dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Kocioł gazowy...

    Witam.

    Co sądzicie o takim rozwiązaniu w domku o powierzchni 170 m2 i kubaturze 600 m3:

    1. kocioł gazowy kondensacyjny ECOSMART 24 RFFI TANK ARISTON

    i do wspomagania:

    2. Termokominek Lechma PL-190 15 KW.

    ??

    Pozdrawiam.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  2. #2

    Domyślnie

    Kocioł kondensacyjny - ogrzewanie niskotemperaturowe, termokominek - ogrzewanie wysokotemperaturowe. Moim zdaniem rozwiazanie nie najszczęśliwsze.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Nie zgadzam się, bo oba systemy mogą współpracować, ale ważna automatyka+bufor+mądra instalacja+mądry instalator. U mnie i wielu ludzi taki twór pracuje, tyle że zamiast kominka mam wejście dla kolektorów słonecznych.

  4. #4

    Domyślnie

    czy lepiej zakupić zwykły piec gazowy i lepszy kominek. Taki piec kondensacyjny jest znacznie droższy i dogrzewając kominkiem, tylko wydłużymy czas zwracania sie różnicy jaka jest przy zakupie.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    czy lepiej zakupić zwykły piec gazowy i lepszy kominek. Taki piec kondensacyjny jest znacznie droższy i dogrzewając kominkiem, tylko wydłużymy czas zwracania sie różnicy jaka jest przy zakupie.
    No właśnie pytanie czy kominek ma być w miare podstawowym źródłem ciepła czy też dodatkowym. Jeśli podstawowym to po co ładować kasę w coś co będzie działało raz na jakiś czas? Zwrot kosztów kondensata wydłuży sie do nawet 15 lat (a średnia żywotność kotła to ok. 8 lat).Swoją droga po co wtedy w ogóle ładowac się na gazówkę?Nie lepiej elektryczny?Duzo taniej i bez dodatkowych instalacji (komin,wymiennik) i odbioro-przeglądów.
    Inna sprawa jeśli gazówka ma chodzić często/gęsto to lepiej zainstalować dobra gazówkę i słabszy/tańszy kominek.
    Jeśli chodzi o urządzenia przez Ciebie proponowane to są one raczej z niewysokiej półki jakościowo-cenowej.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Dobrze niech kupi makarona, to serwis zarobi

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ojej przepraszam -zapomniałem o Tobie...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #8

    Domyślnie

    A co powiecie o zastosowaniu kotla Imergas'a zeus mini dla domu 100 m2. Pobor C.W.U w łazience i kuchni.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie nie widzę nic o termecie (czyżby był gorszy ? nie wierzę ) gdzie u was patriotyzm? A w kwesti formalnej jeżeli inwestor ma dużo kasy to niech robi 2 układy wyda na zabezpieczenia i drogi kocioł z płaczem wodnym 7000zł a potem zapali sobie w kominku okazjonalnie 5 razy w roku jak minie mu ochota a i cena dzrzewa będzie wysoka .Moim skromnym zdaniem powinien kupić kominek zwykły i cieszyć się okazjonalnym zapaleniem w nim za 1,3 ceny

  10. #10

    Domyślnie

    Grzesiek nie zgadzasz sie ze mną, a w poście piszesz, że zamiast kominka masz kolektory-czyli źródło niskotemperaturowe. Kurde znów nic nie rozumiem.

  11. #11

    Domyślnie

    Wszystko OK, tylko kominek bierz min 18 kW a nawet 24 kW. Niech moc będzie z Tobą.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Wszystko OK, tylko kominek bierz min 18 kW a nawet 24 kW. Niech moc będzie z Tobą.
    dobre

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Jeżyk od kiedy kolektory słoneczne są źródłem niskotemperaturowym? One są źródłem odnawialnym, ekologicznym.
    Mogą współpracować z takim systemem ogrzewania, musisz wiedzieć że kolektory ładują wężownicą glikol o temperaturze 120 st. C średnio w lecie, a kominek do 100 st.C.
    Gdyby kolektory dawały niska temperature to były by w stanie podgrzać np. ciepłej wody.

  14. #14

    Domyślnie

    Qde, czyli jak nie od makaroniarzy, to jaki polecacie kocioł, bo chciałbym też palić w kominku, ale na pewno nie będzie to często i gęsto - bo długo pracuję, więc może co drugi dzień rozpalę sobie, lub przez weekend, a jak będe miał czas to chciałbym jak najwięcej palić, bo koszty idą w dół, ale nie wiem jaki ten kocioł, jakiej firmy, może termet ? Ulrich'a z tego co wiem to nie za bardzo polecają, Viessmann, nie wiem, teraz ceny trochę obniżyli, qcze co wybrać ?
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Viessmann jednak najlepszy-jesli chcesz tak grzać.Ale jeśli idzie o kominek możesz sobie droższe i lepsze wersje odpuścić.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli proponujesz zainwestować w Viessmana, a co do kominka z płaszczem wodnym, to nie ma za bardzo co przepłacać ?. Zastanawiałem się na kominkiem z Lechmy (3000 zetów).
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  17. #17

    Domyślnie

    Sorry Grzechu - miałem cieżki dzień

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    Czyli proponujesz zainwestować w Viessmana, a co do kominka z płaszczem wodnym, to nie ma za bardzo co przepłacać ?. Zastanawiałem się na kominkiem z Lechmy (3000 zetów).
    Jeśli masz bazowac na gazówce to kup coś bardzo dobrego(np właśnie viessmann),bo kominek ma być tylko dodatkiem - czyli nie musi być wysokiej klasy(np lechma).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Słuchaj Małego, bo wielce prawi
    Kocioł ma być porządny, a kominek bez większego znaczenia - to dodatek i tylko kawał puszki z żeliwa czy stali.

  20. #20

    Domyślnie

    Prozaiczne pytanie, co ma w sobie wiessman czego inne nie mają za połowę ceny ?dyletant.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony