dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 96
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1901
  1. #901
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Dlaczego zmiękczasz wodę tak bardzo do zera. Takiej wody nie powinno się spożywać, to tak jakbyś pił wodę destylowaną. Jest niezdrowa - wypłukuje z organizmu minerały. Dlatego przy filtrach RO (odwrócona osmoza) stosuje się dodatkowe mineralizatory gdy woda ma być spożywana.
    A przy zmiękczaczach tych z butlą i solanką w postaci dosypywanego granulatu - jest stosowany mieszacz, który ma za zadanie domieszać wody niezmiękczonej, by nie przekroczyć pewnej granicy.
    .
    Z tą destylowaną po zmiękczaniu to trochę przesadzasz....
    Destylowana o mało co to wychodzi może za membraną osmotyczną
    Ja np. mam pełne zmiękczanie, , ale do picia i tak to przechodzi przez RO z mineralizatorem
    Do mycia nie przeszkadza pełne zmiękczenie

  2. #902

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Dlaczego zmiękczasz wodę tak bardzo do zera. Takiej wody nie powinno się spożywać, to tak jakbyś pił wodę destylowaną. Jest niezdrowa - wypłukuje z organizmu minerały.
    Zmiękaczam do zera, bo po prostu chcę. Zmiękczacz(Erie iqSoft 26) ma mieszacz, ale nie korzystam z tego. Powinno się mieszczać, żeby woda miała te 50-60 mg CaCO3 - korzystne dla rur miedzianych. Woda zmiękczona jest mocno agresywna dla miedzi - do wody są uwalnianie duże ilości jonów miedzi, które w nadmiarze są toksyczne dla organizmu. Kto ma zmiękczacz lepiej takiej wody nie przepuszczać przez rury miedziane nawet jak woda jest mieszana z twardą.
    BTW, zmiękczacz tylko wymienia jony wapnia i magnezu na jony sodu. Nie robi z wody wody destylowanej ani taka woda nic nie wypłukuje z organizmu.

  3. #903
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Czy jakieś płytowe purmo do pompy ciepła sa dużo lepsze od zehnder charleston(kolumnowe) ?. Czy patrzymy jedynie na moc cieplną, a sam kształt nie wpływa znacząco na sprawność. Zależy mi na tych drugich w przypadku gdybym się zdecydował na grzanie pompą.

  4. #904
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ja mam stary dom, opis w stopce, moje zużycie jesli chodzi o koszt to nawet spadło.
    Ale jak sie przesiadałem z pieca na wegiel, to w tym samym czasie dociepliłem ściany 10cm grafitu, ale klejony na klej i piankę, której dużo poszło, co dało jeszcze dodatkowa izolację.
    Właśnie dzisiaj mi przywieźli 24m3 styropianu grafitowego o grubości 10 cm. Będę go naklejał (nakładał) na założony przed wieloma laty styropian 13 cm. Po tej operacji pewnie będę mógł o kolejnych kilka stopni obniżyć temperaturę na zasilaniu pompy, teraz dochodzi do 37 st.C, gdy na dworze jest jakieś -5 st.C. W całym domu mam tylko grzejniki.

    Piszesz o klejeniu i piankowaniu - czy to jest klej będący pianką, czy klej na mokro + pianka montażowa?.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 29-01-2021 o 23:08 Powód: poprawiłem z 240 m3 na 24 m3
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #905
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Te 240 m3 to chyba trochę za dużo , chyba z 5 tirów.
    Tylko jeden z przyczepą (i to nie pełną) - razem 80 paczek. Jak szaleć, to szaleć. Miało być 24 m3 = 240 m2. Już poprawiam...
    Styro potrzeba jest na nieco ponad 200 m2 ścian oraz zamierzam podkleić na sufit w piwnicy - niecałe 25 m2.

    Nasza Energetyka przymierza się do rozliczania PV w okresach 3-miesięcznych. Jeśli by coś takiego weszło to po 3 miesiącach nadwyżka z magazynu nie skonsumowana by przepadła.

    Zakładając, że zaoszczędzę trochę zwiększając ocieplenie być może jakoś się wyrobił bym ze swoim prądem w I kwartale. Teraz od 3 lat starcza mi własnego prądu.
    Jeśli nic nie zmienią to te trochę zostanie, ale się po 12 miesiącach i tak nie zmarnuje. Syn będzie ładował sobie plug-in.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 29-01-2021 o 23:07
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #906

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    ...

    Piszesz o klejeniu i piankowaniu - czy to jest klej będący pianką, czy klej na mokro + pianka montażowa?.
    Może chodziło o taki montaż jak u siebie robiłem. Pianka nie montażowa, a do klejenia styropianu, kupowałem z alle taką na pistolet.
    Klej (zaprawa) dwa placki po środku płyty, w koło wzdłuż krawędzi pianka i na łączenie płyt pianka (pomiędzy płyty - przynajmniej gdy powstają szczeliny bo styropian ściśnięty folią się odkształca na skrajnych płytach).

    Przy dociskaniu Piankę można ścisnąć do zera podczas klejenia i potem nie chce już wypełniać przestrzeni. Nie pęcznieje tak jak montażowa.
    A klej zaprawowy daje dystans do ściany i umożliwia regulację, by uzyskać równą powierzchnię na łączeniu płyt.

    Warto dać kołki minimum 2 szt. na płytę, tym bardziej że masz tam trzy warstwy styropianu. To nie jest taki monolit jak przy pojedynczej płycie. Wiatr już na nie jednej ścianie zerwał styropian. Fakt że przeważnie takich 4 piętra, ale 2 kołki na płytę to nie majątek.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 30-01-2021 o 18:47
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  7. #907
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @Marco36

    Dzięki!
    Też planuję łączyć z tym co jest na ścianie na klej-piankę do styropianu, taka butla 750 ml. skręcana z pistoletem.
    Drążę temat by wiedzieć jak robią inni. Te 23 lata temu drugą warstwę doklejałem na zaprawę klejową przeznaczoną do styropianu. Teraz jest więcej możliwości, więc chciałbym zrobić to jak najlepiej. Tak przy okazji - kupiłem styropian grafitowy lambda 0.032.

    Pewnie to spowoduje dodatkowe oszczędności, gdyż mniej ciepła ucieknie, a więc i grzejnikom wystarczy niższa temperatura na zasilaniu.
    Jak na chwilę obecną to prądu wystarcza na wszystko. Jak by zostały nadwyżki, to syn je zagospodaruje do ładowania plug-in.

    I jeszcze raz tak całkiem "przy okazji" - jeśli zmienią zasady rozliczania "magazynu", kto wie, czy jednak i wtedy nie zostaną do płacenia nadal tylko opłaty stałe. Teraz zabrakło by na zbilansowanie pierwszych 3 miesięcy roku, czyli od stycznia do końca marca. W ubiegłym roku produkcja z PV w I, II, III i X, XI, XII to ponad 2 000 kW już po upuście.

    Przy słabej zimie może by starczyło na samą PC z dwóch kolejnych kwartałów, ale z potrzebami bytowymi raczej trochę mało.

    Jak mówi przysłowie: pożyjemy, zobaczymy...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #909

    Domyślnie

    A sprzedawca regulusów znowu z reklamą. Obecnie nie zmieniamy grzejników, dokładamy ocieplenia - to obecne grzejniki będą miały zapas mocy z nawiązką.
    U siebie zmieniałem grzejniki w sierpniu, kupiłem płytowe Sunrad wyszły ułamek tego co regulusy i 35% taniej od Purmo czy Viessman. Swoją funkcję spełniają, a miejsce na ścianie miałem na większą powierzchnię grzejnika.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 30-01-2021 o 18:49
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  10. #910
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @boguslaw

    Nie mam regulusów, ale:
    W pokoju o powierzchni 25 m2 i dwóch oknach 3-szybowych mam 46 żeberek grzejników aluminiowych Alice 500. To w zupełnie wystarczy.
    W pokoju jest około 23 st.C gdy na dworze sporo jest poniżej zera. Na zasilaniu do + 37 st. , pewnie "zejdę niżej" jak zwiększę ocieplenie.

    Te 46 żeberek jest rozłożone po 23 sztuk pod każde okno, a każdy grzejnik ma po około 184 cm długości. Dla mnie wystarczająco estetycznie.
    W innych pokojach też aluminiowe tak dobrane by było ciepło.
    W łazienkach to samo - aluminiowe dobrane do potrzeb. Były drabinki, ale je też zastąpiłem grzejnikami.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    @Marco36

    Dzięki!
    Też planuję łączyć z tym co jest na ścianie na klej-piankę do styropianu, taka butla 750 ml. skręcana z pistoletem.
    Drążę temat by wiedzieć jak robią inni. Te 23 lata temu drugą warstwę doklejałem na zaprawę klejową przeznaczoną do styropianu. Teraz jest więcej możliwości, więc chciałbym zrobić to jak najlepiej. Tak przy okazji - kupiłem styropian grafitowy lambda 0.032.

    Pewnie to spowoduje dodatkowe oszczędności, gdyż mniej ciepła ucieknie, a więc i grzejnikom wystarczy niższa temperatura na zasilaniu.
    Jak na chwilę obecną to prądu wystarcza na wszystko. Jak by zostały nadwyżki, to syn je zagospodaruje do ładowania plug-in.

    I jeszcze raz tak całkiem "przy okazji" - jeśli zmienią zasady rozliczania "magazynu", kto wie, czy jednak i wtedy nie zostaną do płacenia nadal tylko opłaty stałe. Teraz zabrakło by na zbilansowanie pierwszych 3 miesięcy roku, czyli od stycznia do końca marca. W ubiegłym roku produkcja z PV w I, II, III i X, XI, XII to ponad 2 000 kW już po upuście.

    Przy słabej zimie może by starczyło na samą PC z dwóch kolejnych kwartałów, ale z potrzebami bytowymi raczej trochę mało.

    Jak mówi przysłowie: pożyjemy, zobaczymy...
    Przyklej płyty 100cm Czyli metrową po co masz za kolejne 2 lata znów doklejać. Ludzie trochę rozwagi.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #912

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    @boguslaw

    Nie mam regulusów, ale:
    W pokoju o powierzchni 25 m2 i dwóch oknach 3-szybowych mam 46 żeberek grzejników aluminiowych Alice 500. To w zupełnie wystarczy.
    W pokoju jest około 23 st.C gdy na dworze sporo jest poniżej zera. Na zasilaniu do + 37 st. , pewnie "zejdę niżej" jak zwiększę ocieplenie.

    Te 46 żeberek jest rozłożone po 23 sztuk pod każde okno, a każdy grzejnik ma po około 184 cm długości. Dla mnie wystarczająco estetycznie.
    W innych pokojach też aluminiowe tak dobrane by było ciepło.
    W łazienkach to samo - aluminiowe dobrane do potrzeb. Były drabinki, ale je też zastąpiłem grzejnikami.
    Też mam w domu same aluminiowe grzejniki, ale od Fondital. Nie jestem pewien do końca, ale grzejniki aluminiowe to chyba najgorsze co może być dla pompy ciepła. Grzejniki aluminiowe nie są grzejnikami niskotemperaturowymi. Do tego z bardzo małą pojemnością wodną. Potrzebują wyższej temperatury. Nie ma to jak zwykłe, niskotemperaturowe Purmo C33 a nawet C(CV)22 lub ich odpowiedniki innych marek.

  13. #913
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Nie ma to jak zwykłe, niskotemperaturowe Purmo C33 a nawet C(CV)22 lub ich odpowiedniki innych marek.
    Potwierdzam. Mam zwykłe C22 grzeją bardzo dobrze. Woda w obiegu 30 stopni a w pomieszczeniach 22.
    Dom przedwojenny, 60m² ogrzewane 22-23°C, plus 60m² poddasze 45° nieogrzewane.
    Ogrzewanie: Pompa ciepła PW "tymi ręcami" - 2,9kW, 100% grzejniki przewymiarowane + w rezerwie klima 2,9kW
    Ocieplenie: ściany 13cm styropian, strop 5cm styropian, dach 20cm wełna mineralna, podłoga 5cm styropian.
    Rekuperacja "tymi ręcami"- wymiennik Siwicki, wentyle EBM R3G220-RC05-03 płynna regulacja, filtry f5, f9, 5kg filtr węglowy.
    PV 9,92kWp Wschód-Zachód 32x Sharp 310, SolarEdge.

  14. #914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Dlaczego zmiękczasz wodę tak bardzo do zera. Takiej wody nie powinno się spożywać, to tak jakbyś pił wodę destylowaną. Jest niezdrowa - wypłukuje z organizmu minerały.
    TDS po zmiękczaczu mam ponad 300ppm. A i tak piję wodę po osmozie i mineralizatorze (mineralizuję dla smaku) która ma TDS <30.

    Niedobór magnezu w wodzie nadrobisz malutkim kwałkiem plasterka sera. To mit, że istotnym źródłem minerałów jest woda.

    Do kompletu Total Organic Carbon u mnie wygląda tak:



    Kran to po zmiękczaczu, os czysta to osmoza bez mineralizatora, os miner to po mineralizatorze.


    Woda destylowana ma 0ppm TDS i <1ppm TOC
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TOC.jpg
Wyświetleń:	1234
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	452575  

  15. #915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    (...) Nie ma to jak zwykłe, niskotemperaturowe Purmo C33 a nawet C(CV)22 lub ich odpowiedniki innych marek.
    Niskotemperaturowe Purmo lub inne grzejniki płytowe nie mówiąc o żeberkowych???
    Zdolność do grzania w niskiej temperaturze czynnika grzewczego wynika wprost z powierzchni kontaktu wymiennika ciepła z powietrzem.
    Kolejność dla tego parametru jest taka:
    Grzejnik podłogowy lub ścienny,
    REGULUSY,
    Grzejniki płytowe
    Grzejniki żeberkowe...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    A sprzedawca regulusów znowu z reklamą. (...)
    Nie z reklamą tylko z informacją... Kto zechce, weźmie ją pod uwagę, kto nie zechce, pominie...

    Żaden nabywca pompy ciepła nie powinien rezygnować z funkcji, którą można przy jej pomocy realizować - z funkcji chłodzenia pomieszczeń.
    Jak można nazwać świadomą rezygnację z możliwości chłodzenia pomieszczeń jaka daje posiadanie pompy ciepła?
    Po to by ją sobie udostępnić, należy posiadać odpowiednie "grzejniki" - odpowiednie wymienniki ciepła. Rewersyjne.
    Grzejniki takie mogą być:
    1/. zabudowane jako ogrzewanie/ chłodzenie samodzielne,
    2/. mogą współistnieć w tym samym pomieszczeniu z podłogówką (tzw. hybrydowa dystrybucja ciepła),
    3/. mogą być zainstalowane wyłącznie w wybranych pomieszczeniach, wymagających latem chłodzenia...

    Należy wiedzieć i pamiętać iż nie ma chłodzenie bez wymuszonej cyrkulacji powietrza, dlatego też dowolne urządzenia używane do chłodzenia muszą! być zaopatrzone w wentylator.

    Reklama czy informacja?

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #917
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    Należy wiedzieć i pamiętać iż nie ma chłodzenie bez wymuszonej cyrkulacji powietrza, dlatego też dowolne urządzenia używane do chłodzenia muszą! być zaopatrzone w wentylator.
    Kurcze, musze dobrze przyjrzeć sie mojemu zamrażalnikowi, bo chyba zpomnieli w nim zamontować wentylator.
    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Reklama czy informacja?
    Reklama. Co wygrałem?

  18. #918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Dopowiedzenie - specjalnie dla użytkownika mac_612: Już spieszę z uzupełnieniem swojej wypowiedzi: Należy wiedzieć i pamiętać iż nie ma efektywnego chłodzenia pomieszczeń bez wymuszonej cyrkulacji powietrza, dlatego też dowolne urządzenia używane do efektywnego chłodzenia pomieszczeń muszą! być zaopatrzone w wentylator.

    Niniejszy wątek dotyczy POMP CIEPŁA a nie zamrażalników. Zamrażalnik jest skonstruowany do wypełnienia znanej powszechnie określonej funkcji.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #919
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Niniejszy wątek dotyczy POMP CIEPŁA a nie zamrażalników. Zamrażalnik jest skonstruowany do wypełnienia znanej powszechnie określonej funkcji.
    Zamrażalniki do pomp ciepła mają się bliżej, jak wentylatory do grzejników.
    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Należy wiedzieć i pamiętać iż nie ma efektywnego chłodzenia pomieszczeń bez wymuszonej cyrkulacji powietrza, dlatego też dowolne urządzenia używane do efektywnego chłodzenia pomieszczeń muszą! być zaopatrzone w wentylator.
    Przykro mi, że odchdzę od tematu, ale przykład z zamrażarką miał tylko uwypuklić jaką bzdurą jest powyższe zdanie. Autor, być może ograniczony jedynie publikacjami na temat grzejników pomija fakt chłodzenia za pomocą płaszczyzn (sufity, ściany), czy tez za pomocą indukcyjnych belek chłodzących.
    Jeszcz raz przepraszam za ot.

  20. #920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.127
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Żaden odpowiedzialny użytkownik domu nie zaryzykuje chłodzenia jego wnętrza przy pomocy takich płaszczyzn jak sufit, ściana czy posadzka. Oczywiście przy bardzo precyzyjnym sterowaniu bardzo ostrożnie można próbować wszelkich opcji, jednakże chwila "nieuwagi" przy korelacji pomiędzy temperaturą płaszczyzny a punktem rosy i katastrofa gotowa... Czasem wystarczy, gdy ktoś z domowników wpuści jeszcze cieplejsze i wilgotniejsze od temperatury i wilgotności wnętrza powietrze i ....

    Nie ma efektywnego chłodzenia pomieszczeń bez wymuszonego mieszania powietrza ciepłego ze schłodzonym. Przy podwyższonej wilgotności powietrza zawsze pojawić się może wykraplanie wody na wymienniku.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 31-01-2021 o 10:36
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 46 z 96

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony