dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Taras - deski drewniane czy deski kompozytowe ?

    Poszukalam troche na forum i odpowiedzi nie znalazlam

    Bardzo prosze wszystkich uzytkownikow tarasow o uwagi za i przeciw z wlasnej praktyki

    Moj taras bedzei niezadaszony a do tego bedzie przylegl do oczka wodnego

    Bardzo drogie drewno odpada bo budzet ograniczony

    Nie wiem jak moze sie zachowywac kompozyt po latach, ewentualnie jakiego sie wystrzegac ?

    Z drewna rozwazam modrzew syberyjski / mam swiadomosc kiniecznosci impregnacji 1-2 razy w roku/ ale czy to wystarczy ??

    Nie chcialabym po 10 latach robic tarasu od nowa

    Napiszcie prosze jakie drewno, jaki kompozyt i jak dlugo uzytkujecie

    Z gory bardzo dziekuje

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie użytkuję żadnego z tego typu desek mam natomiast wiele elementów drewnianych na działce - i pomimo tego , że kupuję najlepsze impregnaty to wytrzymują max 2 lata, słońce, deszcz, a w moim przypadku(nawadnianie) ma destrukcyjne działanie na drewno. Gdybym mógł chętnie zastąpiłbym naturalne - kompozytem, ale moje "budowle" są warte tyle co nic.

    Gdybym robił taras, i zapewne położony nad oczkiem to na 100% wybrałbym coś kompozytowego. Prawidłowe ułożenie, zapewni Ci efekt, trwałości i wygląd na lata. Moja kuzynka ma taras z kompozytu, czyści go myjką ciśnieniową( używa na nim grila -a elektrycznego) pies również robi swoje i po trzech latach jest jak nowy!
    Nie była jak wiem tania ale napiszę tylko rodzaj jest to deska kompozytowa WPC. a firmy Lenta( jeśli zostanie usunięta nazwa firmy to zapewne inne oferują też tego typu

    Wadą takiej deski jest jedynie to , że jeśli stosuje się krzywizny to od tak , nie można jej ciąć (bez listw maskujących) krawędzie się maskuje bo wnętrze ma specjale komory.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jaką ma tą deskę ryflowaną czy drewnopodobną? Ludzie piszą, że kompozytowe też po kilku latach źle wyglądają szczególnie na tarasach od południowej strony.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Te deski są gładkie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Moj szwagier miał z kompozytu - cena porownywalna do modrzewia.
    Po dwoch latach zaczelo go brać "zielone" i zaczal pękać.
    Reklamacje uznano, dostal zwrot pieniedzy.
    Kupil deske WPC ponoć polskiej firmy. Drozsza o 30% od poprzedniej
    Dwa lata - deski lekko fafuja(mimo montażu wg zalecen), plany oleju z grilla nie do zmycia.
    No, sle się nie rozlatuje.

    Na chwile obecna moj 3-letni taras z modrzewia wyglada lepiej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moj szwagier miał z kompozytu - cena porownywalna do modrzewia.
    Po dwoch latach zaczelo go brać "zielone" i zaczal pękać.
    Reklamacje uznano, dostal zwrot pieniedzy.
    Kupil deske WPC ponoć polskiej firmy. Drozsza o 30% od poprzedniej
    Dwa lata - deski lekko fafuja(mimo montażu wg zalecen), plany oleju z grilla nie do zmycia.
    No, sle się nie rozlatuje.

    Na chwile obecna moj 3-letni taras z modrzewia wyglada lepiej.
    No i właśnie jest sporo takich opinii. Teraz weź tu człowieku wybuduj taras jak niewiadomo z czego i tak źle i tak niedobrze.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jest wiele producentów, importerow kompozytów, zapewne sa wśrod nich wyroby solidne i trwałe, ale giną wśrod zalewu bubli.
    I mam wrazenie, ze tu nawet cena nie mowi nic o produkcie, bo czasem to po prostu marża jest kosmiczna

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moj szwagier miał z kompozytu - cena porownywalna do modrzewia.
    Po dwoch latach zaczelo go brać "zielone" i zaczal pękać.
    Reklamacje uznano, dostal zwrot pieniedzy.
    Kupil deske WPC ponoć polskiej firmy. Drozsza o 30% od poprzedniej
    Dwa lata - deski lekko fafuja(mimo montażu wg zalecen), plany oleju z grilla nie do zmycia.
    No, sle się nie rozlatuje.

    Na chwile obecna moj 3-letni taras z modrzewia wyglada lepiej.
    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No i właśnie jest sporo takich opinii. Teraz weź tu człowieku wybuduj taras jak niewiadomo z czego i tak źle i tak niedobrze.
    no właśnie

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt nic więcej nie napisze ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przejrzałem kilka opinii w sieci i cały czas powtarza się stwierdzenie tego typu:
    "Drewno tarasowe może okazać się zbyt miękkie, chociaż można się zdecydować na drewno egzotyczne. Z kolei kompozyt ulega bardzo łatwo wyblaknięciu, jest to tworzywo sztuczne bardzo podatne na działanie promieni słonecznych. Jednak to będzie miało znaczenie jedynie przy kwestii estetycznej. Jeśli chodzi o trwałość, to zdecydowanie drewno będzie narażone na więcej czynników, które ją ograniczą. Odpowiednie zabezpieczenie drewna będzie odgrywało z całą pewnością decydujące znaczenie przy utrzymaniu tarasu w jak najlepszym stanie przez długi czas."
    I jeszcze tutaj http://www.lifeandmore.pl/taras-na-l...eski-tarasowe/
    Powtórzę tylko ja bym brał do takiego czegoś deski kompozytowe, nawet jeśli przez lata straci na wyglądzie to będzie trwały, a jak mnie wkurzy to go wymienię albo odnowię - a że się da https://www.syntilor.pl/renowator-do...ozytowego.html więc można - wszystko jeśli wyblaknie a mnie to będzie denerwowało.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Może dalibyście tutaj linki do dobrych desek tarasowych kompozytowych.
    Obecnie szukam i nie wiem co wybrać

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przecież jest link nad Twoim postem. Jeśli chodzi o jakość tych elementów to kompozyty im droższe tym lepsze. A wszystko zależy od ilości i jakości użytych komponentów do ich produkcji.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    Rozejrzyj się za tarasem pływającym - ja taki popełniłem i jestem super zadowolony. Płytki grubości 2 cm na podstawkach plastikowych.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Martus36

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    11

    Domyślnie

    Drewno!
    Kompozyt po 4 latach wyglada tak :
    Http://bit.ly/kompozyt1

    Nie da sie z tego korzystac po umyciu jest ok przez 5 dni. A potem to samo.

    Niepolecam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na chwile obecna moj 3-letni taras z modrzewia wyglada lepiej.
    Jak wygląda po 5? Czym impregnowałeś i malowałeś?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Technicznie i funkcjonalnie bez zarzutu, a estetycznie zacznie znów wyglądać, jak go umyję i naolejuję, gdyż póki co pogoda nie była łaskawa.
    Przez pierwsze trzy sezony używałem olej Bona (50-50 teak z bezbarwnym), ostatnio Koopmans bezbarwny.
    Usłojenie nie jest już tak widoczne, jak dwa lata wstecz, ale jak zmienia kolor to równomiernie, "zielone" też się go nie chwyta.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kompozyt wyglądający jak drewno a nie plastik kosztuje tyle co dobrej jakości drewno egzotyczne.

  18. #18

    Domyślnie

    Też polecam drewno mimo że po 3 latach nie wygląda już idealnie. No i trzeba pol dniowki poświecić co roku na czyszczenie i olejowanie.

  19. #19

    Domyślnie

    w wilgotnej okolicy, niedaleko wody lub morza, dobry kompozyt będzie dużo bardziej trwały niż drewno.
    ale drewno, zwłaszcza modrzew, będzie tańsze.

  20. #20

    Domyślnie

    Pewien pogląd na deski kompozytowe daje wizyta w takim leroyu albo innym gdzie deski leżą na dworze jakiś czas pod gołym niebem i w słońcu, ale i drewniane i kompozytowe wyglądają równie zniechęcająco. Sam stoję przed wyborem i nie wiem na co się zdecydować drewno czy kompozyt. Dodatkowo przy kompozycie problem się komplikuje co wybrać. Bo niestety w dzisiejszych czasach nie można kierować się ceną, im droższe tym lepsze go wiele nie uczciwych firm to zauważyło i zwyczajnie żeruje dając kosmicznąmarżę na zwykłą chińszczyznę a kupujący, myśli, że kupił coś dobrego. Warto byłoby wybrać firmę, do której można za 5 lat wrócić z roszczeniem gwarancyjnym. Tylko skąd taką wziąć i mieć pewność?
    Kompozyt kusi bezobsługowym użytkowaniem, ale to teoria. A drewno już na dzień dobry jest problematyczne - znaleźć towar wysokiej jakości bez pęknięć, wypadających seków, wygięć itp. Kompozyt przynajmniej na starcie wygląda dobrze.
    Ciężki temat ogólnie.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony