dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alif1990

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gromadka
    Kod pocztowy
    59-706
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki wybrać pustak na dom?????

    Witam jestem tu nowy. W sprawach budowlanych jestem trochę zielony. Na wiosnę przymierzam się do startu z budową. Podczas wyceny materiałów hurtownie budowlane zaproponowały mi następujące pustaki:

    -pustak unipor 24
    -pustak cer. ziegel 24
    -pustak thermopor

    Prosiłbym o informacje jeśli korzystali Państwo z podobnych i o ich ocenę. Najbardziej zależy mi na inf o pustakach ziegel. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Moje zdanie brać jak najtańszy materiał na ściany później i tak docieplisz to 20cm styropianem.

  3. #3
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał alif1990 Zobacz post
    Witam jestem tu nowy. W sprawach budowlanych jestem trochę zielony. Na wiosnę przymierzam się do startu z budową. Podczas wyceny materiałów hurtownie budowlane zaproponowały mi następujące pustaki:

    -pustak unipor 24
    -pustak cer. ziegel 24
    -pustak thermopor

    Prosiłbym o informacje jeśli korzystali Państwo z podobnych i o ich ocenę. Najbardziej zależy mi na inf o pustakach ziegel. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
    Silikat 18cm,wiem że szczena opadła ale coż...
    Nie mam w nawyku szkodzić,nawet tym "zielonym"...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-01-2019 o 22:25

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Popieram kaczora. Materiał nie ma znaczenia kiedy ocieplasz go styro 20. Wejdz na stronę któregokolwiek producenta styropianu i skorzystaj z kalkulatora żeby zobaczyć że licząc dla całej przegrody przy zastosowaniu termoizolacji 20cm materiał praktycznie nie ma znaczenia. Pojedz tylko na skład zanim zamówisz żeby nie wcisneli Ci jakiegoś krzywego czy pokruszonego chlamu jeśli już idziesz w ceramikę.

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Popieram kaczora. Materiał nie ma znaczenia kiedy ocieplasz go styro 20. Wejdz na stronę któregokolwiek producenta styropianu i skorzystaj z kalkulatora żeby zobaczyć że licząc dla całej przegrody przy zastosowaniu termoizolacji 20cm materiał praktycznie nie ma znaczenia. Pojedz tylko na skład zanim zamówisz żeby nie wcisneli Ci jakiegoś krzywego czy pokruszonego chlamu jeśli już idziesz w ceramikę.
    Jak wielce się mylisz pokaże poniższy post.
    Także zachęcam do nauki i lektury
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7768597

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Arturo - pustaki ceramiczne trudno nazwać metoda lekką.

    Sądzę autorowi nie chodziło o podpowiedzi czym w sensie technicznym budować, ale który z tych trzech produktów ma najlepszą jakość (to, co poruszył michal_wro - czy bloczki dostarczane przez producenta nie są pokruszone, nie lasują się).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-01-2019 o 14:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony