dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Odpływ liniowy - czy ma znaczenie z jakiej firmy?

    Podpowiedzcie proszę czy ma znaczenie z jakiej firmy zakupimy odpływ liniowy (poza względami estetycznymi) - w końcu to tylko kawał pospawanej blachy (a może jednak nie )
    I kolejne pytanie to czy montować w podłodze, czy w ścianie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Odpływ liniowy to niestety nie tylko względy estetyczne.
    Ta blacha o której piszesz to tylko maskownica odpływu - więc jeśli wybierzesz odpływ znanej firmy masz przynajmniej możliwość wymiany tej maskownicy na odpowiadający aranżacji Twojej łazienki - włącznie na odpływ ceramiczny.Ponadto sam element niewidoczny jest wykonany z różnego tworzywa - nie spotkałem się z faktem aby po określonym okresie użytkowania się samoistnie zniszczył, ale widziałem te elementy bardzo podatne na pleśń i grzyby oraz zanieczyszczenia(może to kwestia higieny? ale wydaje mi się, że nie zawsze )

    Jeśli chodzi o rodzaj - wybrałbym podłogowy - ścienny tylko z konieczności.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mam drugi odpływ liniowy. W pierwszym od razu glazurnik zgubił taką kratkę przed osadnikiem (został taki wyciągany koszyczek). Szybko po montażu drugiego (innej firmy, inny kształt, niby samoczyszczący) przestałem się na poprzedniego glazurnika złościć - sam szybko wywaliłem tę kratkę. Problem z nią jest taki, że po każdym użyciu prysznica zostaje coś na niej i zasycha. Po zaschnięciu skutecznie tłumi przepływ i trzeba tę kratkę czyścić.
    IMO marka bez większego znaczenia. Pierwszy wybrałem bo był płytki, a montowałem w bloku i miałem ciasno. Drugi, bo miał wygodne obracane przyłącze - łatwiej zamontować a bezmyślnie zrobiłem podłączenie bardzo blisko - niestety, to utrudnia podłączenie.
    Wybieraj, żeby był poskładany z dobrej stali, patrz na konstrukcję syfonu (żeby jak najwięcej syfu pomieścił, zanim będzie potrzebne przepchanie czy zapuszczenie kreta) i żeby maskownica Ci się podobała (ja preferuję z wklejaną płytką - teraz mam dwustronny, mogę obrócić i mieć INOX, ale nie przewiduję korzystania z tej opcji).

  4. #4

    Domyślnie

    Odpływ liniowy jest po prostu korytkiem z syfonem . Dawniej , gdy nie było ich w sklepach , robiło się je z rury i syfonu wannowego . Teraz w sklepach jest duży wybór . Do syfonu , aby go wyczyścić , dostaje się po zdjęciu panela . Viega natomiast sprzedaje odpływy , gdzie nie ma panela a jest listwa ozdobna tak wąska , że podłącza się specjalną końcówkę do odkurzacza i on ma wyssać zanieczyszczenia .
    Kup odpływ z rantem , bo łatwiej taki uszczelnić .

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiście w środku odpływu jest koszyczek/kratka który potrafi się bardzo skutecznie zapychać, woda nie spływa i wylewa się na łazienkę, widziałem taki przypadek, jednak w tym konkretnym przypadku łazienka była podpiwniczona co pozwoliło na usunięcie środka odpływu i wykonanie syfonu niżej w piwnicy : )

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    moim celem nie jest oszczędzenie kilku złotych,
    widz polega na tym, że pod prysznicem będą najprawdopodobniej płytki o wymiarach 60x120cm, biorąc pod uwagę, że nie chciałbym aby płytkarz zrobił z nich mozaikę to rozważam zakup odpływy ściennego. Tu z kolei jak się rozglądam to nieco bardziej markowe produkty mają szerokość odpływy 40cm (a to znowu wiąże się z cięciem płytek aby woda nie zalegała po bokach) za to wśród produktów no name szerokości nawet do 1m

  7. #7

    Domyślnie

    Pierwsza dobra firma co przyszła mi do głowy: https://www.viega.pl/pl/produkty/now...o-scienny.html
    Nie sprawdzałem całej oferty.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    chyba trochę za dobra - 1300zł za sztukę to sporo.
    Myślałem raczej o czymś w okolicach 500-600zł

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli bym był w Twojej sytuacji to właśnie wybrał bym coś z przedziału 500-800zł i tyle. 1200 za odpływ to sporo. Z drugiej strony skoro płytki będą 60x120 to dlaczego odpływu podłogowego a nie ściennego nie dasz przy samej ścianie jakoś (nie wiem czy to możliwe) lub traydycyjnie nie utniesz z tych płytek czy płytki maska 10cm, potem listwa odpływowa i dalej już jedziesz normalną wielkościa płytek?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Zobacz ten:
    https://armaturasanitarna.com/p2925,...sanitline.html
    Mam dwa, solidnie wykonane i nie kosztują 1000.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  11. #11

    Domyślnie

    https://www.alcaplast.pl/pl/podlahove-zlaby tu cos znajdziesz dla siebie a i cena nie jest z kosmosu


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur___ Zobacz post
    moim celem nie jest oszczędzenie kilku złotych,
    widz polega na tym, że pod prysznicem będą najprawdopodobniej płytki o wymiarach 60x120cm, biorąc pod uwagę, że nie chciałbym aby płytkarz zrobił z nich mozaikę to rozważam zakup odpływy ściennego. Tu z kolei jak się rozglądam to nieco bardziej markowe produkty mają szerokość odpływy 40cm (a to znowu wiąże się z cięciem płytek aby woda nie zalegała po bokach) za to wśród produktów no name szerokości nawet do 1m
    Tylko ze by się nie okazało ze będziesz wywijal orły w prysznicu bo płytka śliska dzisiaj właśnie robiłem mozaikę z plytek 45 na45 kwadraciki 5na5 w sumie ok 400 szt.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Z drugiej strony skoro płytki będą 60x120 to dlaczego odpływu podłogowego a nie ściennego nie dasz przy samej ścianie
    żona ciśnie na ścienny, w sumie podłogowy to mi się nawet bardziej podoba

    LDP05 widziałem już te odpływy na alledrogo, ciekawa propozycja - trochę mało komentarzy na ich temat.

    Długo użytkujesz te odpływy?


    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    https://www.alcaplast.pl/pl/podlahove-zlaby tu cos znajdziesz dla siebie a i cena nie jest z kosmosu
    oj jest z kosmosu - metrowy odpływ ścienny 3300zł


    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Tylko ze by się nie okazało ze będziesz wywijal orły w prysznicu bo płytka śliska dzisiaj właśnie robiłem mozaikę z plytek 45 na45 kwadraciki 5na5 w sumie ok 400 szt.
    mam nadzieję, że nie. Płytki będą matowe, choć to pewnie jakieś kolosalnego znaczenia nie ma. Była też wizja takich chropowatych (nie pamiętam jak się ta powierzchnia nazywa) firmy marco corona matrix, ale małżonka doszła do wniosku, że ciemnografitowa płytka na podłodze zmniejszy ją optycznie, a do tego może zachodzić kamieniem, no i do tego trochę drogawe :/

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur___ Zobacz post
    oj jest z kosmosu - metrowy odpływ ścienny 3300zł
    /
    ścienny to jest drogi, ja proponowałem raczej przyścienny np. taki https://www.alcaplast.pl/pl/podlahov...all-low-detail
    cena przykładowa tutaj https://pomyslowalazienka.pl/p/413/5...ysznicowe.html


  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    teraz to ma sens

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    I jak przyścienny miałby uchronić przed pociachaniem kafli? Jak dasz spadek na całym kaflu, to odpływ też obsadzisz z takim spadkiem? Czy będzie z jednej strony będzie zlicowany z płytkami, a z drugiej będzie niżej? Jaka jego zaleta nad zwykłym?

    Zależy jeszcze, do czego spadek ma służyć. Jak ktoś wierzy, że woda spłynie - to najładniej wygląda tu IMO mozaika. Kerakoll ma fajną fugę bezbarwną, która może robić też za klej - nawet szklana wtedy fajnie wygląda, bo szary klej nie prześwituje.
    Ale z mojego doświadczenia i tak woda nie spłynie i warto jej pomóc ściągaczką. A w takiej sytuacji można nie robić spadku np. na ostatniej płytce i można dowolnie, z zachowaniem poziomu obsadzić zwykły odpływ.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja zawsze odplyw daje przy samej ścianie rant od liniowki wpuszczam w rowek wyzlobiony w ścianie i wypełniony uszczelniaczem poliuretanowym sika dzieki temu mozna kłaść duże kafle bez nacinania w koperty itp.ale ja i tak zwykle klade mozaiki bo wprzeszlosci zdarzało się ze trzeba bylo kłaść na plytki maty antyposlizgowe.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wydaje mi się, że przy odpływie ściennym płytki (na podłodze) nie muszą być cięte.
    Nigdy nie miałem odpływu liniowego w ręku, więc nie do końca wiem jak to jest montowane
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	013.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	424555

    EDYT: zresztą przy podłogowym przyściennym też .
    Warunkiem w jednym, i drugim przypadku jest aby odpływ był praktycznie na całą szerokość kabiny
    Ostatnio edytowane przez Artur___ ; 09-01-2019 o 12:06

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bri

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    32

    Domyślnie

    odpływ liniowy to porażka, lepiej zainwestować w ceramiczny brodzik, po jakimś czasie po pierwsze puszcza uszczelnienie miedzy szybami brodzika a kafelkami i woda potrafi wylewać się na łazienkę, po drugie odpływy się zapychają i dają wyjątkowo niemiłe wrażenia zapachowe, brodzik jest znacznie łatwiej utrzymać w czystości, niż kafelki, początki oczywiście są piękne ale po latach jest coraz gorzej

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    U siebie mam mozaikę i fuga eposydowa płytki i fuga wyglądają jak nowe a używam już 7lat
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190109_143402.jpg
Wyświetleń:	4202
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	424560  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony