dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Jaką macie temperaturę wokół okien?

    Cześć,
    Jaką macie temperaturę wokół okien?

    Pytam ponieważ pomierzyłem temperatury u siebie i nie jestem z nich zadowolony. Zawsze mam wrażanie że mam za zimno w mieszkaniu i ciągnie od okien. Pomiary robiłem m-c temu, gdy na zewnątrz było -11°, w mieszkaniu 19-22°. Poniżej załączniki ze szczegółami.

    Najgorzej w salonie, ponieważ mam dwa narożne okna balkonowe. Im niżej okna tym niższa temperatura. Ktoś we wcześniejszym poście napisał że na samym dole ma 19°, u mnie nie jest to do osiągnięcia w żadnym punkcie.

    Drugie newralgiczne miejsce to sypialnia, ponieważ łózko mam ustawione przy oknie i śpimy głowami w stronę okna. Zdarzało mi się wstać z rano z katarem :/ Tu widać różnice pomiędzy prawa a lewą stroną o 5,5°. Tu może błąd pomiaru, ponieważ dziś przy 4° na zewnątrz, w tych miejscach miałem 17,1° po obu stronach.

    Okna były regulowane jakieś 2 m-ce temu. W salonie kilka lat temu uzupełniałem piankę na dole okien, ponieważ nie było jej w ogóle!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon.jpg
Wyświetleń:	778
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	424058Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sypialnia.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	424059Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	424060Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3pok.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	424061

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam. Mam ten sam problem. Nawet dzisiaj napisałem posta w tym temacie. Ja mam okna troszkę starsze ale ewidentnie słaby montaż.
    Ja w kuchni w jednym miejscu dokładnie rogu mam taką masakrę że czuję przepływające powietrze i tam jest temp. mniejsza nawet o 10 stopni. Ja będę chyba odkuwać okno i spróbuje zrobić coś w formie ciepłego montażu. zrobię opaskę ze styropianu pustki uzupełnię pianą a z zewnątrz obrobią mi jak będą ocieplać dom. Nie widzę innego wyjścia z sytuacji.
    Czy może ktoś doradzić ile odkuć okna i czy wystarczy zrobić opaskę max ile się da wokół ramy czy trzeba robić z zakładką na okno bo może się okazać że będzie wiało między ramą a styropianem ?

  3. #3

    Domyślnie

    We wszechogarniającej modzie na duże przeszklenia i narożne okna, tutaj jest głos wołającego na puszczy, który wyjaśnia te kwestie na podstawie obliczeń:

    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-projektowanie-komfortu-cieplnego-[31min]-wp106

  4. #4

    Domyślnie

    Te dwa grzejniki na ścianach są tak jak u mnie, a okna pomiędzy nimi są w samym rogu.
    Mój developer taki piękny ...

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie Cię to nie pocieszy, ale wiele domów tak się teraz buduje i jak widać z tego tematu, nie jesteś sam z tym problemem. To co ładne nie zawsze jest komfortowe. W Twoim przypadku na pewno pomogłyby grzejniki kanałowe zlokalizowane pod tymi narożnymi oknami balkonowymi.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak postawie termetr na parapecie to pokazuje 1.5-2C mniej niż ten sam termometr postawiony na srodku pokoju na stole. Wszystkie pomieszczenia tak samo, ale ja robilem ciepły montaż okien.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    ja robilem ciepły montaż okien.
    Czyli montaż na taśmy czy montaż w warstwie ocieplenia? Bo pojęcie "ciepły montaż" nie występuje oficjalnie i może oznaczać jedno albo drugie.

  8. #8

    Domyślnie

    Montaż z tasmami. Montaz w warstwie ocieplenia to chyba jeden z najbardziej nieekonomicznych pomysłów jaki można mieć przy budowie domu i nigdy sie nie zwroci nawet w polowie.

  9. #9

    Domyślnie

    jeśli chodzi o okna balkonowe, tam gdzie przy podłodze temp jest w granicach 10*C to problemem jest brak ciągłości izolacji podłogi z płyta balkonową. Izolacja podłogi kończy się przy oknie, a okno jest posadowione bezpośrednio na murze. gdyby okno było posadowione na jakimś poszerzeniu a np. styropian dochodził do tego poszerzenia zarówno od strony pokoju jak i balkonu, nie byłoby tak źle. Niestety developerzy tak nie budują i robią mostki na maxa w tej okolicy okna.


  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Na zewnątrz lekko poniżej zera. Montaż z taśmami.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taras.jpg
Wyświetleń:	2663
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	424164  

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Montaż z tasmami.
    Ale taśmami-taśmami czy taśmami rozprężnymi? Bo to różne technologie.

    Cytat Napisał dagoth
    Pytam ponieważ pomierzyłem temperatury u siebie i nie jestem z nich zadowolony. Zawsze mam wrażanie że mam za zimno w mieszkaniu i ciągnie od okien.
    Problem typowy dla mieszkań i ogólnie budownictwa deweloperskiego. Dewelopera nie przypilnujesz.
    Też tak mam, najgorzej przy oknie narożnym - w miejscu styku profili pod parapetem wyraźne podmuchy zimnego powietrza z zewnątrz. Próby uszczelniania powierzchu oczywiście nie były w stanie wyeliminować problemu. Bez odkucia i poprawnego montażu okna od nowa, pozostaje tylko nauczyć się żyć z tym problemem. Balkony same w sobie są mostkami termicznymi i tego już się nie poprawi.
    Jest jeszcze problem konstrukcji samego okna i okuć - u mnie zawiasy są najzimniejszą częścią okna, kondensuje się wilgoć i ogólnie niefajnie to wygląda. Z tym że ja temat mogę trochę już olać, bo liczę na budowę domu, tam już będę miał okna z ukrytymi zawiasami (cieplej i łatwiej o utrzymanie czystości) i będę mógł przypilnować poprawnego ciepłego montażu.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    …. z ukrytymi zawiasami (cieplej i łatwiej o utrzymanie czystości)....
    Łatwiej ? Czy może po prostu syfu nie widać bo zakrywa je skrzydło ?
    Cieplej ? Ciekawa teoria

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Łatwiej ? Czy może po prostu syfu nie widać bo zakrywa je skrzydło ?
    Cieplej ? Ciekawa teoria
    Dokładnie tak. Profil z wierzchu szybko oblecisz szmatką... a na wystający zawias już się nadziejesz, plus zakamarki na łączeniach zawias skrzydło i zawias framuga bez sensu nawet próbować to czyścić a zawsze widoczne. Trzeba ułatwiać sobie życie. Wewnątrz okien syf jest zawsze, szczególnie przy WG - z tym już nie ma jak walczyć niezależnie od konstrukcji.
    Macałem okno z ukrytymi zawiasami, raczej też nie żaden cud, ale ręką nie wyczułem żeby profil w miejscach zawiasów był chłodniejszy. Natomiast w tym samym czasie u mnie zawiasy były wyraźnie lodowate w porównaniu do reszty ramy. Więc dla mnie różnica cieplej/zimniej... detal, ale mnie osobiście irytujący.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Łatwiej ? Czy może po prostu syfu nie widać bo zakrywa je skrzydło ?
    Cieplej ? Ciekawa teoria
    Przy zawiasie krytym uszczelka ładnie przylega całym obwodem do profilu.
    Przy tradycyjnych jakoś ten zawias musi przeciąć się z uszczelką. I z jednej strony pojawia się nieszczelność. Którą dmucha i brudzi się. Tak przynajmniej jest we wszystkich oknach jakie widziałem.
    Czy jest jakiś patent, żeby przejście zawiasu przez uszczelkę było szczelne?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "

    Montaż z tasmami. Montaz w warstwie ocieplenia to chyba jeden z najbardziej nieekonomicznych pomysłów jaki można mieć przy budowie domu i nigdy sie nie zwroci nawet w polowie.

    " ????????? ????????? ?????????????? ??????????? ???????????? ?[ A Ziemia jest ]- jak mozna takie brednie publikowac

  16. #16

    Domyślnie

    To napisz jakis jest koszt takiego montazu i policz ile zyskujesz zlotowek rocznie na ogrzewaniu, a na koncu policz za ile lat ci sie to zwróci.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    - jak mozna takie brednie publikowac
    Ile kWh zaoszczędzisz dokładając ładnych kilka tysięcy za montaż w warstwie ocieplenia w porównaniu z montażem zlicowanym z murem?? Jedyny sens ekonomiczny to może mieć przy domu pasywnym, bo dzięki tym nielicznym kWh (i zaoszczędzonym w innych miejscach) uda się zrezygnować całkiem z systemu grzewczego. Ale to raczej nie w naszym klimacie. Przynajmniej nie słyszałem. A nawet grzejącemu prądem z COP=1 te tysiące będą zwracać się ze 100 albo i 200 lat jak nie dłużej.

    Powiedz, o ile można zmniejszyć taki mostek?




    Zauważ, że na styku pakietu szybowego z profilem (po prawej stronie) temperatura jest znacznie wyższa, niż na styku profilu z murem (montaż zlicowany z murem, styropian elewacyjny nasunięty jakieś 3cm na profil okienny). Tu grosze są do ugrania za grube pieniądze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MontazOkna.jpg
Wyświetleń:	2727
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	424240  

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    jak mozna takie brednie publikowac
    To nie są brednie. Przy obecnych kosztach montażu w warstwie ocieplenia, koszt zwraca się po wielu, wielu latach. Można tego nie dożyć.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Zmieńcie nastawienie, czy wydajać kilkanaście/dziesiąt tyś na PC czy WM, zawsze szukamy uzasadnienia ekonomicznego?
    W moim przypadku montaż w warstwie ocieplenia był o 50-60% droższy niż ciepły poprawny montaż, z taśmami po obydwu stronach. To się nie zwróci. Zależało mi na wysunięciu okna - przy 30cm styro to jest ważne. Skrzynka z rolet nie przylega do ściany, wiec wyeliminowano mostek. Mam fajne szerokie wewnętrzne parapety i normalne zewnętrzne.
    Efekt; okno jest zimniejsze od ściany w punkcie styku z ramą. Najzimniejszą częścią jest rama okienna, Nie pojawia się wilgoć na oknach i wokoło. Nie ciągnie od okien.
    Dane: temp. na zewnątrz: -1, temp. wewnątrz: 23, temp. ramy 19-20, temperatura muru w okół okna 21.
    Ostatnio edytowane przez LDP05 ; 04-01-2019 o 12:14
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Zmieńcie nastawienie, czy wydajać kilkanaście/dziesiąt tyś na PC czy WM, zawsze szukamy uzasadnienia ekonomicznego?
    Wybieram najtańszą metodę dostarczenia mi potrzebnej użyteczności. Dlatego PV odrzuciłem. Dla WM z odzyskiem nie znalazłem tańszej alternatywy zapewniającej taką użyteczność.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony