dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie Ekogroszek ustawienia

    Witam. Mam kocioł 17 kW na ekogroszek. Docelowo mam około 140 m2 do ogrzania. Teraz oddzielilem poddasze płyta regips i uzytkuje tylko dół tak około 55 m2. Te ustawienia które podawał producent nie sprawdziły się u mnie palenisko podnosilo się wysoko i niedopalalo węgla. Ostatnio miałem 3 s podawanie, przerwę w podawaniu 1 min, dmuchawa odslonieta na 20 %, prędkość 4 (Max 12). Temperaura kotła 50 stopni Celsjusza, po spadnieciu do 49 stopni Celsjusza kocioł grzeje około 15 min osiągając max temperature 50,3 stopnia I w fazie podtrzymania jest około 17 min. Pytanie czy wszystko ok czy coś należało by zmienić? Na razie nie ma mrozów pali około 10 kg ekogroszeku wszędzie podlogowka plus bojler 120 l. Czy to spalanie jest ok na tak mała powierzchnię? Pozdrawiam.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak masz za duży kopczyk a jak by do tego były niedopały jakies to wydłuż przerwę w podawaniu , za dużo wiatru też nie dobrze bo pluje ciepłem do komina .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasznowak29

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Pyzdry
    Kod pocztowy
    62-310
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Jak masz za duży kopczyk a jak by do tego były niedopały jakies to wydłuż przerwę w podawaniu , za dużo wiatru też nie dobrze bo pluje ciepłem do komina .
    Czasami dzieje się tak, że palenisko staje się dużo mniejsze jest tylko w środku retorty dookoła robi się żużel i jest taki mały płomień i wtedy ciężko ma osiągnąć te zadane 50 stopni Celsjusza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony