dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Nie, nie
    Kolega @ gnago
    podał przykłady do samodzielnego montażu, więc zapytałem jak to zamontować nie będąc instalatorem. To wszystko.
    Tak jak napisałeś.... ani gwarancji, ani pewności że to będzie działać

  2. #22
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    Nie, nie
    Kolega @ gnago
    podał przykłady do samodzielnego montażu, więc zapytałem jak to zamontować nie będąc instalatorem. To wszystko.
    Tak jak napisałeś.... ani gwarancji, ani pewności że to będzie działać
    Już pomyślałem , a to bardzo duże wyzwanie by od początku do końca zrobić sobie kolektory pionowe.Wybacz ale naprawdę mi się to nie podoba , a to ,że pionowe i jakieś tam inne zabezpieczenie bo nie zachowują konta nachylenia nie wiele mnie przekonuje.Dobry UPS dla podtrzymania pompy solarowej i finito.pzdr. Mądre usytuowanie względem stron świata i odpowiednie dopasowanie do potrzeb rodzinnych to już sukces.

  3. #23

    Domyślnie

    Dzień dobry, napiszę w tym wątku by nie zaczynać kolejnego, mój plan jest podobny, chce zamontować kolektory typu heat pipe na elewacji budynku, a dlatego na elewacji gdyż nie mam możliwości montażu na dachu, zakupiłem używane jak i nowe leżaki magazynowe kolektorów sygnowanych marką Promag ,, oprócz tego "napisu " nie ma żadnej specyfikacji, szukając instrukcji montażowej tej firmy nie znalazłem niczego wiec chce dopytać Was o kilka szczegółów montażu, zastanawiam sie dlaczego większość producentów proponuje montaż pod kontem 15-55" czy jest to dyktowane lepszym uzyskiem ( kont padania promieni słonecznych ) czy chodzi tutaj o prace rurki ciepła ? czy montowanie całkiem pionowo zaburza parowanie i powrót skroplin z kondensatora na dno rurki ? oraz drugie pytanie dotyczące pasty termoprzewodzacej, natrafiłem na polecaną pastę GD900 zamiast "zwykłej " silikonowej ale czy jest jeszcze inna pasta nad która warto sie zastanowić? ? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Przemekmurator ; 22-01-2023 o 09:56

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Kąt jest wymagane m.in. ze względu na pracę HeatPipe
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz, tak tez myślałem ze pionowy montaż zaburza przepływ par i skroplin ,, czyli minimalne przewidywane nachylenie przez producenta musi byc uwzględnione przy montażu , w mojej sytuacji będzie to 55"
    Chciał bym jeszcze dopytać o pastę termoprzewodzącą , jest ona bardzo ważna wiec raczej tu nie będę szedł w oszczędności a w jakość oczywiście w rozsądnej cenie , czy mogę prosić o poradę jaka pastę zastosować ?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Nie porównywałem past. Ja bym kupił od Viessmanna i ewentualnie zobaczył kto to dla nich produkuje.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  7. #27

    Domyślnie

    Dzień dobry , minęło kilka dni, w tym czasie obdzwoniłem kilka większych firm żeby zapytać u źródła i powiem szczerze ze jestem przerażony poziomem wiedzy osób z którymi rozmawiałem ,, być może trafiłem na marketingowców a mądre głowy nie służą do odbierania telefonów , mam nadzieję że sa tam w ogóle jakieś mądre głowy ,,
    kilka przykładów,,,
    1.
    JA - Dzień dobry czy oferowane przez Państwa kolektory HP można montować pionowo na elewacji
    Firma - tak można
    Ja - w instrukcji producent podaje że montaż dopuszczalny jest w zakresie 15-55"
    Firma - aaa, no to jak tak pisze to nie można ,,,

    2.
    Ja JA - Dzień dobry czy oferowane przez Państwa kolektory HP można montować pionowo na elewacji
    Firma - tak można
    Ja - w instrukcji producent podaje że montaż dopuszczalny jest w zakresie 15-55"
    Firma ... moment zaraz spytam ,,,,, tak można nie można montować do góry nogami , w sensie kolektorem zbiorczym w dół

    3.
    JA - Dzień dobry czy oferowane przez Państwa kolektory HP można montować pionowo na elewacji
    Firma - tak można
    Ja - czy nie zaburza to pracy rurki ciepła w której jest ciecz niskowrząca
    Firma - jaka ciecz ? tam nic nie ma .. dlatego dobrze grzeje

    Dramat to mało powiedziane

    W nowym tygodniu berdę starał dodzwonić sie do dużych firm ,,,

    Co do pasty to tez poszperałem i oczywiście wybór jest ogromny od zwykłych za gorsze do niezwykle drogich za kilka gram
    ale, szperając znalazłem firmę - jeszcze sie nie kontaktowałem z nią
    czy ktoś słyszał o tej paście lub o firmie
    http://www.projprzemeko.pl/kolektory...zewodzaca.html

    Pozdrawiam

    Edycja

    Więc (szarpany) niepewnością wykonałem dwa telefony do światowych producentów kolektorów ,,, całkiem inna rozmowa , fachowa , a odpowiedz na moje pytanie ,, tak mogą być zamontowane na elewacji nie jest to problemem ,, zalecany kont jest podany dla optymalizacji uzysku ... dla mnie temat wyczerpany
    zostaje sprawa pasty termoprzewodzącej
    Ostatnio edytowane przez Przemekmurator ; 27-01-2023 o 09:21

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony