dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 96
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1901
  1. #261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    OZC nie robiłem, ale moim zdaniem jest to w granicach 110 kwh/m2. Pompa 11kwh. Pompa sama sobie temperaturę wody w rurach dobiera w zależności od temperatury zewnętrznej. Nie potrafię jeszcze tego ustawić bo w sumie za ciepło jest jak dla mnie. Chyba kupię termostat pokojowy i najprościej będzie. Nie mogę odczytać tego wykresu..., za mały jest.

    Dom ponad 160m2 pow. mieszkalnej plus 110 m2 piwnica i 50m2 garaż (nieogrzewane). Instalacja CO - 95% purmo i 5% żeberka żeliwne. Ściany 40 cm. SUPOREX nie ocieplone. Dach i skosy - wełna 12cm i deska podłogowa na sufitach i skosach 4cm. Okna plastykowe dwuszybowe. Masa najróżniejszych mostków termicznych - w trakcie modernizacji i uszczelniania. Instalacja PV 7KWP.
    Ostatnio edytowane przez krzychmalina ; 08-10-2019 o 18:35

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    A ile masz grzejników? Umnie jest sporo przewymiarowana instalacja grzejników a więc temp zasilania jest w miarę niska.
    Jak nie masz ścian ocieplonych to masz sporo strat

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Nie, no zgoda, że dom mam jak sito i grzejniki mam za małe w niektórych pokojach, tylko nie rozumiem zasady działania tej pompy. Bo jak w piwnicy ustawiam na jednostce wewnętrznej na wyświetlaczu temperaturę 21*C, to ona dobiera sobie w zależności od czujnika na zewnątrz temperaturę czynnika grzewczego. I dlaczego ustawia mi temperaturę na zasilaniu na poziomie 40*C przy -0,5 *C a u Ciebie przy -3 temperatura wody na zasilaniu jest dużo niższa??
    Wali mi 40*C i mam za ciepło w domu, Te 21*C na wyświetlaczu pompy jest chyba umowne. Powinienem ustawić na 19*C i wtedy by mi na zasilaniu zjechała do 36*C.
    Tylko u mnie 19*C to jest najniższa temperatura jaką mogę zadać pompie i mam w nocy też za ciepło. Nie rozumiem tego.
    Myślę, że nie wyjaśniłem po ludzku o co mi chodzi.....

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    Nie, no zgoda, że dom mam jak sito i grzejniki mam za małe w niektórych pokojach, tylko nie rozumiem zasady działania tej pompy. Bo jak w piwnicy ustawiam na jednostce wewnętrznej na wyświetlaczu temperaturę 21*C, to ona dobiera sobie w zależności od czujnika na zewnątrz temperaturę czynnika grzewczego. I dlaczego ustawia mi temperaturę na zasilaniu na poziomie 40*C przy -0,5 *C a u Ciebie przy -3 temperatura wody na zasilaniu jest dużo niższa??
    Wali mi 40*C i mam za ciepło w domu, Te 21*C na wyświetlaczu pompy jest chyba umowne. Powinienem ustawić na 19*C i wtedy by mi na zasilaniu zjechała do 36*C.
    Tylko u mnie 19*C to jest najniższa temperatura jaką mogę zadać pompie i mam w nocy też za ciepło. Nie rozumiem tego.
    Myślę, że nie wyjaśniłem po ludzku o co mi chodzi.....
    Np.w panasonicu H
    Ustawienia instalatora/ust.dzialania/grzanie/nast temp./krzywa tam ustawiasz sobie przy jakiej temp.zewnetrznej jaką wodę ma dawac na c.o
    W innych pompach tez gdzies sie to ustawia.

  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dokladnie tak, temp zew X woda na wyjsciu np28* Temp -X woda na wyjsciu np38* ( u mnie akurat 45* i 60* )
    Ustawiajac to + zadajac temp w pomieszczeniu mozna po czesci regulowac praca PC, i.e iloscia start/stop

    Z tym ze PC moga miec rozne mozliwosci ustawien i nie kazdy moze tez ma sterownik pokojowy,
    Czytam forum i widzę, jakie można jeszcze optimum oszczędności z pompy wydusić jak się na tym zna. Ja natomiast nie potrafię tej pompy ustawić. Instrukcja jest tak napisana, że nic z tego nie rozumiem. Jestem na listopad umówiony z fachowcami i wtedy sobie rozpiszę ludzkim językiem zasady sterowania. Teraz mm ustawione na 19*C i przy 9*C na zewnątrz pompa podaje 30*C i jest za ciepło w domu dalej. Wyłączę ją na parę godzin, tylko czy takie wyłączanie jest dla pompy korzystne??

  6. #266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Tak też zrobiłem. Wychodziłem do pracy i pompę wyłączyłem, teraz ją odpaliłem i jest super. Nie dokupiłem sterownika pokojowego...., na razie schodzę sobie do piwnicy z pełną satysfakcją żeby się nacieszyć czystością jaką tam mam po latach węglowego koszmaru.

  7. #267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Miałem sterownik kupić ale to 1 000zł kosztuje do mojej pompy, więc na razie odpuściłem. Ponad 70 000 zł wydałem na modernizację domu w tym roku i już nie mam kasy.
    Natomiast opowiadanie, że węgiel jet lepszy od pompy, to zaklinianie rzeczywistości.
    Po pierwsze komfort
    - nie tracę swojego cennego życia na obsługę pieca
    - nie mam wiecznego syfu w piwnicy
    - zyskuję dodatkowe pomieszczenia w piwnicy
    - nie wdycham radioaktywnego popiołu podczas czyszczenia pieca, nie przerzucam wiadrami węgla i popiołu, mam czyste włosy
    Po drugie koszty
    - już teraz widzę, że przy temperaturze w granicach 0*C koszt grzania pompą jest zdecydowanie niższy niż węgla. Pewnie im chłodniej tym proporcje będą się zmieniać ale nie będzie to droższe od węgla.
    - przy instalacji fotowoltaicznej mój stary dom z grzejnikami pomału staje się samowystarczalny energetycznie, koszty ograniczą się do 150 zł rocznie.
    Po trzecie ekologia
    - nie wrzucam do atmosfery ton dymu z dwutlenkiem węgla, co dla mnie ma bardzo duże znaczenie, ponieważ
    od roku nie żrę mięcha, nie koszę trawy, nie wycinam starych drzew dokarmiam 30 gatunków ptaków, które do mnie zaglądają i będę w przyszłości łatwiej spoglądał za siebie, ..

  8. #268

    Domyślnie

    Co ty masz za pompę że sterownik (chyba chodzi o termostat pokojowy?) kosztuje tysiaka.
    Jesli chodzi o termostat pokojowy ro za 100zl mozna kupic

  9. #269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli chodzi o sterowniki pokojowe, to proponuję się przyjrzeć czy obsługa jest przyjazna.
    Ja korzystam z Eurostera 2026tx za ok 300pln-sterowanie banalnie proste i intuicyjne.
    Do firmy natomiast kupiłem jakiś czeski wynalazek za coś ok 200pln-dramat, zmienić cokolwiek...
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Co ty masz za pompę że sterownik (chyba chodzi o termostat pokojowy?) kosztuje tysiaka.
    Jesli chodzi o termostat pokojowy ro za 100zl mozna kupic
    Termostat pokojowy bezprzewodowy w cenniku do tej pompy kosztuje 750zł netto. Nie mam pojęcia czy można zastosować coś innego.
    Euroster 2026tx za trzy stówy jest kompatybilny ze wszystkimi pompami??
    Ostatnio edytowane przez krzychmalina ; 12-10-2019 o 12:55

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    224

    Domyślnie

    Ja zastanawiam się nad przeniesieniem sterownika do mieszkania. Ale znalazłem na allegro taki sterownik który nieźle wygląda i jest na wifi, do tego można korzystać z aplikacji.

    Mi nie chodzi o tyle o ile o sterowaniu pompy, a o to żebym widział jaka jest temp w domu a jak by dało radę podejrzeć jeszcze poza domem przez aplikacje jaka jest temp w domu do by było super.

    Myślicie że takie coś zda egzamin?

    https://allegro.pl/oferta/bezprzewod...ource=facebook

    Wziąłbym normalnie moduł wifi od Samsunga ale kurde 800zl to bez przesady.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    Termostat pokojowy bezprzewodowy w cenniku do tej pompy kosztuje 750zł netto. Nie mam pojęcia czy można zastosować coś innego.
    Euroster 2026tx za trzy stówy jest kompatybilny ze wszystkimi pompami??
    A jaka masz pompe?
    Termostaty przewaznie dzialaja tak samo zwieraja i rozwieraja obwód musisz sie dowiedziec czy Twoja pompa ma wyjscia na termostat zewnetrzny i wtedy 95% termostatów pasuje.
    Ten termostat za 1tys yez musisz sie dowiedziec pod które wejscia podlaczyc

  13. #273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    FUJITSU WATERSTAGE HIGH POWER. Nie ma tutaj na forum takich. Ale się zorientuję bo w listopadzie przyjdą fachowcy podłączyć mi grzałki i wtedy to obgadam, bo jest różnica pomiędzy 750 netto a 300 brutto. THX

  14. #274
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    W październiku zużycie prądu na CO 365 kwh. Temperatura w domu 22- 23 stopnie C bardzo ciepło. W nocy przy -2 do -4 stopni zużywa ponad 2kwh na godzinę. Dzisiaj przez 10 godzin przy ujemnej temperaturze zużyła mi 21 kwh.
    Na pewno dom jest nie ocieplony i duże ubytki ciepła występują. W piątek przychodzą fachowcy podłączyć grzałki i obniżę krzywą, będzie ekonomiczniej.
    Wychodzi, że przy temperaturach pomiędzy 0 a -5 *C zużyje 1500kw na miesiąc, co daje kwotę 900 zł/mc. Tyle samo kwotowo zużywałem paląc węglem. Nadal jestem mega zadowolony.
    Wczoraj ociepliłem drzwi do garażu matą ALUFOX. Od razu czuć różnicę. Jeszcze okleję skrawkami tej maty futrynę stalową i mega mostek termiczny zostanie spacyfikowany)


    Dom ponad 160m2 pow. mieszkalnej plus 110 m2 piwnica z 50 metrowym garażem (nieogrzewane). Instalacja CO - 95% purmo i 5% żeberka żeliwne. Ściany 40 cm. SUPOREX nie ocieplone. Dach i skosy - wełna 12cm i deska podłogowa na sufitach i skosach 4cm. Okna plastikowe dwuszybowe. Masa najróżniejszych mostków termicznych - w trakcie modernizacji i uszczelniania. Instalacja PV 7KWP.. Pompa p/w Fujitsu Waterstage high power 11Kw.

  15. #275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Witam

    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Pompy PW Panasonic T-CAP 9KW

    Moje zużycie za m-c październik to 180KW w taryfie G11, na CO i CWU. Baniak 200l, 3-5 osób w domu, temperatura 22.5 - 23st/c

    Przed założeniem tej pompy miałem wiele obaw, ponieważ mam w całości instalację grzejnikową, a tylko w łazience podłogówkę (10m/2 ).
    Dom to budynek Poniemiecki, ok. 160m2 powierzchni użytkowej ściany 40cm cegła+styropian grafit 10cm ( położony w tym roku ), poddasze ocieplone wełną 20cm, dodatkowo ściany kolankowe od środka 20cm wełny ( u góry ściany zewnętrzne to cegła ok 20cm ),podłogi na gruncie styropian EPS 7cm
    Do tego sezonu przed wykonaniem elewacji zewnętrznej ( bez styropianu zewnętrznego 10cm ) dom miałem ciepły i moje zużycie na zwykłym kopciuchu to było ok. 3.5 tony węgla. Przed podjęciem decyzji o pompie testowałem z jaką temperaturą minimalna temperaturą na grzejnikach mogę zejść i wychodziło mi, że ok 40st/c grzejąc non stop przez większość sezonu w domu mam ciepło 23st/c ( grzejniki pozostawały stare c22, ale były zakładane z bardzo dużym przewymiarowaniem łącznia ich moc licząc 75/65 to trochę powyżej 20KW )
    W tym roku na wiosnę go ociepliłem i od razu założyłem pompę ciepła, uruchomiona 05.09.2019r. Z powodu braku miejsca, zlikwidowałem stary piec ( nie posiadam żadnego innego źródła ciepła ), a komin wykorzystałem na dodatkowa wentylację.

    Na tę chwilę jak wcześniej pisałem ogrzewanie (w moim przypadku ) pompą to rewelacja, zastanawiam się dlaczego tak późno w to wszedłem.
    Przy ostatnich mrozach -4 w nocy +4 w dzień zużycie dobowe 20KW, w cieplejsze dni ok. 4KW. Grzeję na wyjściu 35-36 st/c i ta temperatura mi do tej pory wystarczała w domu 22.5-23. Nawet jak przyjdą mrozy -10 - 15 st/c, to widzę, że nawet jak podwoję zużycie do 40KW, to ile takich dni będzie.
    Mogę śmiało stwierdzić, że moje koszty ogrzewania będą ok. połowy mniejsze niż na węglu, oczywiście przed ociepleniem ścian.
    Oczywiście koszty ocieplenia i montażu pompy pewnie się nie zwrócą, ale komfort i wpływ na środowisko ( u nas jak dołożą do pieca to siwo ) bezcenny.

  16. #276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    u mnie październik wyszedł 442 kWh , czas pracy tylko CO (bez CWU) 186 h.
    Wczoraj i przedwczoraj o poranku było u nas -8st.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #277
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    U mnie wyszlo 519kWh, temp w domu podobnie jak u Ciebie. 150m2, bardzo kiepsko ocieplony i slabe okna.
    Od Grudnia do Lutego kWh wachaja sie od 1000-1500/m ( mam co miesieczne dane od 2013r ). Tyle ze napewno mam o wiele wyzsza temp zasilania

    Ale przy pradzie G12W, srednia ( z wszystkim ) wychodzi ca 0,48-0,52:- /kWh ( dla calego domu )

    Rozwazales to? Wtedy wyjdzie blizej 750:- zamiast 900:-
    Rozważałem taryfę G12W ale w moim przypadku chyba nie jest to na dzień dzisiejszy sensowne, ponieważ funkcjonujemy w domu często w godzinach drogiej taryfy. Jeszcze do tego Fotowoltaika pracuje i w weekendy jak mi policzą zrobiony prąd w cenie weekendowej to gra nie warta świeczki jest.
    U mnie temperatura zasilania wynosiła 40*C jak - 2 na zewnątrz było.
    Ostatnio edytowane przez krzychmalina ; 01-11-2019 o 20:26

  18. #278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    Rozważałem taryfę G12W ale w moim przypadku chyba nie jest to na dzień dzisiejszy sensowne, ponieważ funkcjonujemy w domu często w godzinach drogiej taryfy. Jeszcze do tego Fotowoltaika pracuje i w weekendy jak mi policzą zrobiony prąd w cenie weekendowej to gra nie warta świeczki jest.
    U mnie temperatura zasilania wynosiła 40*C jak - 2 na zewnątrz było.
    U mnie w chałupie zawsze ktoś jest, latem bez CO średnia w G12W jest ta sama co roczna tj 0,42pln brutto vs w G11 i 0,51pln
    Jedyne na co czasem żona zwraca uwagę to zmywarka- puszcza czasem z opóźnieniem.
    To wszystko.
    Bez naginania się pod T2 uzyskujemy spokojnie 20% oszczędności wzgl G11.
    Odnośnie PV- to zamierzam żyć tak , jak by jej nie było-niezużytą energię rozliczę wg proporcji T1/T2.To co mam stracić ?
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 01-11-2019 o 21:01
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    Rozważałem taryfę G12W ale w moim przypadku chyba nie jest to na dzień dzisiejszy sensowne, ponieważ funkcjonujemy w domu często w godzinach drogiej taryfy. Jeszcze do tego Fotowoltaika pracuje i w weekendy jak mi policzą zrobiony prąd w cenie weekendowej to gra nie warta świeczki jest.
    U mnie temperatura zasilania wynosiła 40*C jak - 2 na zewnątrz było.
    Jeżeli kupujesz prąd, to lepiej kupować go po 0,32 zł/kWh a nie 0,52. Taka jest różnica dla znaczącej produkcji PV, której zdecydowanie mniejsza część przypada na tanią strefę nawet przy g12w.

  20. #280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cześć. Ja od 30.10 mam licznik przeprogramowany na G12. Niestety w enea nie ma okienka T2 popołudniu w G12w a posiadając PV na dachu( na 60%potrzeb) nie mogłem wejść w G12as. Za rok zobaczę rachunek. Dokupię ok 3000 kWh. PS. Zużycie na CO 220 kWh i na CWU 78 kWh za Październik. Pozdr

Strona 14 z 96

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony