dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zrób w jednej łazience wannę, w drugiej prysznic. To praktyczniejsze, niż w jednej obydwa przybytki.

    Nie ma sensu wyważanie otwartych drzwi. Poszukaj gotowca - np. Lena Bobo jest bardzo podobna i niewiele kosmetycznych poprawek trzeba by wprowadzić. Lepiej byłoby mieć bardziej zwartą instalację hydrauliczną (jak w Arosa II) - ale to by wymagało więcej przeróbek i kompromisów. Ja bym w Lenie Bobo powiększył wiatrołap likwidując spiżarkę i łącząc z tym przedpokojem (czy jak to nazwać) - do samego korytarza i wejście do łazienki zrobił od korytarza. W tak małym domu IMO spiżarka to przerost formy nad treścią - więc zamiast tego więcej szafek w kuchni. Duży wiatrołap zapełniłbym wysokimi szafami (może robić częściowo za spiżarkę, częściowo za garderobę).

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martin6230i

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    dlaczego tak sztywno trzymasz sie tych 90m2? Czasem dolozenie 2 czy 3 m2 upraszcza projekt i nie podwyższa kosztów budowy.
    Kwestia indywidualna. Na początku trzymałem się sztywno 85m2, przy obecnych planach oraz wydłużeniu budynku wychodzi 93m2.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martin6230i

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zrób w jednej łazience wannę, w drugiej prysznic. To praktyczniejsze, niż w jednej obydwa przybytki.

    Nie ma sensu wyważanie otwartych drzwi. Poszukaj gotowca - np. Lena Bobo jest bardzo podobna i niewiele kosmetycznych poprawek trzeba by wprowadzić. Lepiej byłoby mieć bardziej zwartą instalację hydrauliczną (jak w Arosa II) - ale to by wymagało więcej przeróbek i kompromisów. Ja bym w Lenie Bobo powiększył wiatrołap likwidując spiżarkę i łącząc z tym przedpokojem (czy jak to nazwać) - do samego korytarza i wejście do łazienki zrobił od korytarza. W tak małym domu IMO spiżarka to przerost formy nad treścią - więc zamiast tego więcej szafek w kuchni. Duży wiatrołap zapełniłbym wysokimi szafami (może robić częściowo za spiżarkę, częściowo za garderobę).

    Kaizen,
    Mam ograniczenia w szerokości do 8,5m ale komplikuje sprawe i utrudnia usytuowanie pomieszczeń. Dlatego wymienione przez Ciebie projekty nie wchodzą w grę. Próbuje oprzeć swój projket indywiudalny na jakimś gotowym, przy założeniach 3 pokoje plus salon, łazienka, wc, kotłownia (pom. gosp)
    Spiżarnię wyeliminował już ze swoich planów, wiem że nie ma sensu, lepsza będzie odpowiednia zabudowa kuchenna (ew. regał w pom. gosp)

    Ciężko połączyć to wszystko, dlatego kombinuje z gotowymi.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony