dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MK496

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    8

    Domyślnie

    250 to koszt samego ogrzewania powietrza w domu. Wielokrotnie podchodziłem do obliczeń, bo interesuje mnie prawda jakakolwiek by byla. Wychodzi mi tak. BTW, tam jest 20% z kosztow calego ogrzewania przez sciany (250 PLN * 20%). A potem dochodzi 20% roznica w kosztach - to jest ta strata Czyli znowu * 20%.. Wedlug mnie jest 100% jasne. Generalnie roznica jest nie do uchwycenia prawie. Aaaaa, klej do grafitu drozszy No to jeszcze lepiej wychodzi Pozdrawiam, MK

    P.S.
    Generalnie mam zasade po przeczesaniu internetu, malo producentow poda prawde. Wiadomo, chodzi o zysk Raz sie natknalem na analize termoorganiki o styropianach podlogowych. Chwila prawdy byla, ze kazdy kto kupi powyzej 80ki przeplaca (do domu).Wiadomo, zysk. Wiadomo, przeciez ja nie mowie nikomu, zeby nie kupowal grafitu - nawet polecam bo ma lepsze parametry cieplne - ale moje madrosci tycza sie tylko i wylacznie ekonomii Sumujac: jakbym budowal dom bez okien i dzrwi (skrót myślowy) przykryty tez styropianem to bym na pewno wział grafit. Lub passive house. Co do passive house tez nasluchuje i jest to strasznie droga zabawa, a potem ludzie wylaczaja rekuperacje bo im buczy. Kwestia rezimu, zeby nie otwierac okien, etc. Czy to ma byc dom czy cela? Etc.,etc. Pisze tak jak jest wedlug mnie - czyli naprawde Więc trzeba być fanem passive house.
    Ostatnio edytowane przez MK496 ; 06-01-2019 o 08:26

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MK496 Zobacz post
    250 to koszt samego ogrzewania powietrza w domu. Wielokrotnie podchodziłem do obliczeń, bo interesuje mnie prawda jakakolwiek by byla. Wychodzi mi tak. BTW, tam jest 20% z kosztow calego ogrzewania przez sciany (250 PLN * 20%). A potem dochodzi 20% roznica w kosztach - to jest ta strata Czyli znowu * 20%.. Wedlug mnie jest 100% jasne. Generalnie roznica jest nie do uchwycenia prawie. Aaaaa, klej do grafitu drozszy No to jeszcze lepiej wychodzi Pozdrawiam, MK

    P.S.
    Generalnie mam zasade po przeczesaniu internetu, malo producentow poda prawde. Wiadomo, chodzi o zysk Raz sie natknalem na analize termoorganiki o styropianach podlogowych. Chwila prawdy byla, ze kazdy kto kupi powyzej 80ki przeplaca (do domu).Wiadomo, zysk. Wiadomo, przeciez ja nie mowie nikomu, zeby nie kupowal grafitu - nawet polecam bo ma lepsze parametry cieplne - ale moje madrosci tycza sie tylko i wylacznie ekonomii Sumujac: jakbym budowal dom bez okien i dzrwi (skrót myślowy) przykryty tez styropianem to bym na pewno wział grafit. Lub passive house. Co do passive house tez nasluchuje i jest to strasznie droga zabawa, a potem ludzie wylaczaja rekuperacje bo im buczy. Kwestia rezimu, zeby nie otwierac okien, etc. Czy to ma byc dom czy cela? Etc.,etc. Pisze tak jak jest wedlug mnie - czyli naprawde Więc trzeba być fanem passive house.
    Jeżeli kolega wydaje na gaz przez 6 miesięcy grzania 250 zł, to przepala jakieś 750 m3 gazu, to super wynik jak na 15 letni dom o powierzchni 140 m2. Super by było jak byś podał jakie ten dom ma parametry i czy ma podlogowka czy kaloryfery.
    Nie ma zakazu otwierania okien przy rekuperacji, tylko w zasadzie nasuwa się takie pytanie po co to robić kiedy masz zapewnioną stałą wymianę powietrza?
    Przy stale rosnących nośnikach energii dzisiaj opłaca się zainwestować i wybudować jak najbardziej ciepły i ekonomiczny dom.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #23
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tyle kłótni i wyliczeń i po co to ? nie lepiej budować z mety klockami lego ? odpada sporo robót ,dociepleń bo z mety jest gotowe , tylko siateczka i tynk ,thermomur.thermodom ,izodom, izomur , ps tak z ciekawości dlaczego 90 procent tego idzie na zachód czyżby znów ta Polska dziwna mentalność ?

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MK496

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Oczywiscie, zgadza sie jak najbardziej. Mi chodzi tylko o zwrot kosztów. BTW. Kolega wczesniej cos do marketów miał. Proponuję poczytać wyniki badań niezależnych instytutów odnośnie materiałów budowlanych na rządowej stronie. Generalnie nie można mieć zaufania do wszystkich firm. Co chwilę widzę tu na forum nazwy Knauf, Austroterm, .. czy Państwo myślicie, że oni mają lepsza jakość od polskich producentów ? Ja bym tak nie leciał za niemiecką nazwą tylko

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kilka uwag.
    1. Kolega ma chyba 18C, albo ostro dogrzewa drewnem, jeśli ma zuzycie niecalych 750m3 na rok
    Nie da sie, po prostu - sprawdz w odpowiednim watku, jak wyglada zużycie gazu w tego typu domach.
    Np jeden z ostatnich wpisow, GAZGZ 41:
    U mnie przy 120m2(ściany 12 styropian. dach 25 wełna, podłoga 8 cm styropian), 7 grzejnikach i ok 35m2 podłogówki temperaturze 21-22st. idzie wydaje mi się dość sporo
    Listopad 305m3 rachunek 440zł
    Grudzień 310 rachunek ok 450 zł
    Inny przykład:
    u mnie metraż 125m całość w podłogówce temperatura w domu 22oC izolacja taka jak Twoja 12 na ścianach( jeszcze fundamenty nie ocieplone izolacja zaczyna się 50 cm nad ziemią), 20 na stropie, 8 w podłogach dom z lat 90 pustak żużlak z pustką 5 cm, wentylacja grawitacyjna okna 2 szybowe średnie spalanie z ostatnich dziesięciu dni 6,2 na dobę, Podkarpacie
    6.2 m dziennie to 186m3 dla gazu GZ50 to 434zł
    Trochę niewiarygodny ten Twoj kolega....


    2. Zakladanie, ze przez najblizsze kilkanascie lat gaz bedzie kosztowal 2zł za m3 to naiwność
    3. Domu nie buduje się na kilka lat, tylko raczej na kilkadziesiac, pamietąjac, ze po przejsciu na emeryture środki na jego utrzymanie drastycznie spadną - i wowczac dobrze miec dom jak najbardziej oszczędny.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-01-2019 o 11:41

  6. #26
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał MK496 Zobacz post
    Oczywiscie, zgadza sie jak najbardziej. Mi chodzi tylko o zwrot kosztów. BTW. Kolega wczesniej cos do marketów miał. Proponuję poczytać wyniki badań niezależnych instytutów odnośnie materiałów budowlanych na rządowej stronie. Generalnie nie można mieć zaufania do wszystkich firm. Co chwilę widzę tu na forum nazwy Knauf, Austroterm, .. czy Państwo myślicie, że oni mają lepsza jakość od polskich producentów ? Ja bym tak nie leciał za niemiecką nazwą tylko
    No granulat czyli surowiec do produkcji styropianu produkują chyba tylko dwie firmy w europie a styropianów tysiące marek reszta można sobie dopowiedzieć , jedynie to chyba trzymanie miar je różni a reszta to bełkot i religia .
    Dlaczego technologia klocków lego czyli IZOMUR,THERMOMUR,THERMODOM w całości sprzedawana jest na zachód ? bo Polak wie lepiej i tyle .

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dla tego nie jestem zapatrzony w firmy typu Termoorganika czy Austrotherm choć Termoorganiki sprzedaję 80% wszystkich styropianów bo tak chce rynek, do siebie do domu wybrałem inny małego producenta ale tu zaważyła ekonomia.
    Z marketami i małymi producentami jest tak iż market chce towar np. 0,4 w cenie 0,44 to producenci pakują 0,44 w opakowania 0,40 i wszyscy oprócz klienta zadowoleni, tak było do niedawna bo ostatnio podobno były skargi i kontrole robią….

    Duża firma typu Austrotherm czy Knauf sobie na to nie pozwoli....a że troszkę brakuje każdemu do deklarowanych parametrów....cóż Polska taki kraj złodziei.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wolska

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Wschód Polski
    Posty
    27

    Domyślnie

    Hej, odświeżę trochę temat, za 3 miesiące mam zaplanowane ocieplenie zewnętrzne, stoję przed wyborem styropianu na elewacje. W planach był 18 cm, grafit. 330m2 do ocieplenia. Majster wspominał o ryzyku pękania.elewacji .. Jaki styropian polecacie ? Może szary z warstwą białego na zewnątrz ?

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MK496

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, Jeszcze update , moje przemyslenia. Sty ropian szary jest to w sumie nowosc moze z 10 lat. Bialy istnieje od 1950 roku no i pewnie zostal do ocieplen uzyty znacznie wczesniej. Sprawy oszczednosciowe sa naprwde groszowe (o ile nie chodzi o passive house). Wiec generalnie lepiej cos sprawdzonego uzywac. Pojawily sie niepokojace posty o odpadaniu rzeczonego styropianu. Robione to bylo podobno przez fachowcow. Wiec jest to tez argument za dalmatynczykiem. Generalnie jest to na pewno dobra rzecz dla odwaznych. Nie twierdze, ze jest zly. To troche jak z bateriami slonecznymi, ekonomicznie nie maja podstaw do instalacji (w RP oczywiscie). Purystycznie ze wzgedow ekologicznych jest to pelna uznania inwestycja. Podobnie jak szary stryro moze. Pozdrawiam serdeczne, MK

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MK496 Zobacz post
    Witam, Jeszcze update , moje przemyslenia. Sty ropian szary jest to w sumie nowosc moze z 10 lat. Bialy istnieje od 1950 roku no i pewnie zostal do ocieplen uzyty znacznie wczesniej. Sprawy oszczednosciowe sa naprwde groszowe (o ile nie chodzi o passive house). Wiec generalnie lepiej cos sprawdzonego uzywac. Pojawily sie niepokojace posty o odpadaniu rzeczonego styropianu. Robione to bylo podobno przez fachowcow. Wiec jest to tez argument za dalmatynczykiem. Generalnie jest to na pewno dobra rzecz dla odwaznych. Nie twierdze, ze jest zly. To troche jak z bateriami slonecznymi, ekonomicznie nie maja podstaw do instalacji (w RP oczywiscie). Purystycznie ze wzgedow ekologicznych jest to pelna uznania inwestycja. Podobnie jak szary stryro moze. Pozdrawiam serdeczne, MK
    Hmmm.
    Przy obecnych rachunkach za prąd, przy uwzglednienie dotacji Mój Prąd, zwrotu podatku, instalacja PV zwróci mi sie w ciagu 7 lat (jak en. elektr. zdrozeje, to jeszcze szybciej)
    Styropian grafitowy póki co lezy tam, gdzie został przyklejony.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał MK496 Zobacz post
    250 to koszt samego ogrzewania powietrza w domu. Wielokrotnie podchodziłem do obliczeń, bo interesuje mnie prawda jakakolwiek by byla. Wychodzi mi tak. BTW, tam jest 20% z kosztow calego ogrzewania przez sciany (250 PLN * 20%). A potem dochodzi 20% roznica w kosztach - to jest ta strata Czyli znowu * 20%.. Wedlug mnie jest 100% jasne. Generalnie roznica jest nie do uchwycenia prawie. Aaaaa, klej do grafitu drozszy No to jeszcze lepiej wychodzi Pozdrawiam, MK

    P.S.
    Generalnie mam zasade po przeczesaniu internetu, malo producentow poda prawde. Wiadomo, chodzi o zysk Raz sie natknalem na analize termoorganiki o styropianach podlogowych. Chwila prawdy byla, ze kazdy kto kupi powyzej 80ki przeplaca (do domu).Wiadomo, zysk. Wiadomo, przeciez ja nie mowie nikomu, zeby nie kupowal grafitu - nawet polecam bo ma lepsze parametry cieplne - ale moje madrosci tycza sie tylko i wylacznie ekonomii Sumujac: jakbym budowal dom bez okien i dzrwi (skrót myślowy) przykryty tez styropianem to bym na pewno wział grafit. Lub passive house. Co do passive house tez nasluchuje i jest to strasznie droga zabawa, a potem ludzie wylaczaja rekuperacje bo im buczy. Kwestia rezimu, zeby nie otwierac okien, etc. Czy to ma byc dom czy cela? Etc.,etc. Pisze tak jak jest wedlug mnie - czyli naprawde Więc trzeba być fanem passive house.
    U mnie by to nie przeszło bo żona cały dzień musi mieć okna otwarte oraz najlepiej też drzwi bo jak to ona mówi -duszę się .

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    U mnie by to nie przeszło bo żona cały dzień musi mieć okna otwarte oraz najlepiej też drzwi bo jak to ona mówi -duszę się .
    Współczuje. Miałem taką sąsiadkę, zima okna otwarte grzejniki skręcone. Chodzili po domu w dwóch owerolach i czapkach a ja grzałem przy pierwszym dziecku do 22 stopni. Ona zwrot 2 tys ja 2 tys dopłaty. Na klimakterium nie poradzisz..

  13. #33
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A najgorsze że ta moja chodzi w cieniutkiej trykotce brr , ale ona jest nakręcona i zawsze cos robi ,adhd czy coś podobnego .

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MK496

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    powiem inaczej. Kalkuluje się na dany dzień, przyjmuje się koszty na dany dzień. Wiadomo cena się zmienia. W tej chwili jak szary już jest w tej samej cenie co biały (prawie) i tez sie sprawdza techniczni, więc bierze sie szary. Za rok moze byc inaczej Pozdr, MK

  15. #35

    Domyślnie

    Odświeżę temat, gdyż jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem a jeśli nie to zakładam 2-3 miesiące poślizgu to na przełomie lipiec-sierpień, będę wykonywał u siebie izolację ścian zewnętrznych.
    Wykonawca który obecnie buduje mój dom powiedział, ze jak najbardziej może wykonać u mnie również ocieplenie ścian fasadowych jednak tylko i wyłącznie jeśli zdecyduję się na styropian biały 20cm grubości EPS70 najlepszy widziałem ma 0,038, jeśli chciałbym montować grafitowy to mam szukać innego wykonawcy, bo twierdzi, że nie dość, że taki styropian jest droższy w zakupie, droższe kleje, jest problematyczny w przyklejaniu gdyż się wykrzywia pod wpływem słońca i mocnego nagrzania pustaków, co może powodować jego odklejanie i odpadanie ze ścian.

    Próbowałem sobie jakoś to poukładać w głowie czy różnica na papierze 0,038 białego a 0,031 grafitowego to coś wartego zachodu.
    Korzystając ze strony Porady techniczne próbowałem przeliczyć ten cały współczynnik przenikalności cieplnej U.

    Jeśli wszystko dobrze policzyłem i przyjąłem dobre założenia to przy białym styropianie 0,038 przenikalność całej ściany pustak dryfix 25cm + 20cm styropianu to U=0,15 W/m2K, natomiast ta sama ściana tylko z styropianem 20cm grafitowym 0,031 wyniesie U=0,12W/m2K.

    Różnica w zakupie 140paczek styropianu 9300zł lub 11110zł to 1810zł, do tego inny klej różnica w cenie na palecie 1200kg to 200zł.

    Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, bo reszty nie potrafię przełożyć na zrozumiałe dla mnie liczby jak to się ma do ceny ogrzewania domu owe 0,03W/m2K czy też ewentualne oszczędności??

    Jeśli to pomnożyć razy powierzchnię domu 115m2 to wynik który otrzymam 3,45W/K?? (jednostka m2 się redukuje??)

    Dom z uż. poddaszem, 115m2, ogrzewanie pompą ciepła, ogrzewanie podłogowe w 100%, rekuperacja.

    Dziękuję za pomoc i wytłumaczenie

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Nie chce robić z jednego powodu że robota mu się przeciąga a nie uśmiecha mu się lub nie ma siatki maskującej , podczas nakładania kleju i siatki nie może być słońca i tylko to nic więcej reszta same zalety.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Bzdury opowiada, są styropiany grafitowe które można Kleina nawet w słoneczne dni i nic się nie dzieje .
    Sam kleiłem u siebie Knauf etixx 20 cm nie zasłaniałem bo nie było potrzeby, zrobiłem test oparłem o ścianę knaufa , i szary styropian podłogowy , ja cieplejsza była ściana a najzimniejszy Knauf, może miał że 40 st .
    Nie odspoilo mi żadnej płyty.
    Jest też lambda whitr z białą powłoką też można kleić bez siatek.
    A klei jest pełno uniwersalnych do szarego i białego .
    Po prostu nigdy nie robił z szarym styropianem i się boi. Pewnie jeszcze na same placki by kleił bo taniej i szybciej
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony