dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dobudowa do domu drewnianego.

    Dzień dobry, chciałbym uzyskać opinie na temat dobudowywania się do domu drewnianego. Posiadam działkę budowlaną z wolnostojącym domkiem około 37 metrów kwadratowych. Ściany podwójnie deskowanie, zdrowe drewno, dach również (położona papa). Mam wstępny pomysł, aby dobudować około 70 metrów. W starym domu chciałbym zrobić kuchnię, jadalnię oraz pomieszczenie gospodarcze/ spiżarnię. Chciałbym pociągnąć tam podłogówkę (w tym momencie jest tam podłoga drewniana na legarach, jest miejsce na położenie ocieplenia i wylewkę. Jedynym minusem wydaje mi się dość mała wysokość dachu przy ścianie (dach jest dwuspadowy), wysokość ta to około 225 cm, ale myślę, że jest to problem do rozwiązania. Chciałbym poznać wasze opinie na temat opłacalności wykorzystania istniejącego budynku, wiem, że będę zmuszony zapłacić za projekt indywidualny, ale raczej byłbym zdecydowany na jego kupno nawet w przypadku budowy zupełnie nowego domu. Co do informacji ważnych, chciałbym wybudować się z porothermu i wszystko ocieplić 20 cm styropianu (w zależności od obliczeń przy projektowaniu) oraz w miejscu starego budynku zrobić elewację z cegły z piaskowca. Z góry dziękuję za wszystkie opinie i rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście mam świadomość, że czeka mnie dodatkowy koszt za inwentaryzację istniejącego budynku i że najlepiej na moje pytania odpowie architekt i projektant, zależy mi tylko na opinii kogoś, kto ma podobne doświadczenia, lub wiedzę w tym temacie, czy warto dobudowywać się pod kątem kosztów.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak wygląda fundament? Izolacja od spodu? Jak planujesz to ocieplić?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Nie rozumiem z tą wysokością dachu 225cm. tyle amsz na strychu do dachu czy na parterze do sufitu?

    Czy warto to kwestia stanu w jakim to jest. Jak jest w idealnym to może warto, jeżeli ściany są cokolwiek zniszczone to raczej nie warto. Zyskujesz teoretycznie ściany w stanie surowym na 37m2 budynku........... i dach ale masz utrudnione prace , musisz celować w ściany podłogi sufity to zawsze podraża robotę.

  5. #5

    Domyślnie

    Elfir, fundament wygląda na zdrowy, nie badałem wilgotności. Myślę że dobrze byłoby wysypać warstwę keramzytu, albo wylać po prostu beton i pomiędzy legarami dać styropian 10 cm.
    Co do wysokości przy dachu, to dach jest pod kątem 45 stopni i ciężko mi to wyjaśnić bez rysunku, ale dobudowana cześć miałaby się łączyć z istniejącą przy ścianie gdzie jest właśnie wysokość 225 od podłogi do dachu, ale nowa część byłaby wyższa i nowy dach niejako częściowo by "nakrył" prawą cześć dachu istniejącego.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dobudowa.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	423894

    Tak to planujesz?

  7. #7

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia.

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć temat. Odbudowa wyglądałaby tak jak narysował jajmar, ale byłaby nieco niższa i przedłużyłbym jej zadaszenie do dachu istniejącego budynku. Dodam jeszcze, że istniejący domek jest usytuowany w granicy działki. Wiem, że taka odbudowa może powodować pewne komplikacje, ale przy budowie nowego domu koszt wyniesie 300 - 400 tysięcy, a tutaj byłby na pewno dużo niższy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony