dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projekt z kuchnią od ogrodu poszukiwany

    Proszę o pomoc w znalezieniu projektu domu dla rodziny 2+2, który będzie miał kuchnię z jadalnią i salonem w jednym ciągu, od ogrodu.
    Znalazłam na razie jeden taki projekt (Aron PS z pracowni Domena Dom: https://www.extradom.pl/projekt-domu-aron-ps-WRW1237 )
    Moje założenia są następujące:

    stodoła z dwuspadowym dachem, bez lukarn, balkonów, wykuszy, ogrzewanie gazowe, podłogówka na całości, wentylacja mech z reku, kominek może ale nie musi być, schody ze spocznikiem

    PARTER:
    - kuchnia+jadalnia+salon w jednym ciągu, od strony ogrodu
    - na dole mały pokój (nei więcej niż 10 m2) służący jako gabinet/gościnny
    - przy kuchni spiżarnia
    - łazienka na dole mała, ale mieszcząca wc+umywalka+prysznic
    - jednostanowiskowy garaż
    - na parterze kotłownia (ogrzewanie gazowe), garderoba, najlepiej z przejściem z garażu

    PODDASZE:
    - 3 sypialnie, 1 łazienka ogólna, 1 łazienka przy sypialni rodziców + garderoba przy sypialni rodziców, w pokojach dzieci duże szafy lub garderoby, co wyjdzie; jeśli się zmieści pralnia (pralka, kosze na brudne rzeczy, rozstawiana suszarka) to byłoby wspaniale, jeśli nie - pralka w łazience ogólnej

    W Aronie z grubsza odpowiada mi układ, ale do likwidacji byłaby pustka nad jadalnią, lukarna oraz chciałabym wyrównać dach i bryłę do równego prostokąta, tylko wtedy metraż zrobi się zbyt duży, wolałabym, by w poziomie po podłogach było nie więcej niż 90-100 m2.

    Teoretycznie jest mnóstwo gotowych projektów o takim programie użytkowym, ale wszystkie mają układ z kuchnią od strony wejścia.

    Poniżej mapa (nr działki 326/14), dojazd do działki jest wzdłuż południowej granicy poprzedniej działki; linia zabudowy kończy się równo z domem, który jest na siąsiedniej działce od północy. Jak miałby być usytuowany dom narysowałam na rys. poniżej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa zas_Płouszowice_mała.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	423443   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podjazd_dom_jpg.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	423444  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agjantom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    22

    Domyślnie

    mi się podoba Aron, szkoda, ze chcesz pustke likwidować.
    Zobacz projekt, nazywa się TYTUS, tez z Domenadom.pl ( tutaj, łazienke możesz podzielić na górze dla siebiei dzieci ) spójrz na projekt Bernard,tez ma jak Aron w jednym ciągu wszystko w jednej lini.

    Projekt Domena 119, ma w jednej lini od ogrodu czesc dzienną, kuchenną ale to parterówka ok 140 m.

  3. #3

    Domyślnie

    Aron ma 200m2 metrażu, to jaki metraż maximum Wam odpowiada?
    Jaki kąt dachu/?
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 21-12-2018 o 13:01

  4. #4

    Domyślnie

    Może coś takiego Wam się spodoba?
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...eracja-WAJ3819

    lub

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-wygodny-1-WAW1021


    https://www.extradom.pl/projekt-domu...ept-05-KRX1005

    Jest dużo podobnych projektów do małych zmian, tylko musisz znać MPZP .
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 21-12-2018 o 20:22

  5. #5

    Domyślnie

    Aron ma 200 m2, ale przy obecnym układzie, a jakbym przerabiała ten projekt, to wyrównałabym bryłę i dach i zabudowała pustkę nad salonem, wówczas metraż robi się dużo większy.

    Znam podane wyżej projekty Domeny, ale to nie to Moja mama ma dom z takim obniżonym pomieszczeniem nad garażem, kompletna strata miejsca, nie da się tego użytkować jako pokój, a szkoda mi tyle m2 na strych/garderobę/suszarnię.

    MPZP mam taki, że kalenica do 11m, wysokość do dwóch kondygnacji, z których drugą może stanowić poddasze użytkowe, pow. zab do 20% (ale działka ma 3000 m2), nie ma słowa nt. nachylenia dachu. Działka ma szer. 26 m.

    Parterówka by się zmieściła, ale chyba jednak wolę układ ze strefą nocną na piętrze/poddaszu. Poza tym wydaje mi się, ze parterówka z takim rozłożystym dachem i większą pow. zabudowy będzie droższa.
    Ostatnio edytowane przez magdalenca ; 21-12-2018 o 19:21

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można przerobić gotowca i tam, gdzie wiele projektów ma dodatkowy pokój na parterze od ogrodu, zrobić kuchnię a w byłej kuchni pokój gościnny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony