dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 256
  1. #1

    Domyślnie Cieknący Brink Renovent Excellent 300

    Witam wszystkich, mam problem z rekuperatorem. Wchodzę ostatnio na strych i widzę, że z przyłącza skroplin cieknie woda. Pomyślałem syfon się zapchał nie ma odpływu i cieknie. Otóż problem jest inny, bardziej złożony. Cieknie z dołu rekuperatora ale obok króćca skroplin, koło uszczelki. No to rozebrałem obudowę z przodu i okazało się, że jest mnóstwo wody na dolnej obudowie, pod styropianem. Naciskając na styropian aż wypływała na zewnątrz. Po oględzinach okazało się i nie wiem kogo teraz winić, że:

    po prawej stronie od wymiennika gdzie skrapla się woda, ta woda nie leci wprost do tunelu gdzie jest odpływ skroplin (nie wiem dlaczego),
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiennik.jpg
Wyświetleń:	845
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	339395

    woda kapie tak jak widać tutaj,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3812.jpg
Wyświetleń:	1180
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	339396

    plastikowa "noga" wymiennika styka się ze styropianem i leci po ściance w głąb styropianu, na czerwono zaznaczone miejsce styku styropianu z "nogą" rekuperatora a na niebiesko krople wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda w styro.jpg
Wyświetleń:	763
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	339397

    i wychodzi w tych miejscach przelewając się dalej w dół
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wychodzi woda.jpg
Wyświetleń:	765
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	339398

    Rekuperator jest dobrze wypoziomowany, błąd jest jakby od strony technicznej i według mnie instalator nie ponosi tutaj winy. Czy ktoś miał coś podobnego?
    Mogę to sobie zrobić we własnym zakresie bo mam pomysł, ale nie po to płaciłem ponad 5000 za rekuperator żeby teraz robić jakąś prowizorkę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3807.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	339394  
    Ostatnio edytowane przez mest ; 02-12-2015 o 13:01
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobię jutro bo dzisiaj nie chce mi się już włazić na poddasze. Nic to pewnie nie da, bo syfon nie przecieka tylko woda nie spływa do niego, jakby spływała to nie ma żadnego problemu.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  4. #4

    Domyślnie

    To nie chodzi o to
    O ciśnieniu słyszałeś?
    O podciąganiu słyszałeś?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    To nie chodzi o to
    O ciśnieniu słyszałeś?
    O podciąganiu słyszałeś?
    Nie słyszałem ale obserwowałem jak ta woda się sączy. Wyciągnęliśmy wszystko, powycieraliśmy do sucha, następnie wszystko z powrotem włożyliśmy i uruchomiliśmy i po jakimś widać było którędy woda się przedostaje.

    Proszę o to zdjęcia syfonu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3818.jpg
Wyświetleń:	993
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	339458

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3819.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	339459
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Nie słyszałem ale obserwowałem jak ta woda się sączy. Wyciągnęliśmy wszystko, powycieraliśmy do sucha, następnie wszystko z powrotem włożyliśmy i uruchomiliśmy i po jakimś widać było którędy woda się przedostaje.

    Proszę o to zdjęcia syfonu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3818.jpg
Wyświetleń:	993
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	339458

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3819.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	339459
    Wytrzyj rekuperator
    Odepnij syfon
    Podstaw pod rekuperator wiaderko - niech się woda tam leje
    Zaczekaj dobę i daj znać.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ja mam renovent excelent 400, raz mi wystąpił ten sam problem, W zasadzie nic nie zrobiłem, może nieco poruszałem tam i z powrotem rekuperatorem, po jakims czasie (w przeciągu doby) problem zniknął. Nie wiem jaka była przyczyna, nie wiem co się stało, że problem zniknął.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Wytrzyj rekuperator
    Odepnij syfon
    Podstaw pod rekuperator wiaderko - niech się woda tam leje
    Zaczekaj dobę i daj znać.
    Musiałbym wszystko co jest w środku powyciągać (cały styropian i wymiennik) bo żeby wyciągnąć styropianową podstawę tak właśnie muszę zrobić, inaczej nie da rady. Napisz co chodzi Ci po głowie?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a co na to serwis ?
    również chcę kupić ten reku w wersji 400.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Również zaobserwowałem takie zjawisko pewnego popołudnia-Excellent 400.
    Zdjąłem syfon, wylałem płyn i zmontowałem z powrotem. Problem po paru godzinach minął. Reku wisi w PG, więc na bieżąco mam kontrolę co się dzieje. W ciągu 3 lat eksploatacji, tylko ten jeden problem się zdarzył.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Również zaobserwowałem takie zjawisko pewnego popołudnia-Excellent 400.
    Zdjąłem syfon, wylałem płyn i zmontowałem z powrotem. Problem po paru godzinach minął. Reku wisi w PG, więc na bieżąco mam kontrolę co się dzieje. W ciągu 3 lat eksploatacji, tylko ten jeden problem się zdarzył.
    Ale miałeś wodę gdzieś w środku rekuperatora? Oto woda u mnie pomiędzy styropianem, na dworze jest ciepło więc nie skrapla się aż tak bardzo, żeby móc to spokojnie poobserwować.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3821[1].jpg
Wyświetleń:	835
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	339979
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Woda wyciekała z obudowy. Dokładnie z jakiego miejsca to nie zdążyłem sprawdzić. Miałem akurat mało czasu i postanowiłem, że jak problem w ciągu 2-3 dni nie ustąpi, to go rozkręcę.
    Kłopot rozwiązał się prawie sam po paru godzinach, więc już nie dociekałem przyczyn. Mam nadzieję że problem nie powróci.

  13. #13

    Domyślnie

    Czy problem nie powróci? Problem jest cały czas tylko raz zauwazalny, a raz nie bo nie cieknie, ale woda cały czas źle odpływa i zbiera się pod styropianem. Napisały do mnie 3 osoby, które mają ten sam problem i kolejne 4 o których dowiedziałem się od osoby która montowała mi rekuperator. Jak będę wiedział coś więcej to dam znać.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  14. #14

    Domyślnie

    Po rozmowie z dystrybutorem w poprzednim tygodniu miał zadzwonić w tym... jasne, że nie zadzwonił bo po co z informacji które od niego uzyskałem okazuje się, że nowe Brinki mają wadę fabryczną i nie jestem sam z takim problemem, ale z tego co wywnioskowałem to nie za bardzo wiedza jak to usunąć i czekają na informację z Holandii. Osobom, które planują kupić Brinka radzę się wstrzymać bo nie dość, że jest z nimi problem to serwis i dystrybucja też nie są na najwyższym poziomie.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  15. #15

    Domyślnie

    Podobny problem z Aeris 350 vv, skończyło się na spaleniu dwóch wentylatorów i uszkodzeniu sterownika. Instalator nie potrafił odowiedzieć skąd woda w rekuperatorze. Było jej z 15l, mimo drożnego odpływu.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    To niewesoło z tymi Excellentami. Kto ma gwarancję to nie musi się martwić. Ja mam już 4 rok, to już po gwarancji. Choć jeśli to wada fabryczna, to może producent poczuje się do naprawy wszystkich sprzedanych egzemplarzy. Miejmy nadzieję.
    Choć szczerze mówiąc, na razie niczego niepokojącego nie zauważyłem. Tylko raz ten wyciek wody.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    To niewesoło z tymi Excellentami. Kto ma gwarancję to nie musi się martwić. Ja mam już 4 rok, to już po gwarancji. Choć jeśli to wada fabryczna, to może producent poczuje się do naprawy wszystkich sprzedanych egzemplarzy. Miejmy nadzieję.
    Choć szczerze mówiąc, na razie niczego niepokojącego nie zauważyłem. Tylko raz ten wyciek wody.
    Z tym nie musi się martwić to chyba tak nie do końca kolejny dzień próbuję się dodzwonić i gościu nie odbiera telefonu. Jeśli masz starszą wersję excellenta to problem podobno nie występował, ja mam nowszą i nie wygląda to dobrze.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  18. #18

    Domyślnie

    Witam. Mam ten sam problem z Brinkem Excellentem 300 co kolega MEST, po prawie dwóch miesiącach od zgłoszenia problemu do sprzedawcy i korespondencji e-mail z dystrybutorem urządzenia na terenie Polski, problem nie został rozwiązany. I obawiam się, że bez sądu się nie obędzie. Obecnie czekam na obiecaną wizytę serwisu.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja jestem w kontakcie z przedstawicielem firmy ATC. Nie wiem w sumie czy można to nazwać kontaktem. Skorzystałem z porady prawnika i dostałem jednoznaczną odpowiedź, jeśli w ciągu 14 dni od dnia złożenia reklamacji nikt się z Tobą nie skontaktuje reklamacja jest rozstrzygnięta na korzyść klienta. W środę mam ponowne spotkanie z prawnikiem i będziemy wysyłać pismo. Najpierw do firmy ATC, żądając wymiany urządzenia na nowy - sprawny. Jeśli to nie pomoże to składam pismo do sądu. Pracują tam idioci a nie ludzie, bo jeśli nazwałbym ich ludźmi to obraziłbym każdego z nas. Ja nie wiem jak to wszystko funkcjonuje. Każdy jest dorosłym człowiekiem a większość (nie wszyscy) handlowców nie ma za grosz poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności. Powinno się wpie****** jednemu czy drugiemu to wtedy by zaczęli wszystko rozumieć.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  20. #20

    Domyślnie

    Ja już nie czekam na wizytę serwisu bo chyba tylko ja się przejmuję tym, że rekuperator mi cieknie (co jest w sumie normalne) nikt do mnie nie zadzwonił mimo obietnic - przedszkole. Sprzedawca zgonił winę na dystrybutora i tak na tą chwilę mają się sprawy ze strony tamtych osób. Ja też nie mam za bardzo czasu żeby uczestniczyć w tym przedszkolu, więc poszedłem do prawnika - został moim pełnomocnikiem i wysłałem pisma z pieczątką kancelarii. Czekamy dalej jak sprawy się potoczą zamierzam podjąć również inne kroki ale o tym za jakiś czas
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony