dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach.

    @Asia35: nie jestem pewien, czy dobrze liczę, ale cena jak na 350m2 wydaje się bardzo dobra. Przy takim przeliczniku mój dom powinien zamknąć się w kwocie 180-190 tysięcy za SSZ, choć okien pewnie będę mieć mniej. Dla mnie to więcej niż dobra cena, bo kosztorys szacunkowy przewiduje 223 tysiące, a to jak wiadomo jest zwykle niedoszacowane. Do tego mój projekt jest skrajnie uproszczony, a w porównaniu z Waszym to już w ogóle

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał quardian Zobacz post
    Hej.

    Jeszcze rok temu sam tu pytałem co i w jakiej cenie, ale czas leci..

    My budujemy ten dom: https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...jekt-domu-as-v

    Jesteśmy po SSZ, robimy wod - kan, elektrykę, rekuperacja gotowa.

    SSZ wyszedł ok 235 tys, mieliśmy nadzieję że zamkniemy się w 200 tys, ale nie liczyliśmy wiatki, którą postanowiliśmy jednak "machnąć" od razu.

    Ceny materiałów i robocizny w 2018 poszły w górę bardzo mocno w stosunku do tego co wycenialiśmy po zakupie działki w 2016, a 2019 pewnie nie będzie lepszy.
    Możesz napisać mniej więcej ile cie wyszły:
    - fundamenty
    - ściany
    - strop
    - dach
    - okna
    - drzwi
    z tego co widzę masz ok 100m2 dom więc podobnie jak ja. Tylko, że ja dałem na SSZ 85tyś metoda gospodarcza (dach, koparki i zbrojenie fachowcy) a ty wydałeś prawie 3 razy tyle !!! Czy fachmiani za fundamenty i ściany biorą po 100tyś ???
    Ludzie co wy pakujecie w te domy, że takie kwoty Wam wychodzą SZOK.
    Wprowadzam się teraz w marcu.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Możesz napisać mniej więcej ile cie wyszły:
    - fundamenty
    - ściany
    - strop
    - dach
    - okna
    - drzwi
    z tego co widzę masz ok 100m2 dom więc podobnie jak ja. Tylko, że ja dałem na SSZ 85tyś metoda gospodarcza (dach, koparki i zbrojenie fachowcy) a ty wydałeś prawie 3 razy tyle !!! Czy fachmiani za fundamenty i ściany biorą po 100tyś ???
    Ludzie co wy pakujecie w te domy, że takie kwoty Wam wychodzą SZOK.
    Wprowadzam się teraz w marcu.
    Ale ten dom z linka ma nie 100 tylko około 143 m2 (przecież metry garażu i pod skosami nie powstaną za darmo).
    Koszt metodą zleconą SSZ takiego domu to przy obecnych cenach 180-200k (wiem, bo buduję podobnej wielkości). Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ale ten dom z linka ma nie 100 tylko około 143 m2 (przecież metry garażu i pod skosami nie powstaną za darmo).
    Koszt metodą zleconą SSZ takiego domu to przy obecnych cenach 180-200k (wiem, bo buduję podobnej wielkości). Nie ma co zaklinać rzeczywistości.
    To chyba klikasz w inny link. Przecież wyraźnie napisane pow.użyt. 99,63m2 a pow. zabudowy 108m2.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A czy powierzchnia nieużytkowa (garaż, kotłownia, przestrzeń pod skosami) wybuduje się za darmo?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    To chyba klikasz w inny link. Przecież wyraźnie napisane pow.użyt. 99,63m2 a pow. zabudowy 108m2.
    podaja bez garazu i kotłowni Parter "50.92 m² + kotłownia 7.19 m² " plus 18m2 garaż tego nie podali więc tak jak kemot napisał ma kolo 130m2 ~~

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    podaja bez garazu i kotłowni Parter "50.92 m² + kotłownia 7.19 m² " plus 18m2 garaż tego nie podali więc tak jak kemot napisał ma kolo 130m2 ~~
    Ok garaż jest w bryle to trzeba liczyć. Czyli w sumie z kotłownią jest 125m2. Nie zmienia to faktu, że koszt kosmos. Wg kosztorysu z tej strony SSZ kompletnie bez pracy własnej to ok 177tyś przy średnich cenach a autor wywindował na 235tyś.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony