dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 230
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, to sprzedawców mają kreatywnych. Jakąż to mamy fabrykę sprężarek do PC czy sterowników do PC?
    Masz rację, przekręciłam. Sprzęt składają sami z podzespołów. Natomiast głowice sond głębinowych są z firmy Aspol. Dane z oferty.
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim Bociankom.
    My również zaczynamy w tym roku - czerwiec.
    Dom wg. projektu Archon+ Z zdrojówkach G2 bez zmian istotnych.
    Będziemy budować z betonu komórkowego Ytong Forte 24cm, klasa gęstości 400.
    Izolacja +20cm grafit.

    Planowane zmiany w trakcie budowy to:
    - strop gęstożebrowy
    - okna na poddaszu - prawdopodobnie zmiana z balkonowych na małe
    - okna dachowe - przesunięcie z pralni i garderoby do pokoi nad salonem.
    - likwidacja i zmniejszenie okien w garażu - od strony północnej.

    Planowane instalacje to:
    - podłogówka w całym domu łącznie z garażem,
    - dodatkowe grzejniki na ręczniki w łazienkach i pralni,
    - wentylacja mechaniczna z rekuperacją,
    - ogrzewanie i CWU - kocioł gazowy kondensacyjny,
    - w przyszłości panele fotowoltaiczne.

    Całość prac w ramach naszego projektu będę również opisywać na blogu https://onaionbudujadom.com, na który serdecznie zapraszam.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  3. #23

    Domyślnie

    Witam sie
    My też planujemy z mężem rozpocząć budowę domu w tym roku (oby! ). Na razie jesteśmy na etapie wyboru projektu (o ile w końcu dojdziemy do jakiegoś konsensusu ). Ja chciałam z poddaszem do adaptacji, mąż parterówkę ; on chce garaż osobny ja w bryle domu i weź tu znajdź kompromis hihi . Mi sie podoba projekt domu "w zgodzie z naturą", ale mąż ma "ale" (ugh).
    To co must have w projekcie to:
    - wejście od południa
    - dodatkowy gabinet + 3 pokoje i salon
    - osobne wc (bo nienawidzę kolejki do wc rano )
    - salon od południowo-zachodniej strony (czyli ma być po prawej stornie od wejścia , bo najwięcej tam słońca )
    - do tego dach dwuspadowy najlepiej i kalenica musi być równoległa do drogi (taki wymóg w planie zagospodarowania)
    - no i najmniejsza powierzchnia domu to 120m2
    Czy może jest ktoś kto zdecydował się na ten projekt?? ("w zgodzie z naturą") A może ktoś może polecić jakiś inny "prosty" projekt??
    Pozdrawiam.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga077 Zobacz post
    - salon od południowo-zachodniej strony (czyli ma być po prawej stornie od wejścia , bo najwięcej tam słońca )
    Jak wchodzisz od południa, to zachód masz po lewej. Najwięcej słońca szybko uznasz za nadmiar szczęścia i będziesz szukała sposobu na jego zacienienie.
    Wejście od południa to wyzwanie dla drzwi wejściowych - nie oszczędzaj i patrz na gwarancję. Zwłaszcza, jak wybierzesz ciemniejszy kolor to masz duże szanse, że nawet teoretycznie porządne się wypaczą i/lub wyblakną. Ja mam wjazd na działkę od południa ale wejście wybrałem od wschodu i do tego jest zacienione.

    Cytat Napisał aga077 Zobacz post
    Czy może jest ktoś kto zdecydował się na ten projekt?? ("w zgodzie z naturą") A może ktoś może polecić jakiś inny "prosty" projekt??
    Pozdrawiam.
    Ten projekt pasuje właśnie do ustawienia wejściem od wschodu albo zachodu. Ale to go dyskwalifikuje przez wymóg kalenicy. Okna najlepiej mieć głównie od wschodu i zachodu, bo przez nie wpada najwięcej światła i w czasie, gdy nie jest ono tak intensywne, że musisz zasłaniać okna. Do tego od pólnocy to nergorozrzutność, a od południa to przegrzewanie latem.

  5. #25

    Domyślnie

    Najwięcej słońca szybko uznasz za nadmiar szczęścia i będziesz szukała sposobu na jego zacienienie.
    To samo powtarzam mężowi, ale on się uparł :/

    I dalej projekt nie wybrany, bo to co podoba sie mi, mężowi nie

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie wiem, którego producenta silikatach mówisz, ale w przypadku xelli to nierealne. Dolicz klej, jakiś odrzut, który się pojawi i wyjdzie Ci 100zł/m2.
    Raz, że Xella jest najdroższa wśród silikatow i ja nie widzę potrzeby i celowości żeby przepłacać. No chyba, że ktoś ma takie kaprycho.
    Dwa, zamiast 24cm można zastosować znacznie tańsze 18 cm, ale tutaj też zależy od kaprycha.
    Kaprycho to +50% więcej z kieszeni...

    Zamówiłem troszkę więcej materiału niż to było w projekcie. Po wymurowaniu okazało się, że zostałem z 1 paletą bloczków ponad stan.
    Przy silikatach nie ma praktycznie żadnego odrzutu,chociaż zależy to od ekipy i dbałości inwestora o budowę.

    Tutaj ładnie to widać, "odpad" jest przed baniakiem a nie ruszona paleta za nim
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3284.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	425835
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-01-2019 o 00:28

  7. #27

    Domyślnie

    Nadmiar zawsze można oddać
    Co to za projekt domu??

  8. #28

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dołączam do grupy budującej (tzn. rozpoczynającej - bo zakończenie przewiduję obecnie na lato 2020r.) dom w 2019.

  10. #30

    Domyślnie

    Chyba będziemy robić projekt indywidualny, z dostępnych mężowi nic sie nie podoba. Usilnie chce pokoje od południowej strony, kotłownię i łazienkę od północy.
    Dziś patrzyliśmy ile by kosztowały poszczególne części ogrodzenia "naszej enklawy" i powiem Wam, że ceny mnie lekko poraziły. Za 2m panela "4" 90zł + słupki, obejmy i nie wiem co tam jeszcze ; i nie wiem czy w 200zł za taki panel (ze wszystkim) to by się zmieściło.

  11. #31
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga077 Zobacz post
    Chyba będziemy robić projekt indywidualny, z dostępnych mężowi nic sie nie podoba. Usilnie chce pokoje od południowej strony, kotłownię i łazienkę od północy.
    Dziś patrzyliśmy ile by kosztowały poszczególne części ogrodzenia "naszej enklawy" i powiem Wam, że ceny mnie lekko poraziły. Za 2m panela "4" 90zł + słupki, obejmy i nie wiem co tam jeszcze ; i nie wiem czy w 200zł za taki panel (ze wszystkim) to by się zmieściło.
    Mąż myśli dobrze ale usilnie to niezbyt dobrze Salon byleby nie był od południa bo to istna udręka.

    Co do ogrodzenia frontowego nie odpowiem, od 2010r nie posiadam takowego. Kotki mile mnie witają na tarasie a pieski przybledy wiedzą kto rządzi

  12. #32
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Witamy,
    Mam tez mały parterowy domek wybudowany w ubiegłym roku (116 m2 pow użytkowej) i planuję gruntową pompę ciepła.Na tym forum stwierdzono,że nie wiem co robię i gruntowa przy takiej powierzchni to głupota, abo tez wyrzucanie pieniędzy.
    Postaram się "delikatnie" wytłumaczyć,dlaczego pompa ciepła gruntowa w takim domu to głupota wg innych na forum,ale także wg mnie to głupota a nawet więcej ale niech wystarczy tylko "głupota"
    1.Dom 116m2 to zużycie energii na ogrzewanie jakieś 5000kWh plus na cwu 3000kWh co daje 8000kWh rocznego zużycia energii
    2.Pompa gruntowa otrzymuje COP4 a pompa powietrzna COP3
    3.Pompa gruntowa z COP4 przy rocznemu zapotrzebowaniu domu na c.o+cwu 8000kWh daje 2000kWh czyli 600zł,pompa powietrzna przy COP3 daje w tym domu 2660kWh czyli 800zł.
    4.Pompa gruntowa kosztuje ok.50tys.zł,pompa powietrzna kosztuje ok.25tys.zł.
    5.Roczna ozczedność przy pompie gruntowej to 200zł ale kosztem 25tys.zł wyższej inwestycji
    6.Czyż nie głupota i idiotyzm pakować się w gruntową pompę ciepła ?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mąż myśli dobrze ale usilnie to niezbyt dobrze Salon byleby nie był od południa bo to istna udręka.
    Kuchnia od południa, salon wędruje na północną stronę domu ; przy czym taras i jego wyjście z salonu na wschodnią stronę (w każdym bądź razie na prawo od wejścia ; tak wiem, trudna ta goegrafia na kompie )

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do ogrodzenia frontowego nie odpowiem, od 2010r nie posiadam takowego. Kotki mile mnie witają na tarasie a pieski przybledy wiedzą kto rządzi
    To tylko ogrodzenie z 3 stron, na froncie ma być pustak dekoracyjny z bramą przesuwną . Za ogrodzenie 3 stron wychodzi mi na tą chwilę 10tys lekko.
    Bosz otworzyliśmy puszkę pandory

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga077 Zobacz post
    Kuchnia od południa, salon wędruje na północną stronę domu ; przy czym taras i jego wyjście z salonu na wschodnią stronę (w każdym bądź razie na prawo od wejścia ; tak wiem, trudna ta goegrafia na kompie )



    Za ogrodzenie 3 stron wychodzi mi na tą chwilę 10tys lekko.
    Bosz otworzyliśmy puszkę pandory
    Co ? Masakra jakaś, no chyba, że to hektary.
    Coprawda aż 7 lat temu z dwoma sąsiadami na spółkę zlecilismy ogrodzenie ok. 90mb i za całość z robocizna wyszło 3500zl.

    Salon na północy to za ponuro wg mnie.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co ? Masakra jakaś, no chyba, że to hektary.
    Coprawda aż 7 lat temu z dwoma sąsiadami na spółkę zlecilismy ogrodzenie ok. 90mb i za całość z robocizna wyszło 3500zl.

    Salon na północy to za ponuro wg mnie.
    Mężowi wyszło 50 szt panela 4' + do tego "reszta brakująca"= obejmy i niewiemcotamjeszcze =ok 200zł czyli za 50szt panela=10tys :/ a gdzie front?? bez bramy, bez furtki bez niczego
    Nie hektary ino 15 arów

    Salon na północy=chłód w lecie
    Ostatnio edytowane przez aga077 ; 02-02-2019 o 21:49

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga077 Zobacz post
    Mężowi wyszło 50 szt panela 4' + do tego "reszta brakująca"= obejmy i niewiemcotamjeszcze =ok 200zł czyli za 50szt panela=10tys :/ a gdzie front?? bez bramy, bez furtki bez niczego
    Nie hektary ino 15 arów

    Salon na północy=chłód w lecie
    A chyba, że rozmawiamy o drogich panelach to inna sprawa i cena nie powinna dziwić.
    Ja mam siatkę ogrodzeniowa i podmurowke

    Salon na wschód ma w lecie takie same właściwości jak ten na południe ale do południa ma przyjemne światło i ciepło słoneczne

    Jednak hektary bo ja mam 6,8 ara
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-02-2019 o 22:02

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A chyba, że rozmawiamy o drogich panelach to inna sprawa i cena nie powinna dziwić.
    Ja mam siatkę ogrodzeniowa i podmurowke

    Salon na wschód ma w lecie takie same właściwości jak ten na południe ale do południa ma przyjemne światło i ciepło słoneczne

    Jenak hektary bo ja mam 0,68 ara
    Widzisz, mąż chce 4', bo boi sie, że cieńszą pies przegryzie (no nasz to raczej nie, bo teraz ma kojec z cienkiej siatki (oczka ok 4cm) i jakoś daje radę)
    Na razie z gotowców brany jest pod uwagę "dom w galach", ale tu garaż jest za mały.

  18. #38

    Domyślnie

    A tak apropos gotowych projektów. Widzieliście gdzieś projekt domu z garażem za domem?? W kształcie litery L, ale odwróconej, czyli ta krótsza nóżka od L ma być u góry, a dłuższa ma leżeć . Na tej krótszej mąż chce mieć garaż a na dłuższej ma byc kalenica równoległa do drogi, do tego chce jeszcze wejście zrobić od zachodu, czyli od tej krótszej strony, bo i też wejście do garażu chce tam zrobić.

  19. #39
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga077 Zobacz post
    Widzisz, mąż chce 4', bo boi sie, że cieńszą pies przegryzie (no nasz to raczej nie, bo teraz ma kojec z cienkiej siatki (oczka ok 4cm) i jakoś daje radę)
    Na razie z gotowców brany jest pod uwagę "dom w galach", ale tu garaż jest za mały.
    Nie mam pieska i nie dbalem o grubość siatki, szczerze to nie pamiętam jaką mam, ale u siostry faktycznie, jak nie zrobili psu wybiegu czyli kojca to skubaniec potrafił wyszarpac dziurę w ogrodzeniu

    Co do garażu, mam jednostanowiskowy i żona tam parkuje z oczywistych względów
    Ja mam wiate na autko bo nie muszę mieć pod dupka cieplutko, ważne, że nie muszę sktobac
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-02-2019 o 22:26

  20. #40

    Domyślnie

    Mąż chce głównie na warsztat i mu miejsca mało w standardowych wymiarach Ech, no nie dogodzi; do tego jeszcze chce gabinet oprócz 3 pokoi i salonu. Zwariował mi chłop na stare lata

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony