dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    byme

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    5

    Domyślnie Analiza założonego budżetu

    Witam,
    W 2019 raku planuje ruszyć z budową. Jestem nowy i chciałbym przedstawić Wam mój szacunkowy budżet i prosił bym o ocenę czy jest realny lub jednocześnie wskazanie gdzie za mało.
    Z ważniejszych informacji miejsce budowy okolice Kielc. Dom z poddaszem użytkowym z dwuspadowym dachem. Projekt nie jest wybrany ostatecznie ale podoba mi się i wzoruje się na tym https://www.archon.pl/projekty-domow...m52ea4801dc444 W tym projekcie była by na pewno rezygnacja z okna narożnego oraz jednego lub nawet obu balkonów tu jeszcze nie zdecydowaliśmy. Planuje metodę gospodarczą jednak do stanu SSZ praktycznie samodzielnie nic nie będę robił.

    • Geodeta i fundamenty do 30 000 zł
    • Ściany z betonu komórkowego 15 000 zł
    • Strop 30 000 zł
    • Schody 3 000 zł
    • Wieniec i poddasze 20 000 zł
    • Więźba 21 000zł
    • Pokrycie dachu blacho dachówką 27 000 zł
    • Drzwi i okna 20 000 zł
    • Ścianki działowe 5 000 zł
    Stan SSZ=171 000 zł

    To by się mniej więcej pokrywało z kosztami podawanymi przez archon tylko pytanie czy to realne?

    Nie wliczam tu kosztów początkowych których jestem świadomy. Mam nadzieje, że pomożecie mi ocenić czy to jest realne i jeśli tak będę dalej pytał o instalacje gdzie już planuje sam coś porobić.

    Mam też następujące pytania czy warto kupić od archont projekt wentylacji mechanicznej i instalacji podłogowej? Czy lepiej przy adaptacji to zlecić? A może lepiej na eta[ie budowy dopiero to zmieniać?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Buduje dom wzorowany na jabłonkach 4, co prawda indywidualnie powiększony do 150m2 użytkowej, ale myślę że mogę się w miarę rzetelnie wypowiedzieć. Mianowicie nie ma szans żeby bez pracy własnej zrobić to za takie pieniądze.

    U mnie wygląda to tak:
    fundament 18tys 2016rok
    Ściany + lane schody + strop (teriva) 40tys 2017 rok
    Dach 28tys (więźba, deskowanie i papa) 2017rok
    Okna 32tys (w tym rolety elektr i hst 3,2 w salonie)

    Poza dachem wszystko robiłem samodzielnie. Dokończenie dachu z jednym oknem dachowym wyjdzie mnie jeszcze blisko 28-29tys tak więc można uznać że bez drzwi zewn wychodzi prawie 150tys. Zauważ jednak ze ceny są obecnie sporo wyższe no i musisz doliczyć robociznę. Wg mnie u Ciebie 200tys może nie wystarczyć.

    Projekt WM kupiłem z peflex na allegro za 200zl, różnica niewielka, ale to zawsze 180zl taniej i później łatwo od razu zrobić zamówienie na całość.

  3. #3

    Domyślnie

    Te ceny to chyba netto, ale moim zdaniem nierealne.
    Dom w jabłonkach 3 G2, czyli taka sama powierzchnia tylko z garażem dwustanowiskowym i dachówka ceramiczną, budowany w 2016 - 230 000 brutto za te etapy, które wymieniłeś ( bez pracy własnej).
    Przy obecnych cenach......

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Przecież dom w jabłonkach 3 G2 ma powierzchnię podłóg 200m2, a dom autora wątku 153 m2, czyli przynajmniej w teorii powinien być o 1/4 tańszy, więc cena autora wątku jest proporcjonalna do Twojej

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    @byme, na jakiej podstawie robiłeś ten kosztorys?
    Ja rozpoczynam budowę domu podobnego wielkościowo do Twojego - robociznę wycenili mi na 48k, materiały wyceniałem sam - 100-120k (niektóre pozycje jak ilość piachu na zasypanie fundamentów wyceniałem z zaokrągleniem w górę), więc zakładam, że w 170k zmieszczę się do SSO z dachem.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale w pierwszym poście mowa była o SSZ chyba.
    Zgadzam się, że powierzchnia mniejsza ale i ceny w 2016 były inne. Stąd moje zdanie ,że w 170000 za SSZ jest mało realne.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    byme

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szacunkowy kosztorys był zrobiony w głównej mierze na stronie kb.pl tam sie wpisuje i ile czego i to podaje jakieś uśrednione ceny pytanie tylko czy to realne. Wymiary np il m2 ściany brałem ze strony archona.

    Macie racje sprawdziłem na kb podają że to cena netto. Tak więc moje pytanie czy w 200 tyś myślicie ze da rade się zmieścić z SSZ?
    Ostatnio edytowane przez byme ; 10-01-2019 o 20:33

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Masz już wybraną ekipę i dogadaną cenę robocizny?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    byme

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-001
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie mam ani ekipy ani żadnej wyceny, nie mam nawet wybranego projektu nie mówiąc nic o formalnościach ale chciałem się po prostu dowiedzieć czy realne jest to w tych pieniądzach.
    Ostatnio zacząłem zastanawiać się też nad tym projektem https://www.archon.pl/projekty-domow...m4cd285d3b06f0 Według wycen archona podobna cena tylko pytanie czy rzeczywiście może tak wyjść? Dom z dwoma pełnymi piętrami rzeczywiście może wyjść podobnie cenowo do tego z poddaszem? Tak na szybko patrze. Powierzchnia podłóg 2 metry mniej w tym z 2 pełnymi piętrami ale ma o 42m2 więcej ściany zewnętrznej, jednak powierzchnia dachu mniejsza o 40m2. Tak więc jak myślicie to realne rzeczywiście w podobnych cenach wybudować oba domy?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quardian

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Hej.

    Jeszcze rok temu sam tu pytałem co i w jakiej cenie, ale czas leci..

    My budujemy ten dom: https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...jekt-domu-as-v

    Jesteśmy po SSZ, robimy wod - kan, elektrykę, rekuperacja gotowa.

    SSZ wyszedł ok 235 tys, mieliśmy nadzieję że zamkniemy się w 200 tys, ale nie liczyliśmy wiatki, którą postanowiliśmy jednak "machnąć" od razu.

    Ceny materiałów i robocizny w 2018 poszły w górę bardzo mocno w stosunku do tego co wycenialiśmy po zakupie działki w 2016, a 2019 pewnie nie będzie lepszy.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    olamek

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak do cen to trochę małe są, ale wszystko zależy też od specyfikacji..
    Ostatnio edytowane przez olamek ; 19-01-2019 o 12:16
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Zaczynam w marcu. Projekt indywidaulny. Dom 157m2, z czego garaż 27m2. Prosta bryła ala stodoła, dach dwuspadowy. Ceny któe znam na dzień dzisejszy

    - Robocizna SSO (bez dachu) 60tys (ekipa z polecenia musiałem na nich czekać)
    - Robocizna dach 10tys (ekipa j.w)
    - porotheerm 25tys
    - stal 20tys
    XPS- 7500zł

    - Elektryk 20tys (robocizna +materiał)
    - centralen ogrzweanie + kanaliza (podłogówka, kocioł gazowy) 38tys (robocizna + materiał + kocioł)
    - okna wyceniane od 20-35tys
    - rekuepracja (robocizna+materiał+urządzenie) 18 500zł

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia35

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Kod pocztowy
    42-690
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    moze komus troszke pomoge w orientacyjnych kosztach budowy. Wybudowalismy w 2018 roku dom w jezowkach archonu z podwojnym garazem. Powierzchnia nam sporo urosla bo dobudowalismy 2 stanowisko i dzwignelismy scianke kolankowa o 1 pustak wiec powierzchnia uzytkowa ok. 220 m2 z dachem wielospadowym, 8 okien dachowych.
    Sso wyniosl nas 238000 a ssz 288000 (z roletami). Okna dachowe lepszej jakosci i dachowka ceramiczna brASS. Dodatkowo zrobilismy dach nad tarasem o innym kacie nachylenia dachu niz caly dach. W wycenie nie uwzglednilam kosztow geodety i badan geologicznych, projektu i adaptacji projektu.
    Moze komus sie to przyda
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Asia35 ; 28-01-2019 o 17:20

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podliczyłem teraz dokładnie i SSZ niepełny, czyli bez bramy garażowej i drzwi wejściowych w zeszłym roku wyszedł mi 197 500zł.
    okna to z tego 30tys, (3 szyby_ poza tym 4 okna dachowe (3 szyby) dachówka cementowa, pełne deskowanie dachu i suszona więźba (w każdym razie podsuszona napewno ).
    240m2 podłóg, w tym garaż dwustanowiskowy, ten projekt: https://www.dobredomy.pl/projekt/ines/

    To sa koszty od rozpoczecia robót, papierkologia, projekty itp to dodatkowe 15tys.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia35 Zobacz post
    Witam,
    moze komus troszke pomoge w orientacyjnych kosztach budowy. Wybudowalismy w 2018 roku dom w jezowkach archonu z podwojnym garazem. Powierzchnia nam sporo urosla bo dobudowalismy 2 stanowisko i dzwignelismy scianke kolankowa o 1 pustak wiec powierzchnia uzytkowa ok. 220 m2 z dachem wielospadowym, 8 okien dachowych.
    Sso wyniosl nas 238000 a ssz 288000 (z roletami). Okna dachowe lepszej jakosci i dachowka ceramiczna brASS. Dodatkowo zrobilismy dach nad tarasem o innym kacie nachylenia dachu niz caly dach. W wycenie nie uwzglednilam kosztow geodety i badan geologicznych, projektu i adaptacji projektu.
    Moze komus sie to przyda
    Pozdrawiam
    Za 280 tysięcy SSZ przy 220 m2 to całkiem niezły wynik. Średnio wychodzi niecałe 1300zł/m2. Aby jeszcze bardziej przybliżyć czytelnikom porównania, warto podać szczegóły techniczne: rodzaj fundamentów, ścian, dachu (materiały). Do tego rozumiem, że wszystko robiła firma, pracy własnej zero? No i region Polski. Ceny potrafią się różnić tak bardzo, że niektórzy ściągają ekipy z drugiego końca Polski.

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Podliczyłem teraz dokładnie i SSZ niepełny, czyli bez bramy garażowej i drzwi wejściowych w zeszłym roku wyszedł mi 197 500zł.
    okna to z tego 30tys, (3 szyby_ poza tym 4 okna dachowe (3 szyby) dachówka cementowa, pełne deskowanie dachu i suszona więźba (w każdym razie podsuszona napewno ).
    240m2 podłóg, w tym garaż dwustanowiskowy, ten projekt: https://www.dobredomy.pl/projekt/ines/

    To są koszty od rozpoczecia robót, papierkologia, projekty itp to dodatkowe 15tys.
    No to przyznam, że przy dość skomplikowanym projekcie (w porównaniu z moim) to niezła cena. Nie byłbym zdziwiony, gdybyś napisał o kwocie 260-280 tysięcy, a poniżej 200 to dla mnie do przyjęcia. Zwłaszcza, że i w późniejszym etapie prace u mnie będą maksymalnie uproszczone.
    Projekt fajny, całkiem ciekawe rozwiązania. Gratulacje

    A zadam pytanie jeszcze od siebie.
    Jak ekipy liczą koszt postawienia m2 domu? Wg powierzchni użytkowej czy całkowitej powierzchni zabudowy? Jakoś dotąd trafiałem na pełną dowolność, a im atrakcyjniejsza cena, tym więcej rzeczy "nie obejmuje". Mam zamiar postawić parterówkę, 218m2 powierzchnia zabudowy, użytkowa niecałe 124, ale licząc sumę powierzchni pomieszczeń to wychodzi 165m2. Nie wiem, jak wtedy liczyć średnią przy różnych wycenach. Jest jakaś obowiązująca norma?
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 10-02-2019 o 17:53

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Powierzchnia użytkowa niewiele mówi o wielkości domu. Moja ekipa wyceniała na podstawie projektu (wielkość i skomplikowanie) - ile mb fundamentu, ile m2 ścian, jakie stropy, ile nadproży, belek, podciągów, jakie schody.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Za 280 tysięcy SSZ przy 220 m2 to całkiem niezły wynik. Średnio wychodzi niecałe 1300zł/m2. Aby jeszcze bardziej przybliżyć czytelnikom porównania, warto podać szczegóły techniczne: rodzaj fundamentów, ścian, dachu (materiały). Do tego rozumiem, że wszystko robiła firma, pracy własnej zero? No i region Polski. Ceny potrafią się różnić tak bardzo, że niektórzy ściągają ekipy z drugiego końca Polski.


    No to przyznam, że przy dość skomplikowanym projekcie (w porównaniu z moim) to niezła cena. Nie byłbym zdziwiony, gdybyś napisał o kwocie 260-280 tysięcy, a poniżej 200 to dla mnie do przyjęcia. Zwłaszcza, że i w późniejszym etapie prace u mnie będą maksymalnie uproszczone.
    Projekt fajny, całkiem ciekawe rozwiązania. Gratulacje

    A zadam pytanie jeszcze od siebie.
    Jak ekipy liczą koszt postawienia m2 domu? Wg powierzchni użytkowej czy całkowitej powierzchni zabudowy? Jakoś dotąd trafiałem na pełną dowolność, a im atrakcyjniejsza cena, tym więcej rzeczy "nie obejmuje". Mam zamiar postawić parterówkę, 218m2 powierzchnia zabudowy, użytkowa niecałe 124, ale licząc sumę powierzchni pomieszczeń to wychodzi 165m2. Nie wiem, jak wtedy liczyć średnią przy różnych wycenach. Jest jakaś obowiązująca norma?
    Dzięki

    Wszystkie ekipy z którymi rozmawiałem wyceniały na podstawie projektu, tzn nie liczyli sobie od metra sciany, tylko wyceniali całość. Materiał ścian nośnych nie miał znaczenia. Jakie konkretnie kryteria brali pod uwag?...mam wrazenie, że wyceniali na oko, co potwierdza fakt, że później chcieli żebym im 5tys dopłacł, bo dużo zbrojenia, bo to, bo tamto, ale cóż mieli projekt przez kilka dni na wycenę, trzeba było się uważnie zapoznać, więc oczywiście nic nie dostali.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Dzięki

    Wszystkie ekipy z którymi rozmawiałem wyceniały na podstawie projektu, tzn nie liczyli sobie od metra sciany, tylko wyceniali całość. Materiał ścian nośnych nie miał znaczenia. Jakie konkretnie kryteria brali pod uwag?...mam wrazenie, że wyceniali na oko, co potwierdza fakt, że później chcieli żebym im 5tys dopłacł, bo dużo zbrojenia, bo to, bo tamto, ale cóż mieli projekt przez kilka dni na wycenę, trzeba było się uważnie zapoznać, więc oczywiście nic nie dostali.
    To w zasadzie dziwne, bo wiem, że większość ekip liczy inaczej za budowę z lekkiego i szybkiego bk a inaczej z ciężkich silikatów albo nierównej ceramiki. Liczy się roboczogodziny i potrzebny sprzęt, który przy ciężkich technologiach musi być nieco inny niż przy bk. Ja z góry kończę rozmowę z firmą, która zapytana o wycenę budowy domu rzuca "4000/m2" nie wnikając w szczegóły. Spodziewam się później tylko żądań dopłat, a bo to nie spodziewali się, że taki projekt (oczywiście zawsze będzie skomplikowany wg nich), że takie ciężkie materiały, że nie ma drogi dojazdowej dobrej. A jak wspominam, że zamierzam dokumentować budowę przy pomocy monitoringu (również ze względów bezpieczeństwa składowanych materiałów) to coś "przerywa połączenie". Chyba jakiś halny zrywa druty
    Może to i lepiej.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia35

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Kod pocztowy
    42-690
    Posty
    5

    Domyślnie

    Aydin.
    Myslisz, ze za duzo czy ok ten wynik? Powierzchnia calkowita naszego domu to 350 m2. Budowalismy z porothermu profi (z cienka spoina) i fundamenty (tradycyjne) sa jak nam mowili super zaizolowane. Wszystko robila firma ale z polecenia. Dach wielospadowy z 3 lukarnami i dodatkowy daszek nad tarasem.
    Ostatnio edytowane przez Asia35 ; 15-02-2019 o 21:38

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia35

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Kod pocztowy
    42-690
    Posty
    5

    Domyślnie

    Acha jesli chodzi o strop to zelbetowy i schody tez wylewane

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony