dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 12
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 230
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kmicic91 Zobacz post
    Własnie jesteśmy na etapie finalizowani zakupu działki z projektem to jest masakra
    1. Nie myśl, ze córka zostanie w domu. Marne na to szanse w dzisiejszych czasach. Buduj dom dla siebie.
    2. Przy działce to wiele czynników trzeba brać pod uwagę. Komunikację, infrastrukturę, otoczenie, orientacja względem stron świata, co można na tej działce zbudować, co może powstać w okolicy przyszłości (np. przepompownia ścieków czy rzeźna w zasięgu nosa i ucha to nic fajnego), sąsiadów, warunki gruntowe (jak niedawno ktoś się budował obok to prosiłbym go o udostępnienie badań geotechnicznych przed zakupem działki - inaczej sam bym zamówił bo i tak jak będziesz się budował to będziesz potrzebował). I wiele innych rzeczy. To temat na sporą książkę.
    3. Za ile zbudujesz to nikt Ci nie odpowie, jak nie podasz chociaż założeń. Co innego podpiwniczone 400m2, co innego 100m2 parterówka.
    4. Jaki system grzewczy będzie optymalny czy w drugą stronę - jak ocieplić dom, żeby to było optymalnie dobrane to trzeba policzyć.
    Tu masz pomoc:
    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109
    Gaz będzie w sumie (koszt przyłącza, instalacji, kotlowni, przeglądów i używania) jednym z droższych rozwiązań.
    5. Jak rozpalisz w kominku, to zapomnij, że podłogówka przestanie grzać, zanim w kominku zgaśnie. Przy współcześnie ocieplonych domach ogrzewanie musialbyś wyłączyć dzień albo i więcej przed rozpaleniem w kominku.
    6. Rekuperator we współczesnym domu oszczędza nie 20, ale z 50-60% kosztów ogrzewania współczesnego domu - klik.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-08-2019 o 12:14

  2. #142
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Maluch11
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    14

    Domyślnie

    To i ja się pochwalę swoim domkiem.
    Zaczęliśmy w połowie maja od fundamentów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190521_094425.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	434370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190528_165712.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	434371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190611_204841.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	434372

    A skończyliśmy w połowie sierpnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190817_134950.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	434373Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190817_135058.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	434374

    Obecnie poszukuje dobrych okien by zamknąć dom do końca roku.

    Czy polecacie kogoś z okolic Marek- Radzymina z dobrym "ciepłym" montażem?

  3. #143

    Domyślnie

    U nas obecnie czekamy na dachówkę. Niestety zamówiony 2msc temu Braas Turmalin szary kryształ jeszcze ciągle nie dotarł.
    Okna w oknoplaście też już zamówione. 23 okna w tym 2aluminiowe (jedno HST).

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Mam już działkę
    Czy Dom parterowy na planie prostokąta 10x15 z ławami fundamentowymi po obrysie ścian zewnętrznych (wewnątrz same działówki więc fundamentów nie trzeba?), podłoga na gruncie, wieńcem betonowym na ścianach zewnętrznych, dachem kopertowym (blacha, dachówka betonowa, gont) z wiązarów kratowych z małym stryszkiem) uda się wykonać? W sensie czy z betonu komórkowego to pójdzie czy musi być bardziej gęsty materiał aby przeniósł na ścianach nośnych masę wieńca i stropodachu?

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Mam już działkę
    Czy Dom parterowy na planie prostokąta 10x15 z ławami fundamentowymi po obrysie ścian zewnętrznych (wewnątrz same działówki więc fundamentów nie trzeba?), podłoga na gruncie, wieńcem betonowym na ścianach zewnętrznych, dachem kopertowym (blacha, dachówka betonowa, gont) z wiązarów kratowych z małym stryszkiem) uda się wykonać? W sensie czy z betonu komórkowego to pójdzie czy musi być bardziej gęsty materiał aby przeniósł na ścianach nośnych masę wieńca i stropodachu?
    Strop będzie problemem i stabilność ścian (strop monolityczny skutecznie usztywniłby konstrukcję), a nie nośność materiału ścian.

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Mam już działkę
    Czy Dom parterowy na planie prostokąta 10x15 z ławami fundamentowymi po obrysie ścian zewnętrznych (wewnątrz same działówki więc fundamentów nie trzeba?), podłoga na gruncie, wieńcem betonowym na ścianach zewnętrznych, dachem kopertowym (blacha, dachówka betonowa, gont) z wiązarów kratowych z małym stryszkiem) uda się wykonać? W sensie czy z betonu komórkowego to pójdzie czy musi być bardziej gęsty materiał aby przeniósł na ścianach nośnych masę wieńca i stropodachu?
    buduję takim dom, tzn parterówkę o wymiarach 14x10,5 m, ścianami nośnymi po obrysie i konstrukcją dachu/stropu z wiązarów (ze względu na kąt nachylenia dachu 38* strych ma powierzchnię ponad 50m2). Buduję z Solbetu klasy 500. Tak miałem w projekcie (projekt indywidualny). Jak masz wątpliwości to zawsze możesz zastosować beton komórkowy o większej gęstości, 600 czy 700.

  7. #147
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Mam już działkę
    Czy Dom parterowy na planie prostokąta 10x15 z ławami fundamentowymi po obrysie ścian zewnętrznych (wewnątrz same działówki więc fundamentów nie trzeba?), podłoga na gruncie, wieńcem betonowym na ścianach zewnętrznych, dachem kopertowym (blacha, dachówka betonowa, gont) z wiązarów kratowych z małym stryszkiem) uda się wykonać? W sensie czy z betonu komórkowego to pójdzie czy musi być bardziej gęsty materiał aby przeniósł na ścianach nośnych masę wieńca i stropodachu?
    O wytrzymalosc nie masz co sie martwic. Ja zbudowalem dom z pelnym pietrem z 600stki a nawet 500 by dal rade.
    Wiazary to dobry pomysl. Duzo oszczedzisz na stropie. Wieniec wystarczy do zapewnienia sztywnosci.
    W podobnej konstrukcji jest projekt domza150tysiecy.pl

  8. #148
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariuszwu

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    1. Nie myśl, ze córka zostanie w domu. Marne na to szanse w dzisiejszych czasach. Buduj dom dla siebie..
    100% prawdy. Mało kto teraz zostaje z rodzicami spośród moich znajomych nikt nie został u rodziców po ślubie czy wprowadził się do teściów. To problematyczne tak na prawdę dla obu stron. Moi teściowie wybudowali dom dwupiętrówkę myśląc, że w przyszłości moja żona i ja zostaniemy z nimi tzn. oczywiście zrobimy sobie osobne wejście itd. ale to tylko prowizorka... to nie jest mieszkanie osobno. Po tym jak mieszkałem u niej przed ślubem pół roku żona sama stwierdziła, że budujemy dom. Jak sobie policzyliśmy koszty remontu wymiany hydrauliki, elektryki czy zmiany kształtu bryły itd itd to taniej wyszła z naszych obliczeń budowa domu. Wybaczcie trochę prywaty. Generalnie budujcie dom dla siebie ja też buduję nieduży dom, bo nie zakładam, że dzieci z nami zostaną, a nawet tego nie chcę dla ich dobra.

  9. #149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    buduję takim dom, tzn parterówkę o wymiarach 14x10,5 m, ścianami nośnymi po obrysie i konstrukcją dachu/stropu z wiązarów (ze względu na kąt nachylenia dachu 38* strych ma powierzchnię ponad 50m2). Buduję z Solbetu klasy 500. Tak miałem w projekcie (projekt indywidualny). Jak masz wątpliwości to zawsze możesz zastosować beton komórkowy o większej gęstości, 600 czy 700.
    O super, przeanalizuje twój dziennik budowy

  10. #150

    Domyślnie

    Czy orientujecie się jaki obecnie jest koszt ekipy do postawienia SSO najprostszego domu parterowego typu stodoła? Ile trzeba liczyć za taką usługę?
    Dom około 140m2. Bez tarasów, bez schodów, dach dwuspadowy - najprostsze co może być.

  11. #151
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Dla porownania w czerwcu 190m2 pelne pietro. Dwie klatki schodowe i strop monolityczny. 55tysięcy do zapłaty.
    Strzelam ze moze w 40 tysiacach sie zamnkniesz.

  12. #152
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Jeszcze nie dopisalem ze u mnie bez dachu. Tylko do wienca.

  13. #153

    Domyślnie

    dzięki. Paweł czyli dwie pełne kondygnacje ? parter i piętro? i dwa stropy plus chudziak? Dzieki za odpowiedź.

  14. #154
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Tak ale jeden strop bo nad pietrem wiązary.

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kmicic91 Zobacz post
    Witam !!

    Własnie jesteśmy na etapie finalizowani zakupu działki z projektem to jest masakra jakaś ale myśle ze od przyszłego roku ruszymy wielką parą juz z całęj tej ekscytacji nawet zacząłem prowadzić bloga co jest dla mnie czymś dziwnym ale stram sie punkt po punkcie analizować za i przeciw zeby nic nie pominąć i chcetnie korzystam z opinii waszego forum. Gdy ktoś miał chcieć poczytać zapraszam https://chceswojdom.blogspot.com/ no i pozdrawiam i polecam wasze forum i trzymam kciuki za tych co już zaczeli...
    Super. Też prowadzimy bloga na którego zapraszam - > https://onaionbudujadom.com/
    Życzymy powodzenia i jak najmniej problemów. Jeśli mogę coś doradzić to przede wszystkim na bieżąco przygotowywać się do kolejnych etapów budowy i postarać się o kierownika budowy, który będzie na miejscu jak najczęściej. My zaryzykowaliśmy i wybraliśmy opcję gdzie kierownik był równocześnie szefem ekipy. Dzięki temu był na miejscu codziennie i rzeczywiście kierował pracami na budowie. Warto też wszelkie wątpliwości dotyczące projektu czy sposobu realizacji prac omówić z niewielkim wyprzedzeniem przed ich rozpoczęciem by zniwelować wszelkie stresy i nie działać "na hura".
    Będzie dobrze!
    Będziemy obserwować bloga
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Mój dom też już zamknięty.
    Czekamy na elektryke tynkarzy i elewację. Na dniach wchodzą.
    My też właśnie zamknęliśmy w tym tygodniu. Jutro już wchodzi ekipa od rekuperacji, za 2 tygodnie elektryk, później hydraulik. Jak dobrze pójdzie to komplet instalacji będziemy mieli do końca listopada. Troszkę to wszystko szybciej teraz nam idzie niż planowaliśmy. Zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić tynków w zimie.
    Co myślicie, warto ryzykować? Raczej nie planowałem dogrzewać.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  17. #157

    Domyślnie

    U nas stan surowy zamknięty już prawie(w domu dwa pełnowymiarowe piętra i garaż osobno). Wyszło 350tyś zł razem z oknami czyli jakieś 50tyś więcej niż zakładałem. Na wiosne instalacje.

  18. #158
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Sporo Ci wyszlo. Podaj powierzchnie lub wrzuc rzuty projektu.

  19. #159

    Domyślnie

    Dom 240m2 i garaż osobno 7x8m. Dom na płycie, dwa pełnowymiarowe piętra.
    Niestety dużo stali było i styroduru a i okna duże i dużo. Do wiosny mam nadzieję się odbić i ruszyć z instalacjami.

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiop

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-053
    Posty
    10

    Domyślnie

    Hej!
    Zaczęliśmy w połowie października budowę pod Lublinem wg projektu Lubiany wariant I.
    Na razie nie za bardzo jest co pokazywać, bo jeszcze nie skończone nawet fundamenty. Przed zimą zrobimy tylko to, a z resztą ruszamy od wiosny.
    Pustak ceramiczny i strop lany. Obecnie szukam sobie wykonawcy dachu na przyszły rok.
    Pustaki na ściany już kupiłem. Waham się czy kupić też materiały na dach bo podrożeją...

Strona 8 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony