dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga1978

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1

    Domyślnie Zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania poddasza

    Witam ������
    Mam pytanie. Chciałabym zaadoptować poddasze na lokale mieszkalne bez żadnych ingerencji w budynek i dach. Doczytalam w internecie, że mam zgłosić to do starostwa jako zmianę sposobu użytkowania poddasza. Pojechałam więc to załatwić a Pani w starostwie powiedziała, że to nie taka prosta sprawa, bo muszę jej dostarczyć :
    -kopię mapy zasadniczej
    -inwentaryzacje od architekta z rysunkami przed i po
    -zaświadczenie z gminy o zgodności zamierzanego sposobu użytkowania z miejscowym zagospodarowaniem terenu.
    Tego ostatniego nie ma w ogóle dla naszych okolic i musiałabym czekać 3 miesiące zanim mi je gmina stworzy.

    Czy te wszystkie dokumenty są naprawdę potrzebne skoro nie zmienię położenia choćby jednej cegiełki? ������
    Ktoś może się orientuje?
    Ostatnio edytowane przez Aga1978 ; 12-01-2019 o 22:00

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam pytanie,
    mam ten sam problem, głównie chodzi mi o dwa zalączniki wymagane do zmiany warunków użytkowania:
    1. Ekspertyza techniczna wykonana przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności – w przypadku zmiany sposobu użytkowania, polegającej na podjęciu bądź zaniechaniu w obiekcie budowlanym lub jego części działalności zmieniającej warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higieniczno-sanitarne, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń4).
    2. Ekspertyza rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych – w przypadku zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, polegającej na podjęciu lub zaniechaniu w obiekcie budowlanym lub jego części działalności zmieniającej warunki bezpieczeństwa pożarowego.

    To naprawdę jest konieczne adaptując tylko strych w domu jednorodzinnym???

  3. #3

    Domyślnie

    Wy tak na poważnie ? Jeśli nie ingerujecie w konstrukcje to siedzieć cicho i działać.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wszystko wolno co nie można, byle z cicha i ostrożna. Do czasu aż coś się stanie i zechcecie np. odszkodowanie od ubezpieczyciela, któren polisę zawarł, składeczki skrupulatnie pobierał ale gdy ma wypłacic pieniążki to pyta się o papiery - zgody, projekty, odbiory itp. dupersznity bez których życ się da, lecz kasiorki żadnej nie zobaczycie a jeszcze może pójść informacja do Nadzoru Budowlanego. I wówczas pseudo oszczędności wyjdą wam bokiem. A nigdy nie wiesz kiedy was okradną, trafi grom lub insze nieszczęscie się przydarzy. Np. mamusia spadnie ze schodów i zechce odszkodowanie. Krótkie pytanie: czy dane schody były w projekcie w takim kształcie i wykonaniu? I wówczas zonk. Takich historyjek znam na kopy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony