości 60-90 cm. A więc bierzemy na siebie wysuszenie drewna i czasem połupanie. Grabina już po roku leżakowania jest bardzo dobra, a kosztuje nas 100–150 zl/m3.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 15-12-2018 o 14:13
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    W awaryjnych sytuacjach kominek mały, duży, akumulacyjny sprawdza się znakomicie!
    W pozostałych przypadkach daje miłe ciepło i fajną atmosferę.
    Wymaga jednak nakładów pracy i do tego trzeba doliczyć koszty budowy odpowiednio do ~5000 zł (koza) przez 10.000 zł (kominek) i od 20.000 zł za piecokominek.
    Temat szeroki ....

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    d7d....Nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem, nie wysłuchałeś też jak należy dzielnej małolaty...Gaz nie jest EKO!


    Odpowiadając na pytanie: "Na jakiej podstawie takie stwierdzenie o dwukrotnie lepszym poziomie czystości spalin od zakładanego ekoprojektem?"

    Ekoprojekt w kwestiach zduńskich opiera się na badaniach wykonanych przez kachelovenverbanb w Austrii.
    To im UE zleciła przygotowanie wytycznych....Od 10 lat niektórzy polscy zdunowie współpracują z tą instytucją...Od kilku jesteśmy z nią powiązani przynależnością do wspólnej zduńskiej organizacji europejskiej. Każda dobra konstrukcja zduńska może spełniać jeszcze bardziej wyśrubowane normy. Do projektowania ich, używa się specjalnych programów, jak ktoś leniwy by robić to pieszo, albo ma za mało doświadczenia, by robić to intuicyjnie...Temat szeroki....

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Żartobliwe, owszem, ale prawdziwe Poza tym, co zrobić jak słoneczko nie działa, a prad wyłączyli? My dzięki kominkowi nawet ciepłe posiłki jedliśmy, gdy przez 3 dni prądu nie było, a zima przez 2 tygodnie nie odpuszczała serwując nam -20 i więcej.

    d7d, jako użytkowniczka drewna w dwóch postaciach, szczapy w kominku i pellety w kotle, uważam, że znacznie przsadziłeś z ceną drewna kominkowego. Trzeba posiadając kominek lub piecokominek myśleć perspektywicznie. My kupujemy grabinę w leśnictwie. Najczęściej jest cięta wczesną wiosną i przyjeżdża do nas w szczapach, albo w pełnych pniakach o długości 60-90 cm. A więc bierzemy na siebie wysuszenie drewna i czasem połupanie. Grabina już po roku leżakowania jest bardzo dobra, a kosztuje nas 100–150 zl/m3.
    To masz dobre ceny.
    W Wielkopolsce chyb a są wyższe ceny - 200 PLN i do końca nie wiadomo za jaki metr.
    Może Piotr ma lepsze rozeznanie w cenach.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    d7d....Nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem, nie wysłuchałeś też jak należy dzielnej małolaty...Gaz nie jest EKO!


    Odpowiadając na pytanie: "Na jakiej podstawie takie stwierdzenie o dwukrotnie lepszym poziomie czystości spalin od zakładanego ekoprojektem?"

    Ekoprojekt w kwestiach zduńskich opiera się na badaniach wykonanych przez kachelovenverbanb w Austrii.
    To im UE zleciła przygotowanie wytycznych....Od 10 lat niektórzy polscy zdunowie współpracują z tą instytucją...Od kilku jesteśmy z nią powiązani przynależnością do wspólnej zduńskiej organizacji europejskiej. Każda dobra konstrukcja zduńska może spełniać jeszcze bardziej wyśrubowane normy. Do projektowania ich, używa się specjalnych programów, jak ktoś leniwy by robić to pieszo, albo ma za mało doświadczenia, by robić to intuicyjnie...Temat szeroki....
    Nie wysłuchałem dziewczyny bo nie miałem czasu.
    Postaram się wysłuchać.
    Co do konstrukcji zduńskich - to nie są badane i nie maja certyfikatów na jakość spalin.
    Ich jakość wynika z doświadczenia i wiedzy Zduna który wykonał dany piec.
    Nigdy nie będzie sprawdzony.
    Czy tytułowy "tani kominek akumulacyjny" będzie spełniał wymogi ekoprojektu?
    Chyba NIE.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie wysłuchałem dziewczyny bo nie miałem czasu.
    Postaram się wysłuchać.
    Co do konstrukcji zduńskich - to nie są badane i nie maja certyfikatów na jakość spalin.
    Ich jakość wynika z doświadczenia i wiedzy Zduna który wykonał dany piec.
    Nigdy nie będzie sprawdzony.
    Czy tytułowy "tani kominek akumulacyjny" będzie spełniał wymogi ekoprojektu?
    Chyba NIE.
    Certyfikat mojego paleniska:
    https://powietrze.malopolska.pl/wp-c...c54e75e779.pdf

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Tak, ale to potwierdza stwierdzenie.
    Masz bo to jest palenisko wykonane przez firmę Cebud jako powtarzalne palenisko a nie palenisko jednorazowe wykonane przez Zduna.
    A o takich "jednorazowych" właśnie pisałem.
    Stwierdzenie tytułowy "tani kominek akumulacyjny" dotyczy wykonania pieca "handmade".

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W domu tym jest mały piecokominek. Dom nie ma żadnego innego ogrzewacza. Jest oczywiście kilka pośrednich źródeł ciepła: system rekuperacji, oddawanie ciepła przez domowników (jedna, w porywach dwie osoby), czajnik do grzania wody czy kuchnia do przygotowywania potraw..
    O kiedy system rekuperacji jest źródłem ciepła ?
    Masz na myśli te dwa silniczki, co teraz się kręcą z mocą 18W
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19

    Domyślnie

    Zgoda, paleniska-samoróbki powoli odchodzą do lamusa. Trzeba będzie kupić certyfikowane. Albo zapłacić za badanie i certyfikację swojej samoróbki Swoją drogą ciekawe ile to kosztuje? Ale palenisko to "urządzenie do spalania", element większej całości.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Program do liczenia pieców to koszt zakupu w granicach 2000. Do liczenia wszystkiego (np trzonów kuchennych) - w granicach 4000. Roczna aktualizacja w granicach 1000. Ceny w Euro. Program przypisany do nazwiska.....

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony