dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja salonu + kuchni + korytarza

    Cześć,

    urządam swoje pierwsze mieszkanie, nie jest to tak łatwe jak mi się wydawało jeszcze jakiś czas temu. Mam problem z ustawieniem mebli w moim mieszkaniu. Przedstawia się ono tak:


    Po wejściu do mieszkania wchodzi na się na taką szerszą część korytarza w której można się rozebrać. Niestety przez tą cześć korytarza kuchnia jest bardzo mała. Na dodatek chciałbym chyba jednak otworzyć ją na salon. Miałoby to wyglądać mniej więcej tak:


    1. Czy jest sens otwierania kuchni? Salon jest naprawdę miniaturowy, więc wydaje mi się do dobrym ruchem. W kuchni byłyby szafki wiszące, musi zmieścić się pralka również.

    2. Jaka szerokość korytarza tuż po wejściu byłaby komfortowa dla użytkowania dla dwóch osób? W sensie po wejściu do domu z zakupami żeby się rozebrać czy jest jakaś minimalna szerokość którą należy dla wygody użytkowania zachować?

    3. Czy ten TV na ścianie dna dobrą sprawę na korytarzu jest w ogóle dobrym pomysłem? Nie ma na niego chyba innego miejsca. Dodatkowo zależy mi by mieć możliwość zjedzenia obiadu przy wysokim stole, więc też musi się gdzieś tu zmieścić.

    4. Na małej bezużytecznej ściance po lewej stronie kuchenki znajdują się liczniki prądu i gazu, które mam zamiar przenieść gdzieś w jakiś pawlacz nad drzwiami wejściowymi.

    5. Jak to jest z tą rurą gazową doprowadzaną do kuchenki. Musi ona rzeczywiście iść po wierzchu ściany czy można ją zabudować i ewentualnie co jakiś czas wwiercić jakieś małe kratki plastykowe? Jeśli nie to chyba skuszę się na kuchenkę indukcyjną. Ta rura wygląda okropnie. Czy ewentualne koszta kuchenki indukcyjnej są znacznie większe? Garnki mam odpowiednie, więc odpada kupno nowych garnków.



    Czy macie może jakieś inne pomysły?


    W załączniku dodaje zdjęcie wymarzonej kuchni, plus zamiast półek na ścianach ma być po prostu szafka wisząca.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1j_qwnqpns.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	424465   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (865).jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	18,9 KB
ID:	424467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (866).jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	424468  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tak małym pomieszczeniu nie rób barku. Dodatkowy blat ok, ale z drugiej strony lepiej stół lub szafka/regał a nie hokery.
    Kanapa niefortunnie w przejściu.
    Bardzo małe te rysunki, trudno dokładnie na nich rysować.

    Może w tym kierunku:


    inspiracja:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-01-2019 o 15:29

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bri

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    32

    Domyślnie

    a może tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	424469

    - stół jednocześnie jako dodatkowy blat roboczy, krzesła w przejściu musiały by być dosunięte poza momentem jedzenia przy stole większej ilości osób
    - z barku przy małej powierzchni raczej bym zrezygnowała
    - narożnik
    - dodatkowa ścianka na szerokość telewizora odsunięta na 90 cm od ściany, tak żeby można było za nią przejść
    - żeby dwie osoby mogły ubrać się w przedpokoju trzeba jakieś 1,8 to chyba minimum plus szerokość szafy/szafki na buty
    - kuchenka z palnikami gazowymi musi być odsunięta 1 metr od okna, więc albo w innym miejscu musi być kuchenka, a jeśli w tym co jest to kuchenka elektryczna lub indukcja
    Ostatnio edytowane przez bri ; 07-01-2019 o 16:35

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy kuchni otwartej na pokój tylko indukcja ma sens

  5. #5

    Domyślnie

    Elfir jest to jakiś pomysł. Zastanawiam się jednak czy TV nie będzie za nisko. Ten TV na zdjęciu poglądowym jest malutki, posiadam obecnie większy i na mniejszy nie ma opcji, że się zdecydują. Można by nad blatem zrobić wyższą ściankę, żeby wisiał trochę wyżej tylko czy to nie byłoby zaprzeczenie otwartej kuchni? Ściana wzrośnie po ramiona dajmy na to. Sam nie wiem co o tym myśleć.
    Z drugiej strony sam nie wiem już co myśleć o TV na korytarzu. Przechodzić ewentualnie będę tylko ja i partnerka.

    bri wykorzystanie stołu jako blatu odpada. Dzięki jednak za pomysł!

    Elfir a czy do płyty indukcyjnej i używaniu gazu do podgrzania wody w Junkersie potrzebna jest kratka wentylacyjna grawitacyjna? Kratka obecnie znajduje się w miejscu gdzie miałyby być szafki wiszące i tego problemu też jeszcze nie przemyślałem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do płyty indukcyjnej nie potrzebujesz jakiejś dodatkowej wentylacji.
    Do junkersa z otwartą komorą spalania - bezwzględnie.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bri

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    32

    Domyślnie

    w kuchni powinien być przewód wentylacji grawitacyjnej bez względu na to jaka jest kuchenka gazowa/indukcyjna/elektryczna, skoro to jest mieszkanie to raczej instalacja jest, zgodna z przepisami, zasłonięcie wlotu do przewodów wentylacyjnych - bo rozumiem, ze taka jest koncepcja - może spowodować, że przy pierwszej lepszej kontroli panowie od gazu powiedzą żeby zdjąć szafki, poza tym przepisy dotyczące wentylacji nie są po to żeby utrudniać ludziom życie tylko po to żeby się nie podusili/otruli etc.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Wentylację rozwiązuje sie tak:


    lub


  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    rammbike, poniżej odpowiedzi na Twoje pytania.
    1. Otworzenie kuchni na salon powiększy optycznie i doświetli wnętrze. To bardzo dobry pomysł, jeśli tylko funkcjonalnie jesteś z tym ok. Dodatkowo jasna kolorystyka ścian i wyposażenia spotęguje wrażenie przestronności.
    2. Minimalna szerokość korytarza to 100cm i choć trudno go nazwać komfortowym to da się żyć Każdy centymetr więcej zmieni wnętrze w wygodniejsze, ale w tak małych mieszkaniach trzeba szukać kompromisu.
    3. Powieszenie TV na ścianie to także trik dekoratorski, który dodaje wnętrzu lekkości To dobry pomysł.
    4. Liczniki w mieszkaniach instalowane są zazwyczaj w standardowych, łatwo dostępnych miejscach, tak by odczytywanie ich nie było problemem. Może warto by zostały tu gdzie przewidział architekt instalacji?
    5. Rura gazowa (zgodnie z obowiązującymi przepisami) nie może być zabudowana. Kuchnia indukcyjna to w otwartej kuchni bardzo dobry trop. Powodzenia!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony