dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 230
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Z tych dwóch projektów

    który bardziej praktyczny i tańszy w budowie? Czy to raczej różnice będą znikome?

    https://z500.pl/projekt/188/Z211,mal...trzymaniu.html
    https://z500.pl/projekt/193/Z216,tan...-parterze.html

  2. #202

    Domyślnie

    Cześć, wystartowaliśmy w lutym, mury szybko poszły, wiązary montaż 1 dzień, teraz dekarz siedzi na dachu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200403_112858.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	443002
    i właśnie dach spędza mi sen z powiek...zamówiłam grzybki wentylacyjne, komin stalowy do kozy, ale zupełnie nie wiem jaki komin do pieca gazowego. Mam wycenę od Poujoulat, która zwala z nóg. U nich wzięłam też komin do kozy, bo musiałam na szybko go zamówić. Może ktoś podpowie jaki komin koncentryczny do kotła gazowego 146/5-5 Vaillant?
    Ostatnio edytowane przez margaryt ; 15-04-2020 o 11:31

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Cześć, wystartowaliśmy w lutym, mury szybko poszły, wiązary montaż 1 dzień, teraz dekarz siedzi na dachu
    W lutym wpito łopatę aby robić fundamenty?

  4. #204

    Domyślnie

    Pogoda ma znaczenie a nie który to miesiąc.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    W lutym wpito łopatę aby robić fundamenty?
    Poprawiam się, fundamenty a dokładnie płyta wylana w listopadzie, zapomniałam dodać

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maniulka

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My również czekamy na start budowy, prawdopodobnie po wakacjach.
    Dom budujemy z bala prostokątnego 24 cm. Dom parterowy 120mkw, nasz projekt Działkę mamy prawie 3000mkw, pośród łąk.
    Trzymajcie kciuki

  7. #207

    Domyślnie

    Witam, w tym roku mamy zamiar wystartować z budową:
    - dom parterowy na płycie fundamentowej,
    - dach płaski,
    - działka wąska więc jest to projekt indywidualny,
    - powierzchnia użytkowa części mieszkalnej (bez garażu i pom. tech ) to 140 m2
    - ogrzewanie powietrzną pompą ciepła
    - garaż dwustanowiskowy w bryle budynku,
    - salon na południe i zachód, kuchnia ze spiżarnią, trzy pokoje, dwie łazienki, pralnio-prasowalnia i pom.tech
    - płytę fund. i ściany, rury kanal mamy zamiar zrobić systemem gospodarczym, dach - firma

  8. #208
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zel211

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Nowa Wieś Malborska
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Ja zastanawiam się czy przy wymianie gruntu pod płytę fundamentową, powinienem dodać warstwę grubszego kruszywa, czy na całej głębokości zagęszczać sam piasek.
    Dodam tylko że do wymiany ponad 1.5m

  9. #209
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemek.Lomza1985

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-411
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Forumowiczów,

    Planuję start budowy w wakacje, złożyłem już pozwolenie na budowę i czekam do końca czerwca na uprawomocnienie. Negocjuję teraz ceny z ekipami i tu mały zonk.
    Otóż za dom 109 m (Zdrojówki Archon). ekipy budowlane liczą sobie ok. 40-45 tys. za SSO bez dachu. Przeglądając wiele komentarzy na różnych forach, FB itp i wg kosztorysu wychodzi ok. 35 tys. za robociznę z dachem wg średnich krajowych.
    Proszę o komentarz odnośnie wynagrodzenia dla ekipy za SSO wraz z pokryciem dachu Was znających temat znacznie lepiej ode mnie.

    Dziękuję i miłego wieczoru.
    Ostatnio edytowane przez Przemek.Lomza1985 ; 26-05-2020 o 10:20

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Co sądzicie o domach drewnianych ?

    Czy w ogóle nie ma sensu nawet o tym myśleć i lepiej budować murowany?

    Porównywał może ktoś jak to wychodzi kosztowo ?

  11. #211
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    IwonkaG

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Własnie zaczynam przygode z budowaniem domu, jestem na samym początu poniewaz dopiero zaczynam z promesami oraz warunkami zabudowy.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Co sądzicie o domach drewnianych ?

    Czy w ogóle nie ma sensu nawet o tym myśleć i lepiej budować murowany?

    Porównywał może ktoś jak to wychodzi kosztowo ?
    Nie ma sensu nawet o tym myśleć.

    Jakościowo jest to gorsze, w budowie nie jest tańsze, fachowców mało i na rynku wtórnym dużo ciężej to sprzedać.

  13. #213
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alpaka90

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Bocianek z lipca 2020

    Witajcie. Pod koniec maja otrzymalismy upragnione pozwolenie na budowe i niedawno rozpoczelismy prace przy stanie zero.

    Domek, ktory planujemy zbudowac, to: https://www.tooba.pl/projekt-domu-M90-TBZ-711 w wersji lustrzanej. Zgrabna parterowka z poddaszem uzytkowym.

    Plan na ten rok to stan surowy otwarty, a po przezimowaniu ciag dalszy w 2021.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczow, a w szczegolnosci inne bocianki!

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nie ma sensu nawet o tym myśleć.

    Jakościowo jest to gorsze, w budowie nie jest tańsze, fachowców mało i na rynku wtórnym dużo ciężej to sprzedać.
    Dzięki za odpowiedź.

    Zostaje technologia murowana, lepiej z betonu komórkowego budować czy ceramiki ? Przyszły wykonawca poleca mi bardziej ceramikę.

    Drugie pytanie co sądzisz o rozkładzie i budowie projektu z210 v1? Ogrzewanie będzie gazowe.

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.

    Zostaje technologia murowana, lepiej z betonu komórkowego budować czy ceramiki ? Przyszły wykonawca poleca mi bardziej ceramikę.

    Drugie pytanie co sądzisz o rozkładzie i budowie projektu z210 v1? Ogrzewanie będzie gazowe.
    Z tych dwóch to zdecydowanie ceramika. BK sobie odpuść. Tylko kup dobrą ceramikę- ja mam z P+W Wienerberger (żadne E3!) i jest bardzo dobrze.
    Ogrzewanie gazowe ok- też takie mam.

    Co do projektu to kwestia indywidualna i tu Ci nie pomogę. Osobiście preferuję domy z płaskim dachem, bez drewna w konstrukcji. Ale to wiadomo, Tobie musi się podobać.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Z tych dwóch to zdecydowanie ceramika.
    Tia. Wienerberger...


  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Z tych dwóch to zdecydowanie ceramika. BK sobie odpuść. Tylko kup dobrą ceramikę- ja mam z P+W Wienerberger (żadne E3!) i jest bardzo dobrze.
    Ogrzewanie gazowe ok- też takie mam.

    Co do projektu to kwestia indywidualna i tu Ci nie pomogę. Osobiście preferuję domy z płaskim dachem, bez drewna w konstrukcji. Ale to wiadomo, Tobie musi się podobać.

    w WZ mam 20-45% kąt dachu więc płaski dach odpada. Co do tego projektu to sam nie wiem podoba nam się z210, ale tez z7 35 który na pewno będzie tańszy w budowie, ale i też ciasny, ciężko się zdecydować

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek.Lomza1985 Zobacz post
    Witam Wszystkich Forumowiczów,

    Planuję start budowy w wakacje, złożyłem już pozwolenie na budowę i czekam do końca czerwca na uprawomocnienie. Negocjuję teraz ceny z ekipami i tu mały zonk.
    Otóż za dom 109 m (Zdrojówki Archon). ekipy budowlane liczą sobie ok. 40-45 tys. za SSO bez dachu. Przeglądając wiele komentarzy na różnych forach, FB itp i wg kosztorysu wychodzi ok. 35 tys. za robociznę z dachem wg średnich krajowych.
    Proszę o komentarz odnośnie wynagrodzenia dla ekipy za SSO wraz z pokryciem dachu Was znających temat znacznie lepiej ode mnie.

    Dziękuję i miłego wieczoru.
    zbieram wyceny, płyta fundamentowa, 134m2 użytkowej parterowy, monolit, schody na strych, dach 2 spadowy kształt L, 8m wysokości na razie jedna na około 50 tys razem z więźbą i deskowaniem. Ale to pierwsza wycena z 10 o jakie wystąpiłem. 40km od Wawy.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 09-07-2020 o 10:55

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    w WZ mam 20-45% kąt dachu więc płaski dach odpada. Co do tego projektu to sam nie wiem podoba nam się z210, ale tez z7 35 który na pewno będzie tańszy w budowie, ale i też ciasny, ciężko się zdecydować
    Weź mniejszy projekt, szczególnie jeżeli robisz na kredyt. Postaw na dobre materiały i pilnowanie ekip. Zainwestuje w dobre materiały na konstrukcję, dobre okna, rozbudowany system elektryki i ogrzewania. Odpuść sobie wydziwy, typu wentylacja mechaniczna czy rekuperacja. Zrób koniecznie pełne deskowanie dachu. Sufit poleciałbym nie podwieszany! Zawsze lepiej, zawsze taniej... Tam gdzie możesz, nie wymyślaj. Jak zabraknie na kostkę, zróbcie chociaż taras i wejście do domu (jedno i drugie polecam z kostki), to ułatwia potem codzienne funkcjonowanie. Płotu, ogrodu, na razie nie rób, na to przyjdzie czas.
    Fachowców bierz tylko z polecenia i wybieraj wśród nich.
    Ocieplenie najlepiej zrobić już z tynkiem od razu na gotowo, by potem nie wracać. Zrobią Ci w tym parapety itp.
    Mi sam system odprowadzania deszczówki wyszedł ok. 20k. ale mam przedobrzone. Jeżeli nie musisz robić podziemnych zbiorników, niech woda spływa po działce, tylko pomyśl jak to zrobić. To zawsze oszczędności. Załóż, że do tego co sobie zakładasz i tak pewnie dołożysz 30% minimum, więc każda złotówkę traktuj na wagę złota. Od początku do końca!

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Weź mniejszy projekt, szczególnie jeżeli robisz na kredyt. Postaw na dobre materiały i pilnowanie ekip. Zainwestuje w dobre materiały na konstrukcję, dobre okna, rozbudowany system elektryki i ogrzewania. Odpuść sobie wydziwy, typu wentylacja mechaniczna czy rekuperacja. Zrób koniecznie pełne deskowanie dachu. Sufit poleciałbym nie podwieszany! Zawsze lepiej, zawsze taniej... Tam gdzie możesz, nie wymyślaj. Jak zabraknie na kostkę, zróbcie chociaż taras i wejście do domu (jedno i drugie polecam z kostki), to ułatwia potem codzienne funkcjonowanie. Płotu, ogrodu, na razie nie rób, na to przyjdzie czas.
    Fachowców bierz tylko z polecenia i wybieraj wśród nich.
    Ocieplenie najlepiej zrobić już z tynkiem od razu na gotowo, by potem nie wracać. Zrobią Ci w tym parapety itp.
    Mi sam system odprowadzania deszczówki wyszedł ok. 20k. ale mam przedobrzone. Jeżeli nie musisz robić podziemnych zbiorników, niech woda spływa po działce, tylko pomyśl jak to zrobić. To zawsze oszczędności. Załóż, że do tego co sobie zakładasz i tak pewnie dołożysz 30% minimum, więc każda złotówkę traktuj na wagę złota. Od początku do końca!
    Dzięki za wskazówki, mam możliwość odpływu deszczówki po działce, akurat w miejscu którym buduje dom jest ciut wyżej więc będzie mogła spływać woda. Ogrodzenie z jednej strony zrobiłem (bo tak czy siak musiałbym to zrobić) przodu na razie nie robię. Rekuperacji nawet nie bierzemy pod uwagę, przy działce mam gaz (więc ogrzewanie będzie gaozwe + podłogówka).

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony