dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 230
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tymi ekipami z polecenia to można się przejechać mocno.. Większość ludzi poleca zbyt wcześnie - sam tak w sumie poleciłem ekipę. Kwiatki wychodza po czasie, a im więcej człowiek się uczy tym więcej baboli widzi.

    Wszystkie ekipy mieliśmy z polecenia i prawie każdej można coś zarzuć (poza oknami i od bramy). Niektóre wręcz były koszmarem. Czasem się zastanawiam jak znajomi mogli nam polecić daną ekipę, ale mam wrażenie, że dla wielu osób algorytm jest bardzo prosty - dom stoi, cena ok, to znaczy, że można polecić
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #222

    Domyślnie

    Myślałem, że wentylacja mechaniczna to współczesny standard, a tu się okazuje, że wydziw. Mógłbym prosić o jakieś uzasadnienie?

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neutral Zobacz post
    Mógłbym prosić o jakieś uzasadnienie?
    Było wałkowane ze 100 razy. Niepotrzebna, droga, grzyb w kanałach, kury się od tego nie nieso i krowy mleka nie dajo...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neutral Zobacz post
    Myślałem, że wentylacja mechaniczna to współczesny standard, a tu się okazuje, że wydziw. Mógłbym prosić o jakieś uzasadnienie?
    Jak tylko masz za co to rób WM.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze chciałam Państwu przypomnieć , iż oprócz szerokiej gamy naszych usług i produktów mamy również usługi finansowe z zakresu kredytów hipotecznych.
    Na pierwszym miejscu stawiamy Klienta oraz jego satysfakcję, dlatego zapewniamy kompleksową obsługę od momentu pierwszego zapytania, aż po wypłatę środków.
    Dzięki współpracy z Murator FINANSE oszczędzasz swój cenny czas. W jednym miejscu porównamy dla Ciebie oferty wszystkich banków i wyselekcjonujemy te najbardziej dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.
    Współpracujemy z najlepszymi – jesteśmy członkiem ANG Spółdzielnia - ogólnopolskiej organizacji pośrednictwa finansowego, która przynależy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych (wcześniej KPF).

    Z chęcią pomogę Państwu w sprawdzeniu zdolności kredytowej - poszukaniu środków na budowę , dokończenie budowy czy refinansowanie istniejącego kredytu. Klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat !
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  6. #226

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    czy ktoś skorzystał z dofinansowania "Moja woda" jak to wygląda w praktyce? My wniosek złożyliśmy czekamy cały czas na rozpatrzenie.

  7. #227

    Domyślnie

    Czy nie czas powoli założyć wątek "Bocianki 2021" ?
    Czy tylko zmieniacie rok w tytule wątku?
    W tym roku to już raczej za dużo osób nie zacznie.
    Ja mam zamiar w przyszłym roku ruszyć - jak zdążę.

  8. #228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KazoT

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-303
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja jestem za kontynuacją programu Bocian 2021 !!! Planuję w przyszłym roku zacząć budowę domku ok. 100 m dach dwuspadowy. Plan na 2021 - stan surowy zamknięty... chyba że uda się więcej Domek pod rekreację z pompą ciepła powietrze woda, w przyszłości fotowoltaika. Problemy z którymi muszę się zmierzyć przed budową to: wjazd na działkę przez rów melioracyjny i utwardzenie ok 25 m drogi do planowanej budowy.. Nie wspomnę o tym, że muszę jeszcze zorganizować wodę (studnia) i doprowadzić prąd z sąsiedniej działki Czy możecie podpowiedzieć ile taki wjazd może kosztować (z drogi gminnej) ? Jak utwardzić dojazd .. Z góry dzięki za podpowiedź !

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał KazoT Zobacz post
    Jak utwardzić dojazd .. Z góry dzięki za podpowiedź !
    Tylko pamiętaj żeby za utwardzenie zabrać się na samym końcu - po instalacjach.
    Jak rozkopiesz to dopiero będzie bagno.
    Najtaniej chyba tłuczeń, jakieś grube frakcje. Można też płyty drogowe używane szukać ale pewnie będzie drożej.
    Też stoję przed tym samym zadaniem w przyszłym roku.
    Do utwardzenia mam 200 m polnej ścieżki.
    powodzenia

  10. #230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Dzielnica
    Pyskowice
    Posty
    11

    Domyślnie Zaczynamy - projekt indywidualny

    Witam
    Przez pół roku szukałam projektu gotowego ale się nie udało. Teraz kończymy projekt indywidualny. Co powinnam uwzględnić w projekcie - dom typu bliźniak, parterowy z poddaszem użytkowym (dla dwóch osób 60+), dach dwuspadowy o kącie 30 stopni.

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony