dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    proponuje wszystkim tu specom od narzekajacych na drozyzne by sie przesiedli do trabantow i moskwiczy - bredne o wysokich kosztach co sie nie zwroca - wybudujcie sobie kurne chaty

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    wybudujcie sobie kurne chaty
    Nie zwróci się. Już taniej wyjdzie dom pasywny. Do tego jest niezgodna z WT, wiec nie da się jej zbudować. No i pewnie nie spełnia wymogów funkcjonalnych większości z budujących. A konia z rzędem komuś, kto pozna, czy montaż jest w warstwie izolacji, zlicowany z murem, czy nawet po środku warstwy muru.

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Mam fajne szerokie wewnętrzne parapety i normalne zewnętrzne.
    [...]
    temp. ramy 19-20, temperatura muru w okół okna 21.
    Uwierzę, jak zobaczę fotkę z termowizji albo chociaż pirometru, że przy tak głębokiej wnęce masz tylko dwa stopnie mniej przy styku ramy z murem. Chyba, że masz jakieś dogrzewanie tej wnęki.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    To napisz jakis jest koszt takiego montazu i policz ile zyskujesz zlotowek rocznie na ogrzewaniu, a na koncu policz za ile lat ci sie to zwróci.
    Ale ciepłego domu nie buduje się, żeby się zwrócił, tylko po to żeby było w nim ciepło. Czemu zaglądasz komuś do portfela i dyktujesz co i za ile ma kupować?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Uwierzę, jak zobaczę fotkę z termowizji albo chociaż pirometru...
    Oj niedowiarku, niby czemu miałbym konfabulować?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ok_balk_narożnik.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	424487
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ok_balk_p.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	424488

    Ściana
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	424489
    To są zdjęcia na podstawie których zrobiłem poprzedni wpis.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    W źle izolowanych domach również może być ciepło. Nie wiem skąd pomysł, że tylko w dobrze izolowanych może tak być (w tzw. ciepłych domach).
    Choć oczywiście koszty ogrzewania, będą diametralnie różne (tak samo jak i koszty początkowe).
    Każde polepszenie izolacji niesie za sobą koszty, które w pewnym momencie zaczynają wzrastać niewspółmiernie do zysków. Czyli każdy kolejna wydana złotówka przyniesie coraz mniejszy „zysk” na ogrzewaniu, przy pewnej wartości sprawiając że kolejne inwestycje tracą sens finansowy. Czyli nigdy nie zwrócą się, w postaci niższych kosztów ogrzewania.
    Opinia, że ciepły dom (w domyśle dobrze izolowany) buduje się po to by było w nim ciepło, lub wypowiedzi w stylu „bredne o wysokich kosztach co sie nie zwroca - wybudujcie sobie kurne chaty” to już jest kompletne oderwanie od rzeczywistości (nie uwzględniając powyższych informacji). Żyjemy w systemie kapitalistycznym, gdzie praktycznie wszystko ma przeliczenie na pieniądze. Nic dziwnego, że pojawiają się potem tacy frankowicze i wołają o pomoc …

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    We wszechogarniającej modzie na duże przeszklenia i narożne okna, tutaj jest głos wołającego na puszczy, który wyjaśnia te kwestie na podstawie obliczeń:

    https://www.bdb.com.pl/wyklady-prakt...1;31min]-wp106
    No niestety ale nikt tego nie dostrzega, tak samo z oknami dachowymi, ktore zwyczajnie nie nadaja sie do naszego klimatu.

    Czy zamontowanie okien w warstwie ocieplenia sprawi ze elementy pcv beda cieplejesze?
    Czy zmniejszy sie infiltracja?
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 08-01-2019 o 15:44

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adam333

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moda, modą ale najgorsze, że klient nie świadomy do końca na co się decyduje.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  8. #28

    Domyślnie

    Oczywiście, że nieświadomy. Klient patrzy na wizualizację i widzi śliczny domeczek z dużymi przeszkleniami i modnymi oknami narożnymi. A jak jeszcze na elewacji pojawia się dużo elementów drewnianych, to już pełnia szczęścia.

  9. #29

    Domyślnie

    Ale na co patrzeć? Przecież te symulacje to wierutne bzdury. Sam mam dwuszybowe drewniane okno 3x2.5 i przy -15C jakąkolwiek różnicę temp można wyczuć w odległości 10-15cm od szyby. A tutaj przy -20C 2 czy nawet na oko 3m od szyby nie ma komfortu? Przy oknach 3-szybowych o Uw dwukrotnie mniejszym? To są jakieś brednie. 6 zmarnowanych minut.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Oj niedowiarku, niby czemu miałbym konfabulować?
    Jestem mocno zdziwiony. Wszędzie, gdzie nie wygooglasz termowizji wnęki okienne to temperatury wnęki są dużo niższe. Nawet przy najlepszym montażu. Zwyczajnie ciepło z ogrzewania nie ma tam jak dotrzeć - tym ma trudniej, im głębsza wnęka.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jestem mocno zdziwiony. Wszędzie, gdzie nie wygooglasz termowizji wnęki okienne to temperatury wnęki są dużo niższe. Nawet przy najlepszym montażu. Zwyczajnie ciepło z ogrzewania nie ma tam jak dotrzeć - tym ma trudniej, im głębsza wnęka.
    Większość termowizji pokazuje jak źle zamontowano ale nie pokazują dobrze montowanych
    Zasadniczo, chodzi o to aby ściana nie ulegała ochładzaniu od okna oraz nie było penetracji powietrza, dlatego powinno stosować taśmy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scm.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	424548
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160416_16_11_14_Pro.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	424549
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Większość termowizji pokazuje jak źle zamontowano ale nie pokazują dobrze montowanych
    Zasadniczo, chodzi o to aby ściana nie ulegała ochładzaniu od okna oraz nie było penetracji powietrza, dlatego powinno stosować taśmy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scm.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	424548
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160416_16_11_14_Pro.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	424549
    Jak masz wnękę, to nawet minimalne wychładzanie powoduje istotne obniżenie temperatury, bo nie masz jak dostarczyć tam ciepła.

    Tu masz "wnękę" nad szafkami - na styku dwóch ścian zewnętrznych z szafkami mam ponad 2* zimniej, niż ściana, do której powietrze ma swobodny dostęp.



    A tu jest BK24cm + 20cm styro więc straty ciepła o rząd wielkości mniejsze, niż przez prawidłowo zamontowaną najlepszą ramę okienną.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flirWnęka.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	424551  

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    a jak jeszcze masz zasłonięte firanki bądź zasłony to okno będzie miało temperaturę jeszcze niższą....fizyka kochani....fizyka

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale na co patrzeć? Przecież te symulacje to wierutne bzdury. Sam mam dwuszybowe drewniane okno 3x2.5 i przy -15C jakąkolwiek różnicę temp można wyczuć w odległości 10-15cm od szyby. A tutaj przy -20C 2 czy nawet na oko 3m od szyby nie ma komfortu? Przy oknach 3-szybowych o Uw dwukrotnie mniejszym? To są jakieś brednie. 6 zmarnowanych minut.
    Za duzo skupiasz sie na liczbach, a nie na problemie. Moze nie doswiadczyles takiego zjawiska(nie jestes wrazliwy na to) ze siedzac na kanapie czujesz ruch powietrza. Uw okna jest kilkakrotnie wieksze od sciany, dochodza tez inne parametry. I teraz kazdy chce budowac energooszczednie, a 30-40% scian zajmuja okna. Zreszta pomysl, czemu wszedzie pisza o montazu grzejnikow kanalowych, badz zageszczanie podlogowki w obszarze okien ?
    A teraz mam inne pytanie, moze masz swoje drewniane okno na zdjeciu z termowizji ? jak tam sie temperatury przedstawiaja ? Temperatura skrzydla,ramy np ? U mnie pcv jest ze 2 stopnie chlodniejsze od np sciany we wnece czy szyby

  15. #35

    Domyślnie

    Jasne. Jeżeli w domu spadnie temp. o 1K to czuję to, ale jak 2m od okna o kilka stopni to nie czuję, bo jestem niewrażliwy... Po co mi te zdjęcia? Odnoszę się do stwierdzenia, że te nawet 3m od nie ma komfortu. Ile by rama nie miała o braku komfortu nie ma mowy.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    O temp ramy pytam z ciekawosci, w sensie okno drewniane vs pcv.
    A i tam gosc mowil o odleglosci 1,5m
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 09-01-2019 o 23:28

  17. #37

    Domyślnie

    Nie mam bo nigdy nie były mi potrzebne, Nawet nie byłem ciekawy. On mówi o strefach, czy czymś takim. I ta gdzie komfortu nie ma patrząc relatywnie na podstawie wielkości okna ma ze 3m. Nie zmienia to faktu, że to bzdury.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak masz wnękę, to nawet minimalne wychładzanie powoduje istotne obniżenie temperatury, bo nie masz jak dostarczyć tam ciepła.

    Tu masz "wnękę" nad szafkami - na styku dwóch ścian zewnętrznych z szafkami mam ponad 2* zimniej, niż ściana, do której powietrze ma swobodny dostęp.



    A tu jest BK24cm + 20cm styro więc straty ciepła o rząd wielkości mniejsze, niż przez prawidłowo zamontowaną najlepszą ramę okienną.
    Przestań pisać bzdury , to mostek cieplny dlatego jest tam zimniej a nie dlatego ze ciepło tam nie dochodzi, Twoja interpretacja tego co przeczytasz czasami rozpie...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    W źle izolowanych domach również może być ciepło. Nie wiem skąd pomysł, że tylko w dobrze izolowanych może tak być (w tzw. ciepłych domach).
    Dokładnie. Ale do izolacji dochodzi też szczelność. Wychowałem się w PRLowskiej kostce bez ocieplenia. I tak, ogólnie było ciepło, czasem nawet bardzo. Tylko co z tego jak z okien wiało, a w każdym pomieszczeniu była nieco inna temperatura - jednym słowem komfort w takim domu leżał.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A tutaj przy -20C 2 czy nawet na oko 3m od szyby nie ma komfortu? Przy oknach 3-szybowych o Uw dwukrotnie mniejszym?
    U siebie siaduję ok 1m od drzwi balkonowych, takich zwykłych i odczuwam delikatny chłod z tej strony a na zewnątrz nawet nie jest na minusie. Pewnie przy większej powierzchni szklenia jak na prezentacji, byłoby gorzej. A okno narożne (też mam) to zło... na symulacji jest potraktowane nawet całkiem łagodnie, bo nie uwzględnia błędów wykonawczych, które pojawiają się przy tego typu montażu w 90% realizacji.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony