dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Nibe HAŁAS

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Nibe HAŁAS

    Witam,od 8,12,2018jestem użytkownikiem pompy powietrznej nibe ams10-12,prądu do dziś zużyła 450kwh,troszkie przeraża,no ale niemamy jeszcze drzwi wewnetrznych,gipsiaże sie kreca,rekuperacja niepodłaczona, mozna to zuzycie jakos tlumaczyc,martwi mie jeszcze jedna sprawa,podczas pracy pompy włącza sie, bardzo nieprzyjemne buczenie,w dziwny sposób niesie sie po budynku,jest bardzo uciazliwe,jezeli ktoś miał podobny problem prosze o podpowiedzi co robic,jaka to moze byc przyczyna, za odzew z góry dziekuje,może jeszcze ktos potrafiłby się odniesc do tego zuzycia pradu czy to normalne.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Może przyczyna być prozaiczna - skoro w domu nie ma jeszcze wyposażenia dźwięk rozchodzi się właśnie w ten sposób traktując całe pomieszczenia jako "puszka rezonansowa"?
    W innym przypadku należało by sprawdzić sposób mocowania poszczególnych jej elementów do siebie i do posadzki/ściany. Zbyt mocne skręcenie amortyzujących podkładek może powodować przenoszenie ich na konstrukcję i uciążliwe dźwięki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    jeśli chodzi o zużycie, to jest to jak najbardziej normalne, jak się uruchamia system grzewczy przy takich temperaturach na zewnątrz w budynku, który wcześniej nie był ogrzewany.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowa129 Zobacz post
    Witam,od 8,12,2018jestem użytkownikiem pompy powietrznej nibe ams10-12,prądu do dziś zużyła 450kwh,troszkie przeraża,no ale niemamy jeszcze drzwi wewnetrznych,gipsiaże sie kreca,rekuperacja niepodłaczona, mozna to zuzycie jakos tlumaczyc,martwi mie jeszcze jedna sprawa,podczas pracy pompy włącza sie, bardzo nieprzyjemne buczenie,w dziwny sposób niesie sie po budynku,jest bardzo uciazliwe,jezeli ktoś miał podobny problem prosze o podpowiedzi co robic,jaka to moze byc przyczyna, za odzew z góry dziekuje,może jeszcze ktos potrafiłby się odniesc do tego zuzycia pradu czy to normalne.
    Witam,

    Mam tą samą pompę i dokładnie ten sam problem z buczeniem co Ty. Pompa została uruchomiona kilka dni temu i powiem szczerze, że jestem dość zmartiony tymi odgłosami z pompy. Czy udało Ci się ten problem rozwiązać? Czy umeblowanie domu coś pomogło?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam ,umie wszystko w pozadku,mamy sypialnie przez sciane z kotlownia nic nieslychac,jezeli juz to jednostka zewnetrzna (buczy )kiedy pracuje,ale musi byc naprawde spokojnie na zewnatz,ogólnie jestem bardzo zadowolony z pompy i rekuperacji ,komfort stalej temperatury idobrej wentylacji,oto chodzilo,polecam wszystkim.Co dotych hałasów to potrz na spokojnie czy pompa rowno stoi czy rurki gdzies nidotykaja sciany,wszystko sie wyjasni napewno.fachowcy niezawsze wszystko zauwazą.pozdrawiam.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A jednostka zewnetrzna mocowana do budynku czy na oddzelnym stojaczku?

  7. #7

    Domyślnie

    Może coś jest z nowymi pompami na czynnik R32. Ja mam Samsunga mono i ponoć jest głosniejsza od poprzedniego modelu. Instalar
    Tor pracuje nawet nad wygluszeniem matami wnęki wymiennika.

    Z drugiej strony po kilku dniach nie słyszy się tego a dom jeszcze pusty.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A jednostka zewnetrzna mocowana do budynku czy na oddzelnym stojaczku?
    Jednostka zewnętrzna mocowana do ściany

    Cytat Napisał budowa129
    Witam ,umie wszystko w pozadku,mamy sypialnie przez sciane z kotlownia nic nieslychac,jezeli juz to jednostka zewnetrzna (buczy )kiedy pracuje,ale musi byc naprawde spokojnie na zewnatz,ogólnie jestem bardzo zadowolony z pompy i rekuperacji ,komfort stalej temperatury idobrej wentylacji,oto chodzilo,polecam wszystkim.Co dotych hałasów to potrz na spokojnie czy pompa rowno stoi czy rurki gdzies nidotykaja sciany,wszystko sie wyjasni napewno.fachowcy niezawsze wszystko zauwazą.pozdrawiam.
    Dzięki za odpowiedź. U mnie też jakby się unormowało. Kiedy budynek był wychłodzony pompa działała na pełnej mocy i buczenie rozchodziło się w całym domu. Kiedy wygrzałem podłogi praca pomy stała się mniej słyszalna. Na razie mam puste ściany, więc myślę że jak przyjdą meble, firanki, zasłonki będzie więcej elementów tłumiących dzwięki.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A jednostka zewnetrzna mocowana do budynku czy na oddzelnym stojaczku?
    Jednostka zewnetrzna na stojaczku.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie mocowanie pompy

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A jednostka zewnetrzna mocowana do budynku czy na oddzelnym stojaczku?
    Pompa na stiaczku ,duża różnicaw terenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony