dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 138
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Od rana tynkarze cisneli z robotą. Gruntowanie, listwy itd. Niestety jak mieli zacząć obrzutke to klops.. Maszyna odmówiła. Sprawdzanie prądu, samej maszyny. Stanęło na popsutym transformatorze. Prawdopodobnie.

    Z majstrem z ekipy murarzy osadzilismy anemostaty. Super wyszło. Gość robotny w Ch... Latał po drabinie w te i nazad.
    Ściankę wygłuszającą też mi machnął.

    Zamówiłem projekt elewacji. W sumie 200 zlotych wyrzucone w błoto bo i tak będzie po naszemu.

    Umówiłem dekarzy na kolejny etap prac tj. Zabezpieczenie tarasu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-07-16_195411.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	432564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-07-16_195418.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	432565   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-07-16_195431.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	432566   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-07-10_194010.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	432567  

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ależ ogień na budowie. Tynkarze, elewacje, dekarze, no i ja z pomocnikiem.
    Od rana jazda z maszyną do tynkowania. Zawieźli ją prawie 100km do mechanika i u niego działała. Spowrotem do mnie. Nie działa. Ostateczna próba, wynajmujemy agregat. Jest, działa. Był elektryk, wszyscy wkoło też twierdzili że prąd jest prąd i działać musi. Ale tynkarze mieli nosa i upierali się że to coś z prądem, rzekomo po chwili pracy pod obciążeniem tracił fazę i cewka od pompy wody stawała. No nic. Będą robić na wypożyczonym agregacie. 180 PLN za dobę. W 10 dni mają skończyć. Całe tynki robota i materiał około 25tys wyjdzie.

    Tak se patrzę to przynajmniej 50% składu moich ekip, mają za sobą długie, jak na młody wiek, pobyty w zakładach penitencjarnych teraz boom budowlany pozwala im nieźle zarabiać przynajmniej to dobre

    Osadzałem puszki na gips. Początki dosyć upierdliwe ale z każdą kolejną coraz lepiej szło. Że też nie wymyślili nic lepszego niż gips..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-07-17_215225.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	432608  

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Za wcześnie chwaliłem tynkarzy. Tak się gorączkowali jak prądu nie mieli a potem piątek ich nie było poniedziałek nie było a dziś o 11 się zwinęli. Rzekomo jakaś część w maszynie poszła. Jutro mają zacząć od rana. Zacieraczka też im wcześniej padła... Jeden z nich to alkomat i mam zastrzeżenia do przebiegu prac ale poczekajmy jeszcze...
    Na piwnicę już ich nie biorę niech kończą te ściany i sufit i się zwijają....

    Prz najmniej inne ekipy robią b. Dobrze. Elewacja, dekarze na tarasie i ogniomurki na dachu wszystko pięknie idzie.
    Dziś z Bartasem montowałem anemostat w kuchni i rurę kanalizacji. Ogarnelismy trochę porządek na budowie bo trochę się bajzel zrobił, rzeczy za szybko się toczą momentami.
    Chcę skończyć te tynki i elewację potem jak mam nadzieję będzie już łatwiej...

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Elewacja skończona prawie. Razem 33 tys... Bosz...

    Tynkarze w środku, jutro mają skończyć. Prawie się pobili kilka dni temu.

    Agregat prądotwórczy jutro oddaję,
    Się człowiek nadenerwował.
    Dekarze pokryli taras styropianem i papą. Umówiłem ich do ułożenia styropianu pod podłogówkę.
    Po powrocie z wakacji z żoną ułóże rurki a 20 sierpnia ma być spec od wylewki.
    Jakość tynków szału nie ma i ciągle od nich słyszę że każdy szpachluje.

    Czuje zmęczenie materiału. W ch. Kasy poszlo masa załatwiania i trochę nerwów
    . Jutro zwijają się tynkarze, sprzątne wokoło. Na tydzień budowę zamykamy i wio nad morze.

    Póki co nauczyłem się że nie ma co się martwić pierdółami.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 01-08-2019 o 15:19

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tynki i elewacje skończone.
    W kolejce czeka podłogówka, wylewka, rekuperator, hydraulika, kocioł gazowy, ogrodzenie. Masa roboty. Teraz trochę wolnego i wracamy do działań za tydzień. Póki co wydane 288 tysięcy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-02_193712.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	433222   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-02_193700.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	433223   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-02_193622.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	433224   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-02_193630.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	433225   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-02_204845.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	433226  


  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wracamy na budowę po kilku dniach spędzonych nad morzem. Piękne to nasze morze zawsze urzeka...

    Kupiłem rurki do podłogówki capricorn. Jutro układamy.
    Był gość od wylewek omówić co i jak. Jutro przywiozą 24 Tony piasku 0.2 płukany.
    Majstry ładnie położyli styropian pod podłogówkę.

    Wkopali skrzynkę elektryczną. W porę przyjechałem bo już mieli ją źle wkopaną...

    Tynki schną zaczynają b. Ładnie wyglądać. Złe pierwsze jakości tynkowania ścian zupełnie minęło.

    Dachowcy ostatecznie dokończyli daszek hehehe... Nie spieszy im się ale wygląda robota na rzetelnie wykonaną.

    Za to na tarasie cześć elewacji pomalowana nierówno będę chciał poprawki od majstrow.

    Niebawem kolejny ważnych dzień. Wstawią Drzwi.
    Wchodzimy w etap instalacji.
    Wod kan, co, podłączenie reku.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 13-08-2019 o 21:54

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kolejny tydzień za nami.
    Dziś się sporów działo. Z rana przywieźli 24 Tony piasku na wylewkę. To już drugi transport bo pierwszy nie był w stanie się rozładować łódką. Przyjechał też cement 74 worki Lafarge standard.

    Około godziny 13 nad miastem było spore oberwanie chmury. Po raz 3 czy czwarty piwnica została zalana wodą z okolicznego chodnika. Majster zaproponował żebyśmy Wezwalismy straż. Fajne uczucie mieć takie wsparcie na telefon. Byli po 15 minutach. Wypompowali wodę z piwnicy.

    Druga część piwnicy też zalana. Tu z kolei leciało z rury spustowej obsługującej cały dach. Dekarz zamiast odprowadzić metr od ściany zostawił ucięte równo ze ścianą. Wszystko caluśkie poszło pod dom. Ściana piwnicy mocno przesiąkła tak że na podłodze z 5cm było wody. I mi przez telefon pier. Doli że mi o tym mówił. To kur. Wa ja mam takie rzeczy pamiętać i robić .

    Trzeci atak wody nastąpił z tarasu. Nie zakryty otwór drzwi tam zacinało deszczem który wlazł na podłogę piętra, kanałami stropu rozeszło się na boki i sufit na parterze w dwóch pomieszczeniach przesiąkniety. Wyschnie.

    Był gość z urzędu dróg. Mają zrobić nasyp albo zmienić pochylenie chodnika coby rzeczka więcej do mnie nie płynęła po ulewach...

    Wczoraj z moją drugą połówką robiliśmy podłogówkę. Nawet nieźle nam poszło jak na pierwszy raz. Oprócz tego ułożylismy odpływ wanny i wodę do wanny. Normalnie fachury

    Dziś z majstrem Bartasem ułożylismy resztę pętli podłogówki. W sumie będzie na piętrze 4 obiegi a na parterze 6. Każdy około 83m. Tylko w łazience ma około 63m. Układ ma być zrównoważony a to że łazienka ma krótszy nawet dobrze bo będzie cieplejsza. Taki jest przynajmniej założenie.

    Majstra od posadzki na wtorek przełożyłem aby w poniedziałek móc pętle sprawdzać cisnieniem. Dziękował mi że może zrobić sobie wolny dzień bo tyrają do 22...

    Trochę zaburzeń ale generalnie pozytywnie.
    Pozdrawiam z weekendu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-16_221716.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	433635   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-16_221637.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	433636   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-16_221614.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	433637  
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 16-08-2019 o 22:40

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Przyjechał też cement 74 worki Lafarge standard.
    Czemu "wieloskladnikowy" co jest łagodną nazwą dla "cement z tanimi wypełniaczami" a nie CEM I? U mnie ekipa twierdziła, że tylko i wyłącznie CEM I 42,5. A, i piasek kopalniany koniecznie. Inni jeszcze doradzają na wylewki dodanie drobnego żwiru.


    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Wszystko caluśkie poszło pod dom. Ściana piwnicy mocno przesiąkła tak że na podłodze z 5cm było wody.
    Tiaaaa.

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Jak jest grunt suchy to o jakiej hydroizolacji piszecie. Nie jest taka potrzebna. Conajwyżej przeciwwilgociowa.
    Setki tysięcy domów w Polsce podpiwniczonych , jest z bloczków wlasnie i jakoś wilgoć tam nie stoi a izolacja kiedyś była kiepska jeśli wogole.
    I co ulewa to straż pożarna z wielu piwnic wypompowuje wodę.
    Warunki hydrologiczne nie są dane raz na zawsze. I nawet, jak wody w badaniach geotechnicznych nie było, to którejś wiosny może być powyżej posadowienia ław.
    Wypompowuje ale wiesz czemu? Przecież nie przez słabą izolację ścian...
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-08-2019 o 22:44

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A co chcesz od tego cementu? Cement jest cement a ten mój do tanich nie należał. A piasek mam kopalniany płukany 0.2mm. Prosto z wyrobiska aż się chciało w niego wskoczyć xd


    No i co chcesz udowodnić z tą wodą... Przecież nikt normalnie nie kieruje spustu pod dom tak jak ja to miałem... Inaczej nie widzę możliwościami aby ściana tak namokła że zalewa podłogę

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    A co chcesz od tego cementu? Cement jest cement a ten mój do tanich nie należał.
    Cement cementowi nie równy.
    Słaby jest - 32,5 R a porządny CEM I ma 42,5 albo lepiej. Nie sztuka kupić byle co drogo.
    Wiesz co kupiłeś?
    klik
    Klinkier cementu portlandzkiego 65-79%
    Porównaj z tym
    Klinkier portlandzki 95-100%

    Czyli zamiast 100% cementu kupiłeś 79%. Zapłaciłeś też za popiół ze spalania węgla - do 35%.

    A dlaczego nie powinno się tego używać do wylewek? Bo popioły są radioaktywne. Oczywiście w normie, ale po co sobie szkodzić? Ludzie stosują papy antyradonowe, żeby radonu z gruntu nie wpuścić do domu, a Ty tuż pod nogi dajesz popioły.
    Tutaj masz wyniki badań
    pl - to sam popiół lotny
    pl-00 - to beton na cemencie bez dodatku popiołu
    pl-20 - 20% popiolu
    pl-30 - 30%.




    Tynki też masz 53% bardziej radioaktywne, niż na cemencie bez popiołów?

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    No i co chcesz udowodnić z tą wodą... Przecież nikt normalnie nie kieruje spustu pod dom tak jak ja to miałem... Inaczej nie widzę możliwościami aby ściana tak namokła że zalewa podłogę

    Jak widać zalewa piwnice przez ściany. A twierdziłeś, że to niemożliwe.
    I myślisz, że ci co im zalewa nie pociągnęliby rury dalej, gdyby to rozwiązywało problem?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PromieniowanieBetonu.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	433638  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-08-2019 o 08:08

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zalewa piwnice przez ściany bo ktoś skieruje rzekę w taką ścianę. Nie jest to normalne i nie kwalifikuje się do rozmowy o izolacji wilgiciowej piwnicy. Tu trzeba rzekę skierować gdzie indziej a nie izolować piwnicę.

    Cem 2 jest powszechnie stosowanym materiałem na wylewki właśnie. Nie ma się czym podniecać. Dziś szkodzi cukier jutro dorsze a pojutrze brokuły.

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Sciana piwnicy nie ma prawa przepuszczac wody nawet jak rzeka przez nia plynie.
    Nalezysz do tych co sie chwala ze 100m2 pownicy za 30tys zrobili bo po co piasekiem zasypywac a potem znajdujesz 3powody czemu jest woda tylko ze zaden nie jest tym prawdziwym :d

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Sciana piwnicy nie ma prawa przepuszczac wody nawet jak rzeka przez nia plynie.
    Nalezysz do tych co sie chwala ze 100m2 pownicy za 30tys zrobili bo po co piasekiem zasypywac a potem znajdujesz 3powody czemu jest woda tylko ze zaden nie jest tym prawdziwym :d
    Dobrze się czujesz?

    Co do reszty to Ściana ma być zaizolowana wg występujących warunków. Jak ktoś ma korzystne warunki to nie robi izolacji przeciwwodnej tylko przeciw wilgociową.

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Dobrze piwnicy nie robilem.
    Warunki warunkami, wystarczy pare dni porzadnych deszczow (a w tym roku bylo juz takich okresow burzowych kilka) i woda jest tak wysoko i jest jej tyle ze te warunki sa malo wazne.
    Nie bulwersuj sie, znam kilka przypadkow gdzie warunki sa super, a piwnica co 2-3lata zalana ze trzeba wode pompowac, a wilgotne sciany saco chwile

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Cem 2 jest powszechnie stosowanym materiałem na wylewki właśnie. Nie ma się czym podniecać. Dziś szkodzi cukier jutro dorsze a pojutrze brokuły.
    Śmieciowe jedzenie też jest powszechnie stosowane. Co nie znaczy, że ktoś szanujący swoje zdrowie je stosuje. U mnie na budowie nie pojawił się cement popiołowy. Ani pustak żużlowy. Nie jadam jedzenia śmieciowego. Ale oczywiście nie każdy musi mieć na uwadze zdrowie swoje i swoich bliskich.

    Tyle, że czy cukier, czy brokuły, czy śmieciowe jedzenie - możesz z nich zrezygnować na pstryk.
    Tynków i wylewek nie wymienisz na pstryk. I nie kosztują 9,99zł.

    I w imię czego? Oszczędności złotówki na worku cementu?

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Naczytasz bajek o szkodliwości takiego cementu i to powielasz. Jeszcze sugerujesz że nie dbam o swoją rodzine.
    Gruba przesada kolego. Temat rzekomej szkodliwości cem2 proszę kontynuuj gdzie indziej.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zrobiona podłogówka, 10 obiegów, każdy około 85metrów, układanie to czysta przyjemność
    Ekipa od wylewek wczoraj o 22:30 odjechała ....najfajniejsza ekipa jaka dotąd u mnie była...pewnie za sprawą dwunastolatka który garnął się do roboty jak szalony, pytał , wszystko wiedział. Niezły aparat 165m2 położyli w dwa dni. Część parteru zrobili ze specjalnego białego cementu ( 40 pln za worek ! ) , tylko taki był na składzie a koniecznie chcieli skończyć gdy się pierwsza partia cementu skończyła. Trochę worków zostało mogę z tego zrobić jakiś tynk w piwnicy albo donice...śmiali się że z Dubaju cement...
    Ważny etap za nami....w sumie było to łatwe, i tanie, w porównaniu z innymi pracami ...
    Mówią że jak jest już podłoga to bliżej niż dalej...jeny mi się wydaje że jest już bliziutko
    Trzeba lać te podłogi a szczególnie taras...na tarasie miał być szlam i na to gres ale myślę o czymś prostszym w robocie niż gres, może nałożyć na to polimocznik...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1566453001104.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	433835   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190822_072636.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	433836   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-22_000611.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	433837   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-22_000005.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	433838   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-21_235755.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	433839  


  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziś zamontowali drzwi, firmy Wikęd.
    Polewamy posadzkę balkonu aby ją wzmocnić.
    Kupiłem mapei szlam cementowy do tej posadzki. Na to gres i powinno być szczelnie...
    Buda socjalna pojechał do nowego właściciela.
    Niebawem podziekujemy też i toalecie toitoi.
    Trzeba dokończyć instalacje, kupić rekuperator, podłączyć toaletę, zrobić podejścia wody, z systemu hep2o, bardzo sprytny system gwarantujący łatwe i pewne połączenie.
    Osadzić gniazdka i kontakty.
    Uwowilem gościa do przyłącza gazu. Uwowilem stolarza na za 2 miesiące... Takie mają terminy. Ma zrobić schody i kilka szaf w zabudowie.
    Być może podniesiemy z tyłu działkę... Aby nas nie zalewalo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-27_190707.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	103,8 KB
ID:	434016   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-08-27_190650.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	434017  

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Sciana piwnicy nie ma prawa przepuszczac wody nawet jak rzeka przez nia plynie.
    Nalezysz do tych co sie chwala ze 100m2 pownicy za 30tys zrobili bo po co piasekiem zasypywac a potem znajdujesz 3powody czemu jest woda tylko ze zaden nie jest tym prawdziwym :d
    Dokładnie. Tym niemniej niech się chłopak cieszy, bo też go na swój sposób rozumiem.
    Nie ma tak w budowlance, że dobrze i tanio.

    Z tą piwnicą Janek to będziesz miał już zawsze problem, a jak ochłoniesz to wydasz jeszcze sporo kasy na rozwiązania, które ograniczą trochę jej zalewanie.

    Do tematu Twojej elektryki też jeszcze wrócimy

    Co do cementu na wylewkę z miksokreta to tu bym się nie przejmował. Wszystko dziś ma właściwości promieniotwórcze, od silikatów przez Porotherm, aż do wg mnie najgorszego w tej kwestii betonu komórkowego.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Co ty nie Powiesz z tą piwnicą.
    Nikt na osiedlu całym i w sąsiedztwie nie ma problemu z wilgocią w piwnicy. A dwaj mądrale twierdzą że każdą piwnicę trzeba zabezpieczać tak aby zatrzymać rzekę Napierającą.
    Do aut małolitrażowych też muszą być hamulce jak w formule 1?
    I jeszcze to bajanie o rzekomo spiepszonej elektryce i wieszczenie problemów... Normalnie fachura internetowy co ze szczątków informacji widzi cały obraz.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony