dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wieje i gwiżdże z otworu na taśmę rolety nadstawnej, proszę o pilną pomoc.

    Witam,

    zamontowano mi niedawno okna z roletami nadstawnymi (Portos CC1000). Pomińmy tu kwestie ich zalet i wad.

    Od 2 dni mocno wieje w moim rejonie. Jak wiadomo, do skrzynek rolet dostaje się swobodnie powietrze. W roletach nadstawnych niestety z nich także uchodzi choćby przez otwory na taśmy, bo przecież zablokować ich się nie da. Samo powietrze nie byłoby dla mnie problemem, ale przy mocnym wietrze zaczyna gwizdać. Gwiżdże mocno, słychać w całym pomieszczeniu...

    Potrzebuję pomocy w lokalizacji tego gwizdu, miejsca w którym powstaje, abym mógł je zmodyfikować i uniknąć tego efektu. Zasłonięcie otworu na taśmę nic nie daje, gwiżdże nadal, co sugeruje, że dźwięk powstaje w środku skrzynki, pytanie tylko gdzie? Ponadto gwiżdże tylko z jednego otworu, prawego, po lewej stronie wszystko w porządku (roleta jest nad drzwiami (z lewej) oraz oknem (z prawej). Może ktoś się z tym spotkał i mógłby mi pomóc? Dodam, że dźwięk jest niezależnie, czy rolety są zwinięte czy nie. Zanika, przy otwarciu klapy, czyli raczej nie powstaje przy wlocie/wyjściu pancerza na zewnątrz.

    Poniżej zdjęcia jak wygląda otwór na taśmę od wewnątrz oraz bok skrzynki przy tym otworze. Nie wiem, gdzie szukać problemu, nie chciałbym np. wszędzie dawać silikon niepotrzebnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190102_180033_.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	424090

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190102_180101_.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	424091
    Ostatnio edytowane przez Vendeur ; 02-01-2019 o 18:18

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej krawędź jakiegoś elementu, sam plastik to i ma się gdzie ocierać powodując "gwizd" Dołożysz ocieplenie, wykonasz elewację (jeśli nie ma) powinno się uspokoić - przy szczególnych i specyficznych warunkach różne elementy podczas wiatru wytwarzają "szczególne" dźwięki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Najprawdopodobniej krawędź jakiegoś elementu, sam plastik to i ma się gdzie ocierać powodując "gwizd" Dołożysz ocieplenie, wykonasz elewację (jeśli nie ma) powinno się uspokoić - przy szczególnych i specyficznych warunkach różne elementy podczas wiatru wytwarzają "szczególne" dźwięki.
    Ja nie wiem, czy naprawdę umiejętność czytania ze zrozumieniem wyginęła wraz z intelektem u ludzi? Gwizd powoduje wiatr, czyli ruszające się powietrze wewnątrz skrzynki, a nie żadne ruchome części. Brednie o dociepleniu i elewacji pominę milczeniem.

  4. #4

    Domyślnie

    Dwa lata mieszkałem w deweloperce i wiało z każdej dziury okien. Z tych dziurek gwizdało od strony zachodniej aż miło. Pomagało zatkanie otworu workiem śniadaniowym.

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie okna od strony zachodniej... Zatkałeś otwór od taśm? Przecież on musi być drożny...

    Generalnie u mnie zatkanie nic nie daje, bo gwiżdże gdzieś w środku. Mam plan, aby powtykać w różne miejsca kawałki pianki fotelowej, ew silikon. Ale trudno ocenić miejsce, bo po pierwsze mocny wiatr nie wieje zbyt często (dziś np. tylko raz słyszałem gwizd, przez moment, wczoraj co chwilę), a gdy otworzę skrzynię, to już cisza... Takie działanie na ślepo nieco, którego nie lubię.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vendeur Zobacz post
    Ja nie wiem, czy naprawdę umiejętność czytania ze zrozumieniem wyginęła wraz z intelektem u ludzi? Gwizd powoduje wiatr, czyli ruszające się powietrze wewnątrz skrzynki, a nie żadne ruchome części. Brednie o dociepleniu i elewacji pominę milczeniem.
    A kto pisze o ruchomych częściach? Dobrze że umiesz się wytłumaczyć, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
    Każdy element który ma ostrą krawędź pod wpływem przepływającego powietrza może wytwarzać taki dźwięk. Napisałem, że jeśli zmienią się warunki zewnętrzne może to ustąpić.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A kto pisze o ruchomych częściach? Dobrze że umiesz się wytłumaczyć, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
    Każdy element który ma ostrą krawędź pod wpływem przepływającego powietrza może wytwarzać taki dźwięk. Napisałem, że jeśli zmienią się warunki zewnętrzne może to ustąpić.
    Napisałeś, cytuję:

    sam plastik to i ma się gdzie ocierać powodując "gwizd"
    Taki zapis oznacza, że sugerujesz ocieranie się plastiku o plastik, co miałoby rzekomo powodować gwizd. Jeśli miałeś na myśli natomiast wiatr, który miałby się "ocierać" o plastik, to wypadało napisać to jasno i z sensem, a nie używać skrótów myślowych.

    Co do warunków zewnętrznych, Ameryki nie odkryłeś. Przestanie wiać, to i przestanie gwizdać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony