dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czujniki czadu, gazu i dymu - wybór i instalacja - dylemat

    Witam,

    poczytałem trochę w sieci i tu na forum, ale tyle jest informacji na te tematy, że ciężko wszystko zebrać do kupy i coś mądrego wybrać i przede wszystkim zainstalować.

    Po pierwsze:
    - wybór czujnika, już wiem, że kombajn czujnik gazu, czadu i dymu 3w1 nie ma sensu, ale teraz pytanie, jeśli zestaw czujników, to jakiejś jednej renomowanej marki (ale której?), czy może najlepsze produkty marek rożnych firm?

    Po drugie:
    - ilość czujników. Na jakich wysokościach instalować - to wiem. Ale teraz żeby było bezpiecznie, ale bez przesady gdzie i w jakiej ilości je montować?

    Dla przykładu: kuchnia - bez dostępu do żadnego komina, jedynie wentylacja i doprowadzony gaz propan-butan do kuchenki (butla na zewnątrz domu) - czujnik gazu na pewno montować, dymu też, ale czadu? Ma sens?
    Salon - posiada kominek, nie ma gazu, więc czujnik dymu i czadu (2w1 czy osobne?) ale pewnie gazu nie,
    Piwnica - kotłownia - w pobliżu czujnik dymu na pewno, nie wiem co z czadem bo gazu chyba tez nie potrzebny.
    No i pokoje na piętrze, instalować jakiekolwiek czujniki?

    Na powyższe pytania nie umiałem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, więc chciałbym aby ktoś obeznany w temacie mógłby rozwiać moje wątpliwości.

    No i na koniec, ma ktoś ciekawą propozycję czujników które można podłączyć do sieci, tak aby podczas jakiegokolwiek alarmu mieć powiadomienie na telefonie?

    Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Temat sprzed kilku miesięcy, ale właśnie niedawno montowałem klientowi takie czujki - Kidde. Ich rozmieszczenie to jednak trochę wiedzy i doświadczenia. Idealnie pasuje tu moja odpowiedź w jednym z ostatnich tematów, a dotyczącym doboru czujek a/włamaniowych. Przytaczam -
    Doświadczony alarmowiec to jedzie na obiekt osobiście ustalić rozmieszczenie czujek, po konsultacji z inwestorem. Robi to odpłatnie-
    Dodam, że jeszcze wtedy bierze za to pewną odpowiedzialność, a tu niektórzy pytający chcą ślepo wierzyć anonimowym forumowym doradcom

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A może wykonać wszystko na Satel - u.
    Dobre centrale, czujniki, łatwa konfiguracja i ewentualny serwis.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kierep

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-234
    Posty
    3

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zadania odpowiedniej firmie, która się tym zajmuje. Jest to dość ważny aspekt, który wymaga wiedzy jak i doświadczenia. Polecam firmę FireTech z Warszawy. Mają również swoje odziały w innych miastach. Oprócz samego projektu można kupić odpowiednie czujki ponieważ posiadają swój sklep co daje nam wygodę bo nie musimy szukać/jeździć gdzie indziej.
    https://www.firetech.waw.pl/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony