dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Janek 1234 życzę Tobie takiego zapału przez cały okres budowy i abyś wszelkich fachowców chwalił po wykonanej usłudze tak jak teraz.......

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorro128 Zobacz post
    Janek 1234 życzę Tobie takiego zapału przez cały okres budowy i abyś wszelkich fachowców chwalił po wykonanej usłudze tak jak teraz.......
    na razie jeszcz enikogo nie chwalę na projektantów sie już raz ostro wk...jak źle wypełnili wnioski i w urzedzie 2 msc straciliśmy.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    na razie jeszcz enikogo nie chwalę na projektantów sie już raz ostro wk...jak źle wypełnili wnioski i w urzedzie 2 msc straciliśmy.
    Wniosek to nic ... poczekaj aż okaże się że ścianę będziesz miał tam gdzie okno być powinno, albo zbrojenie niewłaściwie dobrane.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dla mnie najmilszym etapem to montaż fotowoltaiki bo to jedyny produkt który będzie zarabiał na siebie.... Jak miło patrzyć na inwerter jak nabija kilowaty, i teraz z żoną wstajemy rano świeci słońce i obydwoje do siebie mówimy, ale tam się na dachu prąd produkuje....
    Bardzo miłe są już ściany wymalowane, u mnie położona tapeta w salonie oraz wymalowana klatka schodowa farbą z brokatem.... No i cieszy że wchodząc do domu z zimna bucha ciepłem mimo iż podłogi są zimne.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Wniosek to nic ... poczekaj aż okaże się że ścianę będziesz miał tam gdzie okno być powinno, albo zbrojenie niewłaściwie dobrane.
    Zbrojenie i tak zawsze mega przewymiarowane. A ściana nie tam gdzie trzeba? Bez jaj. To ją zburzą.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Zbrojenie i tak zawsze mega przewymiarowane. A ściana nie tam gdzie trzeba? Bez jaj. To ją zburzą.
    No przewymiarowane, ale jak zaczynasz przenosić z papieru na rzeczywistość to się możesz mocno zdziwić że tak jak narysowane to się prętów ułożyć nie da, bo albo mają wisieć w powietrzu, albo jest ich tyle napchane że nie mieszczą się w wieńcu albo podciągu, albo zobaczysz rachunek za stal. U mnie jak ułożyli zbrojenie to śmiałem się że wcale betonu nie trzeba lać bo chodzić można po samym zbrojeniu. A ze ścianą to nie tak hop siup że wyburzą, za każdy błąd czy to projektowy czy wykonawczy zapłacisz Ty, będzie do wyburzenia to policzą dniówki, zapłacisz za klej i materiał. Podziwiam że tak różowo to widzisz.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    A ze ścianą to nie tak hop siup że wyburzą, za każdy błąd czy to projektowy czy wykonawczy zapłacisz Ty, będzie do wyburzenia to policzą dniówki, zapłacisz za klej i materiał. Podziwiam że tak różowo to widzisz.

    inwestor ma płacić jak murarz postawi scianę w miejscu niezgodnym z projektem ?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    inwestor ma płacić jak murarz postawi scianę w miejscu niezgodnym z projektem ?
    Jeśli nie zapłacisz... to i tak zapłacisz.
    Za zużytą zaprawę, stal(ewentualnie), cegły/pustaki, rozbiórkę, wywóz. Jeśli wykonawca robi więcej prac, można się dogadać, czy rozliczyć, ale gdy to jest tylko ta robota, to do Pana Boga na skargę. "Murarz" odejdzie i więcej się nie pojawi.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    inwestor ma płacić jak murarz postawi scianę w miejscu niezgodnym z projektem ?
    Inwestor płaci za wszystko, za dobre i za złe wykonanie, za niewłaściwy materiał itp itd. To wynika z tego że dom traktuje się jako luksus a za luksus trzeba płacić. Wiele razy słyszałem że jak się buduje dom to trzeba liczyć się z kosztami i że nie będzie tanio. I w ten oto sposób mały zwykły dom to koszt willi w Miami.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Inwestor płaci za wszystko, za dobre i za złe wykonanie, za niewłaściwy materiał itp itd. To wynika z tego że dom traktuje się jako luksus a za luksus trzeba płacić. Wiele razy słyszałem że jak się buduje dom to trzeba liczyć się z kosztami i że nie będzie tanio. I w ten oto sposób mały zwykły dom to koszt willi w Miami.
    Co to za podejście. Zleceniobiorca coś popsuje a zamawiający ma za to potulnie płacić? Wszędzie to tak działa czy tylko przy budowie? Rozumiem jak zatrudniasz sąsiada albo szwagra i straty są małe ale nie piszmy że takie są generalnie zasady.

    Mały dom w cenie willi w Miami? Dobre dobre...

  11. #31

    Domyślnie

    Budowlanka tak działa, niestety albo stety. Są tacy co twierdzą że wykonawcy są niewinni oni tylko robią, a jak coś jest źle to wina Inwestora, albo Kierownika Budowy bo nie dopilnował i takie tam. Gwarancja w świecie budowlanki nie istnieje, reklamacji dochodzi się w sądach, umowy pisemne to rzadkość ... egzotyka, terminowość usług cecha na wymarciu, uczciwość i odpowiedzialność to coś co istnieje w legendach ... wszyscy mówią że gdzieś jest, wszyscy o niej słyszeli ale nikt nie widział. Oczywiście trafiają się przypadki że wykonawca jest uczciwy, terminowy (w miarę bo budowlanka to nie apteka) i jak coś spitoli to bierze to na klatę, ja osobiście nie znam takich przypadków, tylko o nich słyszałem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #32

    Domyślnie

    @Kemotxb: jak Ci wstawią okna w złym kolorze, to rozumiem, że też zapłacisz za kolejne? Twoje posty wiele tłumaczą dlaczego lepiej Ci idzie stękanie niż budowa

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    @Kemotxb: jak Ci wstawią okna w złym kolorze, to rozumiem, że też zapłacisz za kolejne? Twoje posty wiele tłumaczą dlaczego lepiej Ci idzie stękanie niż budowa
    Pewnie że zapłacę ... przecież willę buduję, będę miał zapasowe. Stękać to możesz nie powiem gdzie ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    @Kemotxb: jak Ci wstawią okna w złym kolorze, to rozumiem, że też zapłacisz za kolejne? Twoje posty wiele tłumaczą dlaczego lepiej Ci idzie stękanie niż budowa
    Nie wiem na jakim świecie żyjesz, ale większość firm okiennych każe sobie zapłacić przed montażem 100%, tak więc czasem może być tak, że zapłacisz za zły kolor ....

  15. #35

    Domyślnie

    I co to ma do rzeczy? W umowie nie masz koloru? Bo ja mam.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    W sumie nic, nie doczytałem Twojej wypowiedzi do końca i się pośpieszyłem z odpowiedzią....

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No przewymiarowane, ale jak zaczynasz przenosić z papieru na rzeczywistość to się możesz mocno zdziwić że tak jak narysowane to się prętów ułożyć nie da, bo albo mają wisieć w powietrzu, albo jest ich tyle napchane że nie mieszczą się w wieńcu albo podciągu, albo zobaczysz rachunek za stal. U mnie jak ułożyli zbrojenie to śmiałem się że wcale betonu nie trzeba lać bo chodzić można po samym zbrojeniu. A ze ścianą to nie tak hop siup że wyburzą, za każdy błąd czy to projektowy czy wykonawczy zapłacisz Ty, będzie do wyburzenia to policzą dniówki, zapłacisz za klej i materiał. Podziwiam że tak różowo to widzisz.
    to pochwal zbrojarzy że dobrze skręcili , jak tak sztywne było i nie uginało się

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Skoro temat zszedł lekko w stronę nierzetelnosci budowlańców
    To ja powiem wam że widziałem jak sie buduje w Nepalu i Himalajach. Właśnie będąc tam, podjąłem decyzję o budowie. Powiedziałem sobie że jak tam potrafią to i my. Więc żadne fuszerki mi nie straszne jak widziałem Nepal Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	droga.JPG
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	424484Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nepaal.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	424485Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nepal.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	424486
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 07-01-2019 o 21:03

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    wracając do tematu. Dla mnie najmilszym i najfajniejszym etapem budowy był ŻADEN. Każdy etap co przechodziłem to aby się tylko skończył. Zawsze se myślałem: jak to przeżyję to będę taki szczęśliwy. I co? ostatnia cegła, deska, m3 betonu, a ja zamiast się cieszyć to myślę kuźwa jeszcze to i tamto muszę zrobić w tym i w tym czasie. I tak bez końca. W budowie domu chyba zawsze będzie coś do zrobienia, poprawienia, przemyślenia nawet jak już zamieszkasz.

  20. #40
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    wracając do tematu. Dla mnie najmilszym i najfajniejszym etapem budowy był ŻADEN. Każdy etap co przechodziłem to aby się tylko skończył. Zawsze se myślałem: jak to przeżyję to będę taki szczęśliwy. I co? ostatnia cegła, deska, m3 betonu, a ja zamiast się cieszyć to myślę kuźwa jeszcze to i tamto muszę zrobić w tym i w tym czasie. I tak bez końca. W budowie domu chyba zawsze będzie coś do zrobienia, poprawienia, przemyślenia nawet jak już zamieszkasz.
    A bo do budowy domu trzeba się odpowiednio przygotować,mentalnie i fizycznie
    Jakby nie było jest to inwestycja życia warta kilkaset tys.zl a nie domek z klocków lego gdzie pstryk i stoi
    Dla mnie budowa domu to była od początku do końca przygoda,która mile wspominam.
    Być może dlatego,że sporo rzeczy robiłem sam czy z kumplami,na luzie i przy grillu i przy piwku i jestem z tego dumny bo działa
    Kryteria "zadowolenia" mam podobne jak Elfir,łącznie z pierwszą nocą,gdzie była lampka wina i takie tam
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 10-01-2019 o 15:51

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony