dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 230
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.681

    Domyślnie Bocianki 2020 - witamy i zapraszamy do dyskusji :)

    Zamierzasz budować się w tym roku? Planujesz budowę? Serdecznie witamy na Forum i zapraszamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i dylematami przed budową. Z Forum Muratora na pewno Wam się uda wbić pierwszą łopatę. Powodzenia!

    Redakcja
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bodega

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Konopki Male
    Kod pocztowy
    11-513
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam Redakcjo .
    Widze że nikt nie planuje budowy wiec może zaczne ...
    Nie mogę sie już doczkać wiosny pewnie jak wszyscy
    Doświadczenia : mail-uj i dzwoń do każdego po 3 razy
    pytaj i jescze raz pytaj
    Dylematy : Jaka dachówka holenderka , kominek czy piec wolnostojący , kocioł na paliwo stałe pelet czy ekogr. czy uniwersalny , jakie okna , pompa ciepła do CWU czy solary itd ... no i najważniejszy czy starczy KASY
    Pozdrawiam wszystkie Bocianki

  3. #3
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodega Zobacz post
    Witam Redakcjo .
    Widze że nikt nie planuje budowy wiec może zaczne ...
    Nie mogę sie już doczkać wiosny pewnie jak wszyscy
    Doświadczenia : mail-uj i dzwoń do każdego po 3 razy
    pytaj i jescze raz pytaj
    Dylematy : Jaka dachówka holenderka , kominek czy piec wolnostojący , kocioł na paliwo stałe pelet czy ekogr. czy uniwersalny , jakie okna , pompa ciepła do CWU czy solary itd ... no i najważniejszy czy starczy KASY
    Pozdrawiam wszystkie Bocianki
    Jeśli już od początku masz dylemat czy truć siebie czy innych paliwem stałym to moim zdaniem od razu ban powinien być.
    Ale może Redakcja lubi trucie i smog...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bodega

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Konopki Male
    Kod pocztowy
    11-513
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuje Arturo72 również cię pozdrawiam i życze udanej realizacji budowy .

  5. #5

    Witam!
    Zaczynamy wiosną, zgoda na budowę jest. Domek mały parterowy, projekt indywidualny, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła. Jesteśmy na etapie wyboru ekipy, która postawi mury i dach... Wykonawca płyty wybrany, pompy ciepła też. Pozdrawiam Bocianki, trzymam za nas kciuki.
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTA79 Zobacz post
    Witam!
    Zaczynamy wiosną, zgoda na budowę jest. Domek mały parterowy, projekt indywidualny, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła. Jesteśmy na etapie wyboru ekipy, która postawi mury i dach... Wykonawca płyty wybrany, pompy ciepła też. Pozdrawiam Bocianki, trzymam za nas kciuki.
    Witamy,
    Mam tez mały parterowy domek wybudowany w ubiegłym roku (116 m2 pow użytkowej) i planuję gruntową pompę ciepła.Na tym forum stwierdzono,że nie wiem co robię i gruntowa przy takiej powierzchni to głupota, abo tez wyrzucanie pieniędzy. Możesz napisać jaka pompa u CIebie i jaka powierzchnia domu? U mnie i tak gruntowa będzie tylko jeszcze nie zapadła decyzja jaka.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robo@t

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gałków Mały
    Posty
    8

    Domyślnie

    To ja także zamelduję się w Bociankach - mimo że wszystko jeszcze pod wielkim znakiem zapytania. Pozdrawiam wszystkich wijących swoje gniazdko i trzymam kciuki. W początkowych planach jest budowa 65m2 "termosu". Dach płaski, parterówka. Woda grzana gazem, pomieszczenia piecem akumulacyjnym, rekuperacja. Na więcej na razie kasy brak, a gdzieś mieszkać trzeba. Z czasem dobudowa dwuspadowego dachu na ściance kolankowej z poddaszem użytkowym. Później garaż. Resztę zweryfikuje życie

    bodega , kubson

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To i ja się dopiszę.
    Startujemy na wiosnę, dom 150 m2 po podłogach, z poddaszem, dach dwuspadowy. Budowa zgłoszona, dziennik opieczętowany. Ceramika na ściany, komin i parę innych rzeczy kupione. Będzie się działo

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Ja również startuje w tym roku. A nawet jutro

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Z ciekawości, jakie macie zakładane budżety (działka, budowa, wykończenie) jeśli to nie problem podać.

  11. #11

    Domyślnie

    Dom 200 m2 z poddaszem użytkowym. W tym jest garaż dwustanowiskowy. Dach dwuspadowy. Pompa ciepła, rekuperacja, przydomowa oczyszczenia ścieków. Planujemy zmieścić się w 570 tys.

  12. #12

    Domyślnie

    Działkę już mamy. Więc jest to kwota bez działki

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bodega

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Konopki Male
    Kod pocztowy
    11-513
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dom 115 m2 poddasze użytkowe ,garaż , dach dwuspadowy z lukarną ,budynek gospodarczy , paliwo stałe , oczysczalnia , działka swoja , system gospodarczy 350 tys.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Melduję się wśród bocianów 2019

    Dziś w urzędzie złożone zawiadomienie o rozpoczeciu robót.

    Powierzchnia zabudowy 94,7m2
    Kubatura 399,58m3
    Powierzchnia użytkowa 184,89m2
    Liczba kondygnacji 3

    Za 3 miesiące wg planu powinien być zrobiony SSO.

    Jeny to się dzieje naprawdę Trochę strach, ekscytacja, no i radość i chęć działania.

    Pozdrawiam !

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Za m2 ściany nośnej z silikatu 24 to koszt 80zł. Koszt murowania robocizna to 50zł. Koszt ocieplania wełna i tynkowania elewacji z robocizną to 150zł.
    Uda się? Wychodzi mi 30 tysięcy za 150m ściany.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 18-01-2019 o 14:30

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Za m2 ściany nośnej z silikatu 24 to koszt 80zł.
    Nie wiem, którego producenta silikatach mówisz, ale w przypadku xelli to nierealne. Dolicz klej, jakiś odrzut, który się pojawi i wyjdzie Ci 100zł/m2.


    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Koszt ocieplania wełna i tynkowania elewacji z robocizną to 150zł.
    Można dać 2cm wełny jak i 20cm...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Witamy,
    Mam tez mały parterowy domek wybudowany w ubiegłym roku (116 m2 pow użytkowej) i planuję gruntową pompę ciepła.Na tym forum stwierdzono,że nie wiem co robię i gruntowa przy takiej powierzchni to głupota, abo tez wyrzucanie pieniędzy. Możesz napisać jaka pompa u CIebie i jaka powierzchnia domu? U mnie i tak gruntowa będzie tylko jeszcze nie zapadła decyzja jaka.
    Witam. Nasz domek to 108 m pow. użytkowej. Pompy nikt nam nie odradzał, natomiast proponowano pompę powietrzną, bo tańsza o ok. 10 tyś. Fakt, że koszt pompy gruntowej jest wysoki w stosunku do kosztu całej inwestycji przy małym domku. Ale my chcieliśmy gruntową od początku myślenia o budowie. I na to mamy przygotowane środki finansowe. Argumentów za jest wiele. Palenia w centralnym mamy dosyć...Rozmawiałam z instalatorami marki Nibe. Ale po rozmowach z inwestorami, projektantami i budowlańcami, dowiedziałam się, że w naszych okolicach pompy gruntowe w kilku przypadkach robiła firma EKODOM z Grudziądza. Po kontakcie z firmą dostałam ofertę ok 10 tyś tańszą niż od instalatorów Nibe. Firma ta składa sama sprzęt z polskich podzespołów. Rozmawiałam z posiadaczem tej pompy i jest zadowolony. My się zdecydowaliśmy...
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTA79 Zobacz post
    Firma ta składa sama sprzęt z polskich podzespołów.
    No, to sprzedawców mają kreatywnych. Jakąż to mamy fabrykę sprężarek do PC czy sterowników do PC?

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie wiem, którego producenta silikatach mówisz, ale w przypadku xelli to nierealne. Dolicz klej, jakiś odrzut, który się pojawi i wyjdzie Ci 100zł/m2.



    Można dać 2cm wełny jak i 20cm...
    Wziąłem silikaty N25 z Bialegostoku. Ale fakt nie uwzględniłem zaprawy i odrzutu.
    Co do wełny to 15cm z silikatemN25 da mi U=0.21 teoretycznie. Policzyłem ją za 80zł/m2. 50zł za ocieplanie i 30 za elewacyjny tynk.

    Pewnie ze 20% za mało wyliczyłem. Jednym słowem budowa domu to gąbka na gotówkę.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony