dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 230
  1. #161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Kupisz teraz zaoszczedzisz troche. Jesli dzialka duza to nie beda przeszkadzac ale pozniej zaplacisz za rozstawienie palet wokół budynku. Ja zamawialem wczesniej i potem zalowalem bo mala dzialka i byl problem gdy byl zbierany humus.

  2. #162
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar naxed
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie Abakon 2013 po zmianach

    Witam serdecznie

    Na początku wielkie dziękuję dla wielu użytkowników forum - za poświęcony czas, za wrzucane zdjęcia, schematy, kosztorysy. Umożliwiło nam to przeanalizowanie naszych możliwości i wybrać: mieszkanie vs. dom, aby ostatecznie zdecydować się na budowę.

    Działkę kupiliśmy w październiku 2018 roku - od tamtej pory miało pójść błyskawicznie, niestety WZ, pozwolenie itp kwestie wstrzymały nas na bardzo długo (śpieszy nam się, w sumie ) - obecnie mamy wykonaną podsypkę i w przyszłym tygodniu lejemy płytę fundamentową.
    Dom budujemy z keramzytu, z firmą Abakon z Bielska-Białej - więc jeśli macie na ten temat jakieś pytania to zapraszam, bo nam ciężko się było zdecydować na nich z uwagi na wszechobecne podpłacone opinie w Internecie - i nawet nie mówię o samym Abakonie, tylko ogólnie o firmach wykonawczych i okołobudowlanych. Nie jesteśmy z nimi w żaden sposób związani - no poza umową na budowę domu, oczywiście .

    Mamy dużo materiału foto i wideo z uwagi na chęć "odpłacenia" Internautom naszymi doświadczeniami - jesteśmy bowiem bardzo wdzięczni za czas, którzy ludzie poświęcają, aby opisywać swoje pomysły i problemy, aby inni mogli z nich skorzystać. Zatem na pewno założę tu dziennik budowlany, dodatkowo w planach mamy kanał na YT jeśli czas pozwoli oraz bloga zewnętrznego.
    W kwestii wykończeń itp czuję się w miarę biegle z racji wielu remontów mieszkań, natomiast dom i prace ziemne to dla nas zupełnie nowa bajka... Czy też dramat w trzech aktach?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poczatek.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	436602

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał naxed Zobacz post
    Dom budujemy z keramzytu, z firmą Abakon z Bielska-Białej - więc jeśli macie na ten temat jakieś pytania to zapraszam
    Z tego wynika że mają dobrych, agresywnych prawników. Opinii na FM trochę zostało, ale część została usunięta.
    Jak to wygląda w umowie? Macie jakieś zapisy o zachowaniu poufności sytuacji na budowie i warunków umowy?

  4. #164
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar naxed
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z tego wynika że mają dobrych, agresywnych prawników. Opinii na FM trochę zostało, ale część została usunięta.
    Jak to wygląda w umowie? Macie jakieś zapisy o zachowaniu poufności sytuacji na budowie i warunków umowy?
    Bo to całkiem spora firma, dlatego strach straszny nas wziął przed podpisaniem umowy, zwłaszcza że jest po prostu idiotyczna - całkowicie stronnicza. Ale technologia nam się podoba i czas budowy także, do tego nasza zmieniona "trzynastka" wychodzi tanio...

    Dlatego ja nagrywam na bieżąco filmy i mam zamiar wszystko pokazywać tak jak jest =) nie będzie żadnych insynuacji.

    Co do poufności tego co się dzieje na budowie - nic takiego w niej nie ma (ale jeszcze przejrzę bo minęło parę miesięcy, z tego co pamiętam chyba nie było też nic o samych warunkach finansowych itp - zresztą cennik mają na stronie więc byłby to zapis bez sensu), samą współpracę z Abakonem postaram się obszernie opisać w dzienniku/blogu. Mają prawo się reklamować, robić zdjęcia, prezentować budowę innym klientom itp. Ja mam natomiast upust cenowy za prowadzenie bloga - ale to była moja oferta/negocjacja - i tak zamierzałem to robić (pomoc innym, pokazanie współpracy z nimi no i... zabezpieczenie, wolę mieć materiał w Internecie, który powinien być dla nich dobrym motywatorem), więc zaproponowaliśmy to jako usługę w zamian za dodatkowy rabat - nie mam jednak żadnych zapisów o stronniczości, sposobie prowadzenia itp. Dział marketingu się nie popisał
    Budujemy dom w górach z Keramzytu z Abakonem

    Blog: budowadomubb.blogspot.com
    YouTube: YT Budowa Domu

  5. #165

    Domyślnie

    Życzę powodzenia
    My mamy tez domek z keramzytu, ledwo co ukończony, ale wybudowany przez inną firmę.
    Jak Macie jakieś pytania, to pytajcie na pw.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Zacząłem budowę w tym roku. Dom parterowy 92 m2. Ściana silka 18 cm ocieplona styropian grafit 20 cm. Podłoga 20 cm styropianu. Wiązary, dach kopertowy dachówka. Strop ocieplony 30 wełny. Fundamenty tradycyjne ocieplone 15 cm xps. Zleciłem OZC i wyniki słabe przez mostek na styku silka i fundament. Niestety ściany już w budowie więc tego nie zmienię. Proszę o radę co mogę zmienić by polepszyć .

    Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92,3 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 3474 W
    Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 647 W
    Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 4096 W
    Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 4096 W

    Wskaźniki i współczynniki strat ciepła:
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 44,4 W/m2
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do kubatury φHL,V: 16,4 W/m3

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 150,0 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 30,75 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8543 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 333,3 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 92,6 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 123,5 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 34,3 kWh/(m3·rok)


    Pozdrawiam

  7. #167
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Minako88

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-526
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć my rozpoczęliśmy budowę parterowego domu w Markach i faktycznie jest to nie tylko kosztowne przedsięwzięcie ale też bardzo absorbujące. To główny temat u nas Aż strach pomyśleć, jak to będzie jak trzeba będzie brać się za urządzanie echhh

  8. #168

    Domyślnie

    Znacie cenę Silki, chcę zamówić po Nowym Roku (okolice Warszawy).

  9. #169

    Domyślnie

    Cześć,
    To mój pierwszy post. Czy będzie tworzone podforum Bocianki 2020? Chciałbym pokazać projekt mojego domu

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    czy któryś z bocianków 2019 już mieszka na swoim, dostał odbiór budynku ? pochwalić się proszę (

  11. #171

    Domyślnie

    U nas w 2020 roku jeszcze nic się nie działo.
    Umówiłem elektryka i tynkarzy. Tynki Cementowo wapienne (34zł za 1m2, robota+ materiał).
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Pytanko mam, czy taki zapis w MPZP jasno mówi, że nie można wystawić za nieprzekraczalną linię zabudowy schodów, dachu, tarasu? Bo nie wiem co miał autor na myśli pisząc nadzziemne części budynku lub kubaturowe

    12) nieprzekraczalnej linii zabudowy – należy przez to rozumieć linię ograniczającą część terenu, na której
    dopuszcza się wznoszenie nadziemnych części budynków oraz określonych w ustaleniach planu nadziemnych
    kubaturowych części budowli; nieprzekraczalne linie zabudowy wraz z innymi przepisami planu i przepisami
    odrębnymi dotyczącymi odległości obiektów budowlanych, określają obszar wewnętrzny terenów
    wydzielonych liniami rozgraniczającymi, na których dopuszcza się lokalizację zabudowy;

  13. #173

    Domyślnie

    Jeżeli mamy na dzień dzisiejszy tylko i wyłącznie kupioną działkę, to myślicie, że są szanse na postawienie SSO jeszcze w tym roku ? Czy lepiej w tym roku ogarnąć projekt i formalności, a z budową ruszać w 2021 ? Póki co zbieramy wyceny od architektów na projekt indywidualny.
    Działka 20 km od centrum Wrocławia z ustalonym MPZP i skrzynką prądu.

  14. #174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub1337 Zobacz post
    Jeżeli mamy na dzień dzisiejszy tylko i wyłącznie kupioną działkę, to myślicie, że są szanse na postawienie SSO jeszcze w tym roku ?
    Jak znajdziesz ekipę, co ma jeszcze termin w tym roku, to jak najbardziej realne.

  15. #175

    Domyślnie

    Spokojnie realne.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub1337 Zobacz post
    Jeżeli mamy na dzień dzisiejszy tylko i wyłącznie kupioną działkę, to myślicie, że są szanse na postawienie SSO jeszcze w tym roku ? Czy lepiej w tym roku ogarnąć projekt i formalności, a z budową ruszać w 2021 ? Póki co zbieramy wyceny od architektów na projekt indywidualny.
    Działka 20 km od centrum Wrocławia z ustalonym MPZP i skrzynką prądu.
    Jakub ja mam już działkę i dopiero zaczynam rozmowy z architektem. Przyłącze prądu mam już załatwione na styczeń 2021 teoretycznie. teraz uzgadniam warunki na wodę i gaz żeby wiedzieć na czym stoję. Przynajmniej fundament chciałbym w tym roku zrobić. A wprowadzić chciałbym się za 3 lata

  17. #177

    Domyślnie Start

    Witam wszystkich i wszystkie bocianki,

    Po niezliczonych nocach czytania tego forum, przyszedł czas na nas.
    Dom:
    Czarna stodoła, powierzchnia użytkowa 144 m2 + garaż (nieocieplany).
    Powietrzna pompa ciepła, podłogówka, rekuperacja i docelowo fotowoltaikna.
    Budujemy z Keramzytu i mamy głównego wykonawce (umowa podpisana). Starujemy w maju i plan jest taki by do końca roku się wprowadzić

    Na razie czekamy na pozwolenie na budowę i dopinamy formalności i decyzje.

  18. #178

    Domyślnie

    Nie chcę być złym prorokiem, ale ten sezon budowlany, chyba się skończył, zanim tak naprawdę się zaczął... Zresztą w 2021 będzie podobnie. Teraz może do czerwca to jako tako pojedzie na oparach. Od wakacji kaput.

  19. #179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    donvitobandito Co masz na myśli? Brak materiałów budowlanych?

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    donvitobandito Co masz na myśli? Brak materiałów budowlanych?
    Tak uważam, że jedno to będzie brak materiałów budowlanych, a drugie to ludzie będą mieli potrzeby pierwszego rzędu- czyli np. zapewnienie sobie jedzenia i picia. Będzie w nich strach, jak długo to wszystko ma jeszcze trwać....
    Dopiero co się zaczęło, a już są mega braki w dostawach.

    Paradoksalnie cena robocizny mega poleci w dół, a popyt i tak mega się zmniejszy.

    Mega też stanieją domy z rynku wtórnego. Przez pewien czas nie będzie opłacało się budować.
    Ceny mieszkań też spadną, ale to głównie te mega przewartościowane, typu Warszawa, Trójmiasto, Śląsk... Reszta też spadnie, ale delikatniej.

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony