dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie Podłoga bez fug

    Witam,

    Czytam o podłogach bez fug, na których zbiera się brud. Chodzi mi o salon i kuchnie, komunikację, łącznie 50m2. Wyczytałem, że jest coś takiego jak beton dekoracyjny z połyskiem bez dylatacji i płytki rektyfikowane. W którą stronę należy iść, która technologia będzie lepsza i jak to się ma cenowo ? Ogrzewanie będzie podłogowe. W stanie deweloperskim mamy wliczone wylewki i rozłożenie (pod nimi) ogrzewania podłogowego i nie wiem czy ten beton dekoracyjny leje się na to ? Kolor podłóg to jasny połysk.

    A może rozwiązaniem bez fug byłyby jakieś panele, które można montować z ogrzewaniem podłogowym?

    W ostateczności, jeśli któraś z tych technologii albo wszystkie mają duże wady, może zdecydować się na minimalną fugę, np 1mm ? Ale na białej podłodze będzie pewnie widać brud na nich a jak będą ciemne, to będzie kratownica ?
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 16-12-2018 o 20:40

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Są różne betony dekoracyjne czy posadzki żywiczne. Połysk, mat, kolory, nawet fotografie wielkoformatowe. Świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym, a niektóre, a może nawet większość, może być bez dylatacji. Płytki także dobrze się nadają - kwestia przekazywania ciepła. Chociaż przy płytkach fugi chyba nie wszystkie się nadają, bo muszą pracować pod wpływem ciepła - rozszerzalność. Panele to już nie wszystkie są dobre. Pod nie musisz dać podkład, który dość mocno izoluje to przekazywanie ciepła. Ponoć są jakieś systemy, które można układać na podłogówce, ale po co kombinować?
    Osobiście bardzo podobają mi się posadzki betonowe czy żywica i wolę dopłacić za najprostsze rozwiązanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony